Opel Handy Cyklo Maraton zdárně proběhl

08.08.2014 12:32:39 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Opel Handy Cyklo Maraton zdárně proběhl

V neděli 3. srpna skončil v Praze čtyřdenní Opel handy cyklomarton 2014, závod smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů. Slavnostní vyhlášení vítězů spojené s kulturním programem proběhlo v neděli odpoledne v pražské Ladronce. O účasti čtyř týmů v dresu prosečského Bronec sport jsme naše čtenáře informovali, nyní se nám opět ozval „šéf" jednoho z nich Štěpán Chroustovský, jehož tým se jmenoval stylově Chrousti.

Opel Handy Cyklo Maraton je sportovní akce zaměřená na společnou motivační aktivitu osob se zdravotním postižením a osob bez postižení. Myšlenkou závodu je spojit zdravé a handicapované cyklistické nadšence a vytvořit týmy, schopné fungovat i v extrémních podmínkách. Jedná se o extrémní cyklo závod napříč Českou a Slovenskou republikou. Akce odstartovala ve středu 30. července v 8.00 hodin na Staroměstském náměstí v Praze. Jezdci se vydali na trasu dlouhou 2 222 kilometrů s časovým limitem 111 hodin. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 29 týmů, smíšené týmy tak za čtyři dny a čtyři noci objely non-stop celou Českou a Slovenskou republiku.

„Tým Bronec sport Chrousti obsadil celkově 9. místo mezi 29 týmy, které jely cyklomaraton na 2 222 km, časový limit 111 hodin nám bohatě stačil, dokončili jsme trasu za 87:01 hodin a jelikož si každý tým volil trasu sám, tak to nakonec bylo 2 390 km dnem i nocí, za deště i slunce, non-stop. Nejrychlejší tým Desafío měl čas 74:23 hodin. Celková doba spánku byla cca 4 hodiny. Únava byla větší psychická a z nevyspání než z jízdy na kole. Každý z týmu dal do svého šlapání vše. Nikdo neodmítnul nastoupit když pršelo, když se jelo v noci po neznámých silnicích nebo ve velkém vedru," informoval NJ Chroustovský.

„Start byl v Praze na Staroměstském náměstí v přímém přenosu ČT, průjezd tunelem Blanka, cesta na sever do Teplic přes Milešovku, zážitek z jízdy tmou v jižních Čechách, deštěm kolem Telče, za 35 °C tepla v okolí Uherského Hradiště, za východu slunce v Košicích, pod Vysokými Tatrami, na elektrárnu Dlouhé Stráně, přes Pardubice skoro domů do Liberce, pak opět přes Kolín do Kladrub a nakonec ze Slapské přehrady do Prahy do cíle v Motolské nemocnici," zkráceně popisoval trať bývalý triatlonista.

„Do cíle dojeli všichni - unavení, šťastní a zdraví... Zážitky to jsou k nezaplacení. Vítězi se stali všichni, kdo se zúčastnili a ukázali cestu za snem všem, kteří to potřebují. Nedělní odpoledne v parku na Ladronce, kde se všichni členové týmů i jejich patroni sešli, v nás upevnilo rozhodnutí, že za rok budeme na startu opět v plné síle! Velký dík za podporu patří našim rodinám, sponzorům i kamarádům, bez kterých bychom to nezvládli," závěrem konstatoval Štěpán Chroustovský.

Sestava týmu Bronec sport Chrousti: Štěpán Chroustovský - Milan Kulman, Vít Mairich, Martin Herget, Jarda Vokurka, Pavel Štok, Michal Vacek - handbiker Rosťa Ramšák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Opel handy cyklo maraton 2014

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
Město Jablonec udělilo první Honor Urbis
Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce
Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách

Nejčtenější články

04.01.: Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
06.01.: Město Jablonec udělilo první Honor Urbis
06.01.: U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace