Odešel Jaroslav Dočkal…

18.10.2021 15:03:14 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Odešel Jaroslav Dočkal…

Odešla další velká jablonecká sportovní legenda, hráč, trenér, funkcionář a celoživotní fotbalový nadšenec Jaroslav Dočkal.

Jako hráče si talentovaného Jardu vyhlédla na Moravě „Kvašňákova" Sparta a není bez zajímavosti, že v její sestavě nahradil bratra další jablonecké legendy Rudy, Ladislava Svobodu. Pazdera, Dočkal, Kvašnák, Mašek, Kraus, to byl legendární sparťanský útok. Když Sparta koupila ze Slovanu Bratislava Ivana Mráze, poslala Dočkala na přestup do Teplic, tehdejší severočeské jedničky. A když Tepličtí zatoužili po jabloneckém stoperovi Františkovi Vítů, putoval ze Stínadel na Střelnici právě Jarda Dočkal. V jabloneckém dresu zažil skvělé úspěchy LIAZu a není divu, že si po svém jmenování do role trenéra Ladislav Novák vybral právě Jardu Dočkala za svého asistenta.

A byla to právě tato dvojice, co vytáhla jablonecký fotbal v roce 1974 do vytoužené nejvyšší fotbalové soutěže. Trenérská kariéra byla bohatá, přes Jablonec, Plzeň, Olomouc pokračovala na Kypru, kde mohl na televizní obrazovce pravidelně sledovat svoji modlu, anglickou ligu. Trenér Brian Clough byl jeho trenérský idol. Když bylo jabloneckému fotbalu nejhůře, byl to on, kdo podpořil Miroslava Peltu a byl to právě Jarda Dočkal, kdo položil fotbalové základy pozdější ligové éry.

Přivedl nejen prvního profesionála jablonecké historie Pavla Pěničku, ale také talentovaného střelce Pištu Mihálika a další ligové koníky. Fotbalem žil, diskuse s ním o fotbale byly rušné i vzrušené, hodně se zajímal o fotbalový cvrkot nejen u nás, ale i ve světě. I v pozdější době býval pravidelným návštěvníkem jablonecké Střelnice, ale vzhledem ke zdravotním problémům byly jeho návštěvy řidší a řidší. Když slavil osmdesátku, byli jsme mu gratulovat s Lubošem Šrejmou a zavzpomínali na mnoho krásných chvil, které fotbalový život přinesl.

Narodil se 22. listopadu 1939, zemřel tedy krátce před svými 82. narozeninami. Jardovi patří uznání za práci, kterou pro jablonecký fotbal odvedl, za ty góly, kterými nás dokázal potěšit, na tu trenéřinu i funkcionářskou činnost, která významně přispěla k tomu, že se jablonecký fotbal stal ligovým.

Dočky, čest Tvojí památce!

Jaroslav Hrabák a zástup fotbalových kamarádů

Poslední rozloučení s Jaroslavem Dočkalem se uskuteční v pátek 22. října v 11 hodin na jabloneckém hřbitově.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj podepsal s libereckou univerzitou memorandum o spolupráci

Spolupráce mezi Technickou univerzitou v Liberci a Libereckým krajem úspěšně pokračuje - nově i na poli sociální oblasti. Hlavními tématy memoranda, které dnes obě strany podepsaly, jsou zejména sociální začleňování, zaměstnanost, bydlení, vzdělávání, zdravotní péče či dluhová problematika. „Jsem nesmírně rád, že se spolupráce s Technickou univerzitou v Liberci rozšířila o další důležitá témata. Podpis memoranda zavazuje kraj společně s vysokou školou pracovat na zlepšení podmínek v sociální oblasti a naplňovat strategii sociálního začleňování na další roky," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Novou ředitelkou KHS Libereckého kraje je Jana Loosová
Na závěr jabloneckého soustředění ve Španělsku remíza s Vikingy
Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace