Opava, to bylo jedno velké trápení

19.02.2019 11:01:11 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Opava, to bylo jedno velké trápení

Jablonecký tým vstoupil vítězstvím v Olomouci do jara výborně. Domácí premiéra s Opavou nebyla vůbec lehká, zvláště při vzpomínce, kdy v podzimním utkání v Brně tehdy Skuhravého tým 2:0 senzačně a překvapivě vyhrál.

Jeden můj fotbalový kolega mi po neděli napsal: Vím, že marodka je velká a nejsme na ni zvyklí, ale příštích dvou zápasů se docela bojím, aby to nebyly výprasky hned dva.

Snad ne, ale ten chaos na hřišti a zjištění, že když nás fotbal bolí, tak nám to moc nejde, mě moc neuklidnilo.

Nebudu chodit kolem horké kaše. Jablonecký tým s Opavou zklamal, zásahy do sestavy byly veliké a souhra to hodně odnesla. Prostě byla slabá. Vše hovořilo proti dobrému výkonu: nerozehraný Michal Trávník, roztěkaný Vladimír Jovovič, mužstvo si v zimě bohužel nevyzkoušelo hru bez Tomáše Hübschmana a nevím, jestli bylo dobře, že Tomáš i v přípravě hrál skoro všechno. A teď najednou nebyl. Hráči koukali kolem sebe, očekávali Tomášův „postrk" a on nikde. Zatímco celý loňský rok odehrál Rada s pár hráči a někteří pak skončili bez herního vytížení na lavičce, nyní se tým zdravotně naprosto rozsypal.

Vlasta Cakl mi vypočítal, že oproti 2018 je mimo osm hráčů, no a to je pěkný průvan. Nevím, jestli také týmu pomohly ty mediální hrátky kolem Trávníka a v posledním případě kolem Martina Doležala. Po tak úspěšném období potřeboval Radův tým klid na přípravu a na fotbal, ale ono se to tak trochu nepovedlo. A přišla první těžká zkouška, Opava, trenérem Kopeckým výborně připravená na zelenobílé hochy perfektně a s cílem hrát to, co se asi jabloneckým fotbalistům bude líbit nejméně. Výsledkem je remíza, nebyl to jediný zápas, ve kterém Radův tým ztratil body v závěru zápasu, kdy se nedokázal vypořádat s bezhlavým šturmem svých soupeřů.

Třeba v neděli si domácí o tu plichtu doslova řekli. Měli smůlu, že některé šance pochytal Šrom, měli smůlu, že třeba v jasné šanci nedal gól Ikaunieks, měli kliku že Vatajelu pěknou kulišárnou dostal tým do vedení, měli smůlu, že obránci se při standardkách chovali jako hejno vrabců, do kterých jako když střelí bez ohledu na to, kam jde míč - a bylo vyrovnáno. Měli kliku, že si hosté dali vlastní gól kapitánem Žitným. No a ten vyrovnávací gól na 2:2 v samotném závěru zápasu, to byla do nebe volající hloupost, protože se všichni narovnali na vápno a to další je pak už o náhodě, a tak přišla.

Tvrdost Opavanů týmu hrozně vadila a fotbal jim „nechutnal", ale to by měli Jablonečtí jako účastníci evropského fotbalu vědět, jinak se dnes nehraje, hraje se liga, hraje se o body a ne exhibice pro fajnšmekry. Mě mile překvapilo, že se v sestavě uvedlo, že se bude hrát na dva útočníky. V sestavě ano, na hřišti ne, a když ve druhé půli se dostal Chramosta do dvou šancí a začal být na hřišti „cítit", byl vystřídán. Útočníkům nikdy paběrkování na hřišti nepřidá, oni rozhodují zápasy. Dnes je doba, kdy hodně útočníků sedí na lavici a na hřišti paběrkují. Ikaunieks by mohl vyprávět. Pomalu nejdražší jablonecký hráč by potřeboval více důvěry a hlavně více minut, potom by asi ty šance začal proměňovat.

Hodně se hovořilo o jablonecké velkorysosti v případě Janetzkého. Jako na potvoru nakonec dal jako jablonecký host v dresu Slezanů jeden z gólů. Pro dobrotu na žebrotu, ale přesto za toto vstřícné gesto (k fotbalu a k hráči) šéfovi Peltovi i trenéru Radovi tleskám.

Jak dál? Modlit se, aby se zdravotní stav hráčů brzy stabilizoval, protože pokud by to tak mělo jít dál, došlo by i na hráče z juniorky. Ale jablonecké ambice, vybudované na podzim, nemohou být jiné, než účast v první šestce a hrát na konci jara ligové finále. Opavu musí hráči hodit za hlavu, ale na druhou stranu se musí zamyslet nad tím, že s takovými výkony by to dál prostě nešlo. A tak budeme zvědaví, jestli ta Opava byla úletem a nebo nedejbože trendem současných dnů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tři body z Hané doma jablonečtí fotbalisté nepotvrdili
Vstup do jarní ligy se povedl
Doležalovo k.o. Olomouci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Utekli hrobníkovi z lopaty
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny
Únorový bižuterní kurz v muzeu

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
02.02.: Opilý řidič při vyhýbání s autobusem skončil v Bedřichově mimo silnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace