Obrazem: V Liberci se hrál špičkový stolní tenis
01.05.2019 09:02:49 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj
V pondělí se v Liberci uskutečnilo 1. čtvrtfinálové utkání extraligy ve stolním tenise, ve kterém hráči SKST Euromaster Liberec hostili stolní tenisty TJ Ostrava KST.
Domácí v roli mírného favorita k utkání nastoupili v nejsilnější možné sestavě na čele s několikanásobným mistrem ČR Radkem Košťálem. Toho doplnili slovenský reprezentant Samuel Kalužný a egyptský reprezentant Mohamed Shouman společně s Jakubem Seibertem.
Hosté nastoupili ve složení Jiří Martinko (juniorský reprezentant ČR), Tomáš Sadílek, Miroslav Bindač (mnohonásobný mistr ČR a bývalý reprezentant) a Tomáš Martinko.
Ve výborné atmosféře zaplněné haly se po více než třech hodinách skvělého stolního tenisu z konečného vítězství 4:1 radovali domácí hráči. V prvním utkání sice Mohamed Shouman v 5 setovém zápase plném zvratů podlehl hostující jedničce Jiřímu Martinkovi 2:3. Následně si však Samuel Kalužný poradil s Tomášem Sadílkem 3:0 a následně v souboji hrajících legend českého stolního tenisu a bývalých reprezentantů 44letý Radek Košťál zdolal poměrem 3:1 na sety ještě o 13 let staršího Miroslava Bindače. Třetí bod domácích pak přidal Samuel Kalužný, který v souboji mladíků porazil Jiřího Martinka 3:0. V 5. zápase za domácí nastoupil Jakub Seibert a ve vyrovnaném a bojovném utkání zdolal ostravského mladíka Tomáše Martínka 3:1 na sety.
Celkovým vítězstvím 4:1 liberečtí získali 1. bod v utkání hraném na dva vítězné zápasy. Odveta se hraje dnes v Ostravě. Případný 3. rozhodující zápas by byl na programu opět v Liberci v pátek 3. 5. 2019 od 18 hodin.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 144 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Starý porost musí ustoupit nové generaci
Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.
Nejnovější články
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.