Od 11. ledna upravují jízdní řád, pokračuje prázdninový provoz
10.01.2021 07:27:33 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko
S ohledem na skutečnost, že Vláda ČR vyhlásila v rámci systému PES 5. stupeň opatření, což mimo jiné znamená i omezený provoz škol, a tím pádem i výrazný pokles cestujících ve veřejné dopravě, rozhodl Krizový štáb Libereckého kraje dne 28. prosince 2020 o prodloužení platnosti prázdninových jízdních řádů regionální autobusové dopravy.
Důvodem ke zvolení tohoto postupu byly především dopady pandemie koronaviru na veřejnou dopravu, tedy zejména zásadní pokles cestujících, zejména z řad žáků a studentů v období uzavřených či omezených škol, což znamená propad výnosů v řádu desítek milionů korun jak za rok 2020, tak zřejmě i v roce 2021.
„Úplný provoz všech školních spojů v období, kdy jsou v provozu pouze 1. a 2. třídy ZŠ, se loni na podzim příliš neosvědčil. Spoje jezdily nevyužité, protože takový rozsah dopravy znamená vést i spoje posilové a spoje k (uzavřeným) středním a vysokým školám. Proto v zájmu efektivity provoz veřejné dopravy bude do odvolání nastaven režim prázdninových jízdních řádů s tím, že budeme operativně reagovat na podněty z území. Tímto opatřením se snažíme minimalizovat riziko budoucích negativních dopadů na veřejnou dopravu, tedy i možné redukce rozsahu dopravní obslužnosti," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort dopravy.
I přes výše uvedené skutečnosti se na základě přijatých stížností od cestujících a přímo od zástupců měst a obcí, v krajském resortu dopravy rozhodli s platností od 11. ledna 2021 upravit prázdninové jízdní řády a rozšířit provoz o spoje, které jsou pro dopravu dětí do ZŠ potřebné a současně nemají alternativu spojení. Bližší informace budou zveřejněny na webu integrované dopravy: www.iidol.cz.
Přehled změn a jízdní řády naleznete na webu www.iidol.cz
Ke stažení
Související články
Na tramvaj bude město Jablonec přispívat více jak 1,5 milionu měsíčně
Omezení městské dopravy v Jablonci od 4. ledna
Dopravci v Libereckém kraji ocenili příkladné zaměstnance
Ohlédnutí za rokem 2020 v dopravě
Vlakové spoje na Českolipsku od příštího roku zajistí Die Länderbahn
FOTO: Po osobních vlacích z Pardubic do Liberce přebírá Arriva i rychlíky
ČSAD Liberec pořídila více nízkopodlažních a velkokapacitních autobusů
Co nového v jízdním řádu od 13. prosince?
Od neděle 13. prosince přijdou na Jablonecku další změny jízdních řádů
Liberecký kraj poosmnácté hodnotí stav dopravy na svém území
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Firmy v regionu Tanvald
SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Nejčtenější články
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Jablonec připravuje výběr dopravce pro období 2028–2033
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.