Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2014

01.10.2014 15:47:22 | Autor: Jitka Kolová a Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Železný Brod

Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2014

Skleněné městečko je za námi. Měsíce příprav, množství koordinačních schůzek, stovky e-mailů a telefonátů, rozeslaných pozvánek... A tak by se dalo pokračovat dále. Organizace byla náročná, ale vše dostálo svého cíle a dokonce i počasí přálo.

Železný Brod se stal třetí zářijový víkend Brodem „Skleněným" a nejedno oko hojného počtu návštěvníků zajásalo nad krásou skla, jehož všemožné podoby zde byly k vidění. Přesný počet účastníků Skleněného městečka nelze jednoznačně určit, nicméně se odhaduje číslo blížící se šesti tisícům. Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská a její tvůrčí dílny doslova praskaly ve švech.

Rovněž pobočka Střední školy řemesel a služeb Jablonec n. N., kde se foukalo sklo a vyráběla bižuterie, i „Jelení dílny" s mobilní keramickou pecí, nestačily počítat návštěvníky. Řemesla „na živo" prostě žila a sklidila velký úspěch. Netrpělivě očekávaný koncert dvou skleněných nástrojů Cristal Baschetů zcela zaplnil promítací sál KC Kino.

„Skleněné městečko je v současné době bezesporu nejprestižnější akcí Železnobrodska, ale já věřím, že je to i nejlepší sklářský festival v republice vůbec. V posledních čtyřech letech se rozrostl do rozměrů, kdy má počet návštěvníků okolo šesti tisíc, zapojuje se stále větší počet firem (letos 43) a má pětinásobný rozpočet. To samozřejmě umožňuje nabídnout návštěvníkům bohatý kulturní program, podporu sklářským firmám a uspořádání zajímavých výstav," uvedl starosta Železného Brodu André Jakubička.

Stejně jako v loňském roce se akce propojila s Dny evropského dědictví a všechny vstupy na památky i do muzeí a galerií byly celý víkend zdarma. Kupříkladu vyzkoušet si zvonění do zvoničky u kostela sv. Jakuba Většího, přišlo na 200 zájemců. Všude jednoduše vládl čilý sklářský ruch a pozitivní nálada!

„Rád bych poděkoval všem organizátorům, vystavujícím firmám, sponzorům, podporovatelům, návštěvníkům i dalším zúčastněným. Vše se vydařilo, jak mělo. Opět jsme zviditelnili Železnobrodsko a jeho sklářské firmy a podnikatele. Sklo zde stále žije a z toho mám opravdu velkou radost," dodal železnobrodský starosta.

Ve Skleněném městečku pokřtili knihu o tvůrci železnobrodského skla

Jaký byl podrobný program Skleněného městečka 2014?

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
V jablonecké Galerii N otevřou dvě výstavy

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
19.09.: Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace