Odešel Jaroslav Dočkal…

18.10.2021 15:03:14 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Odešel Jaroslav Dočkal…

Odešla další velká jablonecká sportovní legenda, hráč, trenér, funkcionář a celoživotní fotbalový nadšenec Jaroslav Dočkal.

Jako hráče si talentovaného Jardu vyhlédla na Moravě „Kvašňákova" Sparta a není bez zajímavosti, že v její sestavě nahradil bratra další jablonecké legendy Rudy, Ladislava Svobodu. Pazdera, Dočkal, Kvašnák, Mašek, Kraus, to byl legendární sparťanský útok. Když Sparta koupila ze Slovanu Bratislava Ivana Mráze, poslala Dočkala na přestup do Teplic, tehdejší severočeské jedničky. A když Tepličtí zatoužili po jabloneckém stoperovi Františkovi Vítů, putoval ze Stínadel na Střelnici právě Jarda Dočkal. V jabloneckém dresu zažil skvělé úspěchy LIAZu a není divu, že si po svém jmenování do role trenéra Ladislav Novák vybral právě Jardu Dočkala za svého asistenta.

A byla to právě tato dvojice, co vytáhla jablonecký fotbal v roce 1974 do vytoužené nejvyšší fotbalové soutěže. Trenérská kariéra byla bohatá, přes Jablonec, Plzeň, Olomouc pokračovala na Kypru, kde mohl na televizní obrazovce pravidelně sledovat svoji modlu, anglickou ligu. Trenér Brian Clough byl jeho trenérský idol. Když bylo jabloneckému fotbalu nejhůře, byl to on, kdo podpořil Miroslava Peltu a byl to právě Jarda Dočkal, kdo položil fotbalové základy pozdější ligové éry.

Přivedl nejen prvního profesionála jablonecké historie Pavla Pěničku, ale také talentovaného střelce Pištu Mihálika a další ligové koníky. Fotbalem žil, diskuse s ním o fotbale byly rušné i vzrušené, hodně se zajímal o fotbalový cvrkot nejen u nás, ale i ve světě. I v pozdější době býval pravidelným návštěvníkem jablonecké Střelnice, ale vzhledem ke zdravotním problémům byly jeho návštěvy řidší a řidší. Když slavil osmdesátku, byli jsme mu gratulovat s Lubošem Šrejmou a zavzpomínali na mnoho krásných chvil, které fotbalový život přinesl.

Narodil se 22. listopadu 1939, zemřel tedy krátce před svými 82. narozeninami. Jardovi patří uznání za práci, kterou pro jablonecký fotbal odvedl, za ty góly, kterými nás dokázal potěšit, na tu trenéřinu i funkcionářskou činnost, která významně přispěla k tomu, že se jablonecký fotbal stal ligovým.

Dočky, čest Tvojí památce!

Jaroslav Hrabák a zástup fotbalových kamarádů

Poslední rozloučení s Jaroslavem Dočkalem se uskuteční v pátek 22. října v 11 hodin na jabloneckém hřbitově.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude opět odpovídat online

Ve čtvrtek 2. prosince od 19 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz hejtmanovi Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce hejtmana Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve čtvrtek 2. prosince v 19 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již po jednačtyřicáté.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vydává ročenku, která hodnotí uplynulých 12 měsíců
Město Jablonec nad Nisou prodává pozemky v elektronických aukcích
U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
Prosincový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Na Liberecku už třetí rok po sobě vysadili u silnic nejvíce stromů

Nejčtenější články

30.11.: U Zásady zapadl ve sněhu autobus
01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
30.11.: Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace