Odešel Jaroslav Dočkal…

18.10.2021 15:03:14 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Odešel Jaroslav Dočkal…

Odešla další velká jablonecká sportovní legenda, hráč, trenér, funkcionář a celoživotní fotbalový nadšenec Jaroslav Dočkal.

Jako hráče si talentovaného Jardu vyhlédla na Moravě „Kvašňákova" Sparta a není bez zajímavosti, že v její sestavě nahradil bratra další jablonecké legendy Rudy, Ladislava Svobodu. Pazdera, Dočkal, Kvašnák, Mašek, Kraus, to byl legendární sparťanský útok. Když Sparta koupila ze Slovanu Bratislava Ivana Mráze, poslala Dočkala na přestup do Teplic, tehdejší severočeské jedničky. A když Tepličtí zatoužili po jabloneckém stoperovi Františkovi Vítů, putoval ze Stínadel na Střelnici právě Jarda Dočkal. V jabloneckém dresu zažil skvělé úspěchy LIAZu a není divu, že si po svém jmenování do role trenéra Ladislav Novák vybral právě Jardu Dočkala za svého asistenta.

A byla to právě tato dvojice, co vytáhla jablonecký fotbal v roce 1974 do vytoužené nejvyšší fotbalové soutěže. Trenérská kariéra byla bohatá, přes Jablonec, Plzeň, Olomouc pokračovala na Kypru, kde mohl na televizní obrazovce pravidelně sledovat svoji modlu, anglickou ligu. Trenér Brian Clough byl jeho trenérský idol. Když bylo jabloneckému fotbalu nejhůře, byl to on, kdo podpořil Miroslava Peltu a byl to právě Jarda Dočkal, kdo položil fotbalové základy pozdější ligové éry.

Přivedl nejen prvního profesionála jablonecké historie Pavla Pěničku, ale také talentovaného střelce Pištu Mihálika a další ligové koníky. Fotbalem žil, diskuse s ním o fotbale byly rušné i vzrušené, hodně se zajímal o fotbalový cvrkot nejen u nás, ale i ve světě. I v pozdější době býval pravidelným návštěvníkem jablonecké Střelnice, ale vzhledem ke zdravotním problémům byly jeho návštěvy řidší a řidší. Když slavil osmdesátku, byli jsme mu gratulovat s Lubošem Šrejmou a zavzpomínali na mnoho krásných chvil, které fotbalový život přinesl.

Narodil se 22. listopadu 1939, zemřel tedy krátce před svými 82. narozeninami. Jardovi patří uznání za práci, kterou pro jablonecký fotbal odvedl, za ty góly, kterými nás dokázal potěšit, na tu trenéřinu i funkcionářskou činnost, která významně přispěla k tomu, že se jablonecký fotbal stal ligovým.

Dočky, čest Tvojí památce!

Jaroslav Hrabák a zástup fotbalových kamarádů

Poslední rozloučení s Jaroslavem Dočkalem se uskuteční v pátek 22. října v 11 hodin na jabloneckém hřbitově.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty
Chtějí obyvatelé Abecedy zídky zachovat? Odpoví průzkum
Rockové Léto na kopci pořádají u rozhledny Nisanka
Nádoby na plast a papír jsou v dalších částech Jablonce

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
10.08.: Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace