Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2015

06.10.2015 11:19:04 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Železný Brod

Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2015

Čas neúprosně plyne a proběhlé akce je třeba hodnotit. Vedení Města Železný Brod se proto v krátkosti ohlédlo za letošním Skleněným městečkem. Devátý ročník tradiční akce se setkal s velkým zájem, například Muzeum a galerii Detesk navštívilo úctyhodných 2 200 osob, celková návštěva města se odhaduje na 6 000 lidí.

„Letošní rozpočet se vyšplhal na zhruba 500 tisíc korun. Hlavním dílem byl financován Městem Železný Brod, které na městečko věnovalo 289 tisíc korun. Vedení města se podařilo získat finanční podporu Česko-německého fondu budoucnosti, OHK v Jablonci nad Nisou, Agentury CzechTourism, Libereckého kraje, společnosti Syner, společnosti Severočeské komunální služby a dalších sponzorů," upřesnila tisková mluvčí města Železný Brod Jitka Kolová.

 Těžko odhadovat celkový počet návštěvníků, ale v sobotu v odpoledních hodinách Železným Brodem proudily davy. Jak trefně poznamenali dlouholetí strážníci Městské policie v Železném Brodě, tolik lidí jako při vystoupení zpěvačky Petry Janů na Malém náměstí ještě neviděli. Skleněné městečko v Železném Brodě 2015<br />Autor: Petr Červa

„Během víkendu navštívilo Městskou galerii Vlastimila Rady hrubým odhadem více jako 800 osob, Městské muzeum zhruba 500 návštěvníků a Muzeum a galerii společnosti Detesk úctyhodných 2 200 osob, neupřesněný počet návštěvníků prošel pak výstavy v „Kotelně" a v Galerii Libenský-Brychtová, stejně tak výstavní prostory ve sklářské škole. Celkový odhad návštěvnosti se pohybuje okolo hranice 6 000 osob," doplnila Jitka Kolová.

Je patrné, že Skleněné městečko rok od roku nabývá na významu a láká více a více návštěvníků. Zájem ze strany veřejnosti i médií je pak velkým zadostiučiněním pro organizátory této akce.

„Troufám si říci, že se Skleněné městečko, stejně jako v předešlých letech, velmi vydařilo. Musím poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravách - jmenovitě Informační a kulturní středisko, SUPŠ sklářská, Občanská beseda, Městské muzeum a Městská policie v Železném Brodě. Organizace akce fungovala skvěle a navíc nám přálo i počasí, což je velkou devizou každé venkovní události. Dobrá odezva byla i od sklářských a bižuterních podnikatelů, kteří prezentovali a prodávali svoje výrobky. S akcí vyslovili velkou spokojenost rovněž zástupci institucí (např. náměstek ministryně školství, předseda představenstva Svazu výrobců bižuterie a skla, náměstci hejtmana a radní Libereckého kraje a ostatní hosté). Nyní zpracováváme celkové hodnocení akce, shromažďujeme náměty a postřehy, abychom mohli do budoucna jen zlepšovat. Rovněž jsme již započali vyhledávání vhodných dotačních titulů a sponzorů pro příští ročník," dodal starosta Železného Brodu František Lufinka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Železný Brod se promění už podeváté ve Skleněné městečko
Sklářské firmy budou soutěžit o Cenu 9. ročníku Skleněného městečka
Výstavou v Železném Brodě připomenou Aloise Meteláka
Skleněné plastiky a soubory Ivany Houserové vystavuje Galerie Detesk
V rámci Skleněného městečka se uskuteční Festival skleněných nástrojů
Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2014

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Od soboty 1. června platí nová opatření pro linky č. 101, 105 a 113
Krajská dotace je určená na revitalizaci dopravního hřiště
Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace