Orikoule se přikutálela na Rampu

14.11.2010 16:00:50 | Autor: Pavel Pech | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Orikoule se přikutálela na Rampu

Jediný koncert špiček českého hip-hopu na severu Čech si v sobotu 13. listopadu užilo zhruba 150 návštěvníků jabloneckého klubu Na Rampě. Raperské duo Orion a James Cole tvořící uskupení Orikoule zde doprovodil svými sety DJ Enemy.

Koncert začal pozvolna. Nejprve navodil atmosféru DJ Enemy a lidi v sále nedočkavě čekali na příchod svých našlápnutých borců a jejich ostrých frází. Před půl jedenáctou se konečně dočkali a mohli se začít pěkně houpat do rytmického frázování dvou raperů, kteří si během své kariéry vydobyli nemalý respekt na české scéně. „Ahoj lidi, tohle je naše jediná zastávka na severu, tak si ji s námi pojďte užít,“ zahlásil Orion, načež z davu zaburácel pískot a hlasité: „Jó!!!“

Ten kdo čekal velkolepou show, však musel být asi zklamán, protože nic takového na programu nebylo. Žádná světla, žádné pohybové exhibice, žádné spoře oděné krasotinky a vlastně ani žádná rozmáchlá gesta. Jen dva pohupující se chlápci, kteří umí zacházet se slovy obratně jako elitní voják s kulometem. Salva chytrých a vtipných, leckdy vulgárních rýmů se trefovala do výborně naladěného publika, které hltalo každé slovo.

Hity jako Země vzdálená či Luzr nenechali nikoho na pochybách, proč tihle pánové patří k tomu nejlepšímu, co může český hip-hop nabídnout. Nejlepší momenty koncertu však nastaly při raperských improvizacích plných všech hip-hopových, avšak osvědčených klišé v podobě narážek na jiné české rapery, zejména na Huga Toxxe z PSH. V těchto pasážích se oba účinkující stihli také zmínit, jaká je situace s jejich dalšími projekty například PSH a Supercrooo. I když tyto informace byly naservírovány spíše v hádankách.

Když se fanoušci začali dostávat do skutečného varu, koncert skončil. Nakonec si publikum vydupalo a vypískalo ještě jeden přídavek, když skandovalo jméno mladšího, avšak aktuálně očividně populárnějšího z dvojice Jamese Colea. Ovšem i včetně přídavku trvalo celé vystoupení něco přes tři čtvrtě hodinu, po které oba borci i s dýdžejem zmizeli v zákulisí.

„Za sto padesát korun to nebylo nic moc. Čekal jsem mnohem víc, ale i tak byli skvělí,“ řekl fanoušek Karel Vlach, který přijel na koncert z nedalekého Liberce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.

Další jablonecká uzavírka kvůli havárii plynu

Kvůli havárii plynového vedení v jablonecké ulici SNP včetně křižovatky s ulicí 5. května jsou připravená od pátku 1. března dopravní opatření na některých linkách městské hromadné dopravy. Změny se týkají linek MHD č. 102, 103 a 108. V obou směrech budou od 1. března zrušené zastávky Podhorská a Podhorská, Vikýř. Toto opatření se netýká školní linky č. 132. Náhradní zastávky pro linky č. 102, 103, 108 budou v ulici Bažantí za křižovatkou s ulicí 5. května. Linka č. 102 a 103 v pracovní dny a linka č. 108 o víkendech pojede z autobusového nádraží ulicí 5. května na náhradní zastávku do ulice Bažantí a dále budou linky pokračovat po své standardní trase.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu
Štěpán Schubert startuje na Mistrovství světa
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Mistrovství ČR veteránů v jablonecké hale se vydařilo

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: Víkend jablonecké městské policie byl plný alkoholu
27.02.: Primátor Jablonce přijal bronzového cyklistu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace