Obrazem: Pěnčínští se rozešli smírně s Jívanem Bělá

13.10.2021 13:39:12 | Autor: Antonín Bělonožník, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Pěnčín

V 11. kole I.A třídy Libereckého kraje ve fotbale hostil vedoucí celek tabulky FC Pěnčín hráče SK Jívan Bělá. Ve vyrovnaném utkání si dobře bránící hosté odvezli cenný bod za remízu 2:2.

FC Pěnčín - SK Jívan Bělá 2:2 (0:2)

Od počátku utkání si domácí hráči vytvořili tlak, který však i díky neproměňování šancí a někdy složité koncovce v první půli k úspěchu nevedl. Naopak hosté na čele s velezkušeným exlibereckým kapitánem Tomášem Janů pozorně bránili a vyráželi do nebezpečných kontrů. Po jednom takovém již v 6. minutě vstřelil jejich vedoucí branku Daniel Militký.

Obraz hry se po celý první poločas nezměnil, domácí měli územní převahu, ale gól vstřelili hosté. Jmenovitě ve 34. minutě Martin Liška, který krátce předtím svou další šanci nevyužil. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro hosty, s čímž byl jistě spokojen i fanoušek hostí a dlouholetý oblíbený ligový rozhodčí Pavlín Jirků. Ten si i se svým pověstným knírem utkání v Pěnčíně nenechal ujít.

Utkání I.A třídy FC Pěnčín - SK Jívan Bělá<br />Autor: Antonín Bělonožník Do druhé půle domácí trenér Miroslav Procházka prostřídal 2 hráče, kteří hru oživili. I když i hosté si vytvářeli své šance, tak branky ve druhé půli stříleli pouze domácí. V 57. minutě snížil jejich nejzkušenější borec Tomáš Čížek a v 72. minutě konečnou podobu výsledku stanovil Tomáš Hartman.

Do konce utkání i přes šance na obou stranách branka nepadla. Spokojení hosté tak se svým početným a hlasitým doprovodem mohli po skončení zápasu oslavit cenný bod z horké pěnčínské půdy.

Branky: 57. Čížek, 72. Hartman - 6. Militký, 34. Liška. Rozhodčí: Polák - Blaschke, Horák, ŽK: 4:1. Diváků: 140. Pěnčín: Jan Pivrnec - Petr Mätzelt, Karel Vrabec, David Scholz, Petr Heinrich (76. Martin Ráček), Josef Pour, Jan Maryško, Tomáš Čížek, Adam Pelta (46. Tomáš Hartman), Miroslav Štemberk (K) (53. Dušan Nulíček), Dominik Dědek (46. Matěj Hrnčíř). Bělá:  Michal Jakubičko - Dominik Rypl (K), Jan Motejlek, Tomáš Janů, Jakub Brožek, Lukáš Beran (80. František Vorel), Martin Liška, David Grebeníček, Ondřej Šimůnek, Daniel Militký (89. David Hanč) a Jiří Vitvar.

V dalším kole zajíždějí  Pěnčínští na hřiště TJ Lokomotiva Česká Lípa, Bělá na svém trávníku přivítá Spartak Chrastava.