Obrazem: Ve tmě bloudilo 143 běžců
04.11.2011 09:22:00 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko
Druhým závodem, Nočním orientačním během, pokračoval Školní outdoorový pohár, který pořádá ZŠ Liberecká v Jablonci nad Nisou. Žáci 1. - 9. tříd včetně rodičů si vyzkoušeli orientační běh zahalený do tmy, ve které hledali „lampičky" v areálu školy. Klání se zúčastnilo 143 závodníků.
„Trať byla pouze uvnitř oploceného pozemku školy, na němž děti hledaly červenobílé lampiónky. Ty byly rozmístěny různě v areálu školy a na mapě byly zakresleny a označeny číslem. Žáci v případě, že lampionek našli, kleštičkami v daném poli označili mapu," řekl hlavní pořadatel akce učitel Petr Hlaváček.
Start byl na velkém dvoře u šaten a na hledání měly děti určený časový limit. Pořadí bylo stanoveno dle největšího počtu správně procvaknutých kontrol, v případě stejného počtu rozhodoval o umístění čas. „Obtížnost, ale i atraktivnost a dobrodružnost akce, spočívá v šeru až tmě, které závod provázejí," sdělil Hlaváček.
Výsledky Nočního orientačního běhu (kompletní výsledky ke stažení níže)
| 1. třídy | 7 kontrol | chyby | ||
| 1. | Valenta Lukáš | 1.C | 0 | 7:10 |
| 2. | Studničková Eliška | 1.C | 0 | 7:30 |
| 3.-4. | Hujerová Eva Marie | 1.B | 0 | 7:45 |
| Hnyková Zuzana | 1.A | 0 | 7:45 | |
| 2.-3. třídy chlapci | 8 kontrol | chyby | ||
| 3. | Serra Jakub | 3.C | 0 | 13:31 |
| 2.-3. třídy dívky | 8 kontrol | chyby | ||
| 1. | Hercíková Klára | 3.C | 0 | 14:38 |
| 2.-3. | Smetanová Markéta | 2.A | 0 | 15:00 |
| Bedrníková Lída | 2.A | 0 | 15:00 | |
| 4.-5. třídy chlapci | 13 kontrol | chyby | ||
| 1. | Bedrník Kryštof | 5.A | 0 | 17:32 |
| 2. | Kozák Marek | 4.C | 0 | 19:35 |
| 3. | Šilhán Jakub | 4.C | 0 | 19:51 |
| 4.-5. třídy dívky | 13 kontrol | chyby | ||
| 1. | Hlaváčková Markéta | 5.A | 0 | 17:44 |
| 2. | Matoušková Anna | 5.B | 0 | 18:28 |
| 3. | Milichovská Andrea | 4.B | 0 | 21:25 |
| 6.-7. třídy chlapci | 17 kontrol | chyby | ||
| 1. | Matys Petr | 6.B | 0 | 14:43 |
| 2. | Hladík Lukáš | 7.C | 0 | 14:53 |
| 3. | Beck Matěj | 6.B | 0 | 18:54 |
| 6.-7. třídy dívky | 17 kontrol | chyby | ||
| 1. | Smetanová Bára | GyBa | 0 | 16:49 |
| 2. | Bartošová Jana | 7.C | 0 | 16:51 |
| 3. | Svobodová Karolína | 7.C | 0 | 16:52 |
| 8.-9. třídy dívky | 20 kontrol | chyby | ||
| 1. | Pokorná Kristýna | 9.B | 0 | 21:42 |
| 2. | Bartková Tereza | 8.B | 2 | 19:50 |
| 3. | Bartková Kristýna | 7.B | 3 | 18:31 |
| 8.-9. třídy chlapci | 20 kontrol | chyby | ||
| 1. | Jandera Tomáš | 8.B | 0 | 16:24 |
| 2.-3. | Hašlar Jan | 9.A | 0 | 18:08 |
| Šourek Marek | 9.A | 0 | 18:08 | |
| OPEN 20 kontrol | Šourek Marek | 9.A | 0 | 18:08 |
| 1. | Studnička Miloš | 0 | 12:02 | |
| 2. | Pekárek Vítek ml. | 0 | 13:42 | |
| 3. | Bedrník Marek | 0 | 15:00 |
Diskutujte s námi
Ke stažení
Výsledky nočního orientačního běhu
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 63 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Nultý ročník Open Call 2025 podpoří vznik Středoškolského Majálesu
Liberecký kraj uzavřel premiérový ročník iniciativy Open Call 2025 - nápady pro budoucnost, která vznikla jako jedna z prvních aktivit komise Budoucnost pro LK. Smyslem výzvy bylo dát mladým lidem prostor navrhnout, co podle nich v kraji chybí nebo co by mohlo přispět k lepšímu životu jejich komunit. Nyní je jasno: ze zaslaných návrhů komise doporučila a Rada Libereckého kraje schválila podporu projektu Středoškolského Majálesu, který předložila žákyně prvního ročníku SZŠ a VOŠ Liberec Barbora Arnoldová. Kraj na jeho realizaci vyčlenil částku 200 000 korun. Iniciativa se zrodila ze snahy Libereckého kraje zapojovat mladé lidi do rozhodování o regionu, ve kterém žijí. Založení komise Budoucnost pro LK bylo přirozeným prvním krokem a otevření Open Callu logickým pokračováním snahy dát mladým nejen prostor k diskuzi, ale i možnost své nápady uskutečnit. „Pracujeme na tom, aby byl Liberecký kraj místem, kde se mladí lidé cítí vnímáni a kde mohou být skutečně aktivní. Vyhlášení Open Callu bylo první velkou příležitostí, jak jim dát konkrétní nástroj, jak okolní svět měnit. Ve výzvě se sešly zajímavé návrhy a ukazuje se, že i jednoduchý podnět může nastartovat velké věci. Nápady dokazují, že mladí dokáží velmi přesně pojmenovat potřeby svého okolí," uvedla radní pro školství a sport Jitka Skalická.
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Nejnovější články
Dopravně bezpečnostní akci Mikuláš v kraji neuniklo 356 řidičů
Od tramvaje po sklep: střípky z terénu
Na pět dní ovládnou centrum Jablonce Vánoční slavnosti
Světlana Nálepková zazpívá v tanvaldském kině Vánoční recitál
Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
Nejčtenější články
14.12.: Smržovské akce v prosinci a lednu
15.12.: Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
14.12.: Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.