Obrazem: Velké Hamry zdolaly TJ Spoje Praha

02.09.2023 22:26:34 | Autor: Antonín Bělonožník, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry

V pátém kole  divize C hostili fotbalisté Velkých Hamrů nováčka soutěže Spoje Praha a po tuhém boji nakonec zvítězili 2:1.

Domácí fotbalisté měli v nohou namáhavé utkání ze 2. kola MOL cupu proti ligovému Dynamu České Budějovice a na jejich výkonu to bylo znát. Oproti soupeři z Prahy a jejich rychlonohým fotbalistům působili o něco pomalejším dojmem.

TJ Velké Hamry - TJ Spoje Praha 2:1 (0:1)

Hosté naopak byli svěžejší  a díky rychlosti i výborným průnikovým přihrávkám se po celý zápas často dostávali do velmi dobrých střeleckých pozicí. K jejich smůle se však ujala pouze jedna taková, po které již v 8. minutě zásluhou Ivana Baisy šli do jednogólového vedení. Další šance však po celé utkání trestuhodně neproměňovali nebo jim v cestě stál vynikající domácí gólman Šimon  Čamrda. Ten dokonce na začátku 2. půle zneškodnil pokutový kop soupeře.

Hamrovským nelze upřít snahu udělat něco s nepříznivým průběhem utkání, ale tentokrát se do šancí dostávali velmi těžko a když už se nějaká vyskytla, tak díky nepřesnému zakončení gólem neskončila. To se však změnilo v 72. minutě, kdy skóre zápasu vyrovnal důrazný  kanonýr domácích Patrik Žitka.

Následně pak v 78. minutě domácí náhradník Matěj Javůrek rozhodl o tom, že se hosté do Prahy vrátí s prázdnou. Nutno podotknout, že Matěj rozhodl o vítězství svého týmu již v minulém utkání v Hradci Králové, kdy jako střídající hráč skóroval v 89. minutě.

Musíme přiznat, že pátá výhra Velkých Hamrů v dosavadní soutěži se nerodila lehce. Hosté z Prahy předvedli velmi sympatický výkon a nebýt jejich střelecké nemohoucnosti a výtečného domácího gólmana, tak by si domů minimálně bod, ne-li tři odvezli.

Branky: Žitka a M. Javůrek - Baisa. Rozhodčí: Adam Jiřiček, Ivan Klečka a Jiří Turek. Diváků: 120. Velké Hamry: Čamrda - Kováčik, Roll, Šídlo, Štěpánek, Krejčík (91. Rudolf),  Linka (k), Žitka (80. Mazánek), Zounek (55. P. Javůrek), Šohaj (91. Kubík), Vyčítal (91. P. Javůrek). Spoje Praha: Dočekal - Bican, Prykhodko (39. Miskovič), Koubek, Ostapjuk, Horski, Zhul, Verner (K), Baisa, Madej, Ladra (78. Mushka).