Obrazem: ZŠ Tanvald Sportovní zpívala na schodech
12.12.2015 18:46:45 | Autor: ZŠ Tanvald Sportovní | Rubrika: Kultura | Obce: Tanvald
Ve čtvrtek 10. prosince bylo vše připraveno, navařeno, vyzdobeno, protože odpoledne v 16 hodin se všichni diváci shromáždili před budovou školy. Úvodním slovem paní ředitelky bylo zahájeno každoroční Zpívání na schodech. Se svým zpěvem a umem se tu střídaly děti od těch nejmenších prvňáčků až po nejstarší, jimiž letos byli sedmáci s písní skupiny Koneckonců Jsou tady vánoce.
Každoročně zní tanvaldskou školou po celý advent vánoční písně a koledy. Děti pilně trénují, zkoušejí, secvičují... Čeká je totiž tradiční vystoupení pro rodiče, prarodiče, přátele školy a další příchozí.
Před školou vládla vánoční atmosféra, rodiče, diváci naslouchali, tleskali, pokud zrovna v rukou nedrželi kelímek s čajem či vánočním svařákem. K tomu mohli zakousnout sladké koláče, vánoční štoly, štrúdly, ti menší pak ocenily párek v rohlíku či jiné pochutiny. V jednom ze stánků děti nabízely své výrobky, které vlastnoručně zhotovily při hodinách výtvarné výchovy a pracovního vyučování.
Když dozpívaly děti, rodiče už netrpělivě čekali, jestli i učitelé předvedou nějaký pěvecký výkon jako je tomu každým rokem... a dočkali se. Povedlo se jim vánočně přetextovat píseň I Will Folow Him z filmu Sestra v akci. Doufejme, že se nám podařilo navodit trochu té vánoční atmosféry a závěrem děkujeme všem, kteří přidali ruce k dílu a na „Zpívání" se podíleli.
Hezký advent Vám přeje ZŠ Tanvald Sportovní
Související články
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Žáci ze ZŠ Tanvald Sportovní navštívili jižní Anglii
Obrazem: Třetí závod seriálu o Pohár běžce Tanvaldu – cyklokros
Osmáci ZŠ Tanvald Sportovní v sedle kola po Jizerkách
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)
Firmy v regionu Tanvald
SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech
Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Nová medaile je propojení tradičního řemesla, umění a odpovědnosti
Knihy za korunu najdete v jabloneckém re-use centru
Nový dotační titul souvisí s Plánem sociálního začleňování
Iron Fight Night spojil sport a prevenci
Osmnáctý benefiční ples hejtmana opět podpoří dobrou věc
Nejčtenější články
24.02.: Světový rekord ve vrhu koulí nikdo nepřekonal již 49 let
22.02.: V Janově nad Nisou hasiči vyprošťovali zapadlý autobus
22.02.: Olympijskou medaili získala i biatlonistka Tereza Voborníková
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.