Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023

01.12.2023 21:35:55 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023

Poslední listopadovou neděli se v Tanvaldu konal další ročník závodu v boulderingu pro děti a mládež - Tanvaldský pavouk.

Obrovské poděkování patří lezeckému nadšenci Honzovi Kunovi, který zároveň vede lezecké kroužky při Středisku volného času v Tanvaldě. On je hlavním stavitelem cest a strůjcem tohoto krásného závodu.

Tohle k závodu Honza Kuna řekl:

Nebývalý zájem o tuto lezeckou disciplínu přilákal na umělou horolezeckou stěnu do sportovní haly rekordní počet závodníků, od tříletých začínajících elévu až po patnáctileté zkušené matadory. Všichni byli rozděleni do kategorií podle věku a ve stanoveném časovém limitu se snažili vylézt šest soutěžních cest - boulderů. Pro zdolání takového boulderu nepotřebují závodníci lano ani jiný horolezecký materiál. Nejlepší výbavou pro úspěšné přelezení cesty je síla, obratnost, koordinace pohybu, důvtip a často i hlava, která správný postup vymyslí. 

Obtížnost jednotlivých boulderů byla pečlivě připravena tak, aby vyhovovala všem věkovým kategoriím. U nejmladších dětí bylo cílem motivovat a nadchnout do dalších závodů a lezení. Starší kategorie lezla cesty obtížnější a ti nejstarší už museli k úspěšnému přelezu napnout všechny síly a použít veškeré lezecké finty. 

V těžké konkurenci závodníků z celého Libereckého kraje si skvěle vedli domácí lezci. Celkem 20 jich dolezlo na stupně vítězů, z toho sedm na ten nejvyšší. To je příjemné zjištění a do budoucna jistě skvělé vyhlídky.

Děkujeme všem závodníkům za excelentní výkony. Za pořádání celé akce patří poděkování ZŠ Tanvlad, Sportovní, TJ Tanvald z.s., SVČ Tanvald, lezeckým nadšencům a městu Tanvald. A velký dík za podporu společnostem Singing Rock, Vodafone, Pekařství Jan Mašek, Titan Multiplast.

Kompletní fotogalerie najdete na facebooku ZŠ Tanvald Sportovní nebo Horokroužku Tanvald.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Jarní kolo Tanvaldského pavouka
Obrazem: Závod v boulderingu Tanvaldský pavouk 2022
Obrazem: Tanvaldský pavouk

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci
Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským
Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu

Nejčtenější články

01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
29.02.: Překážkář Štěpán Schubert startuje na mistrovství světa
29.02.: Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace