Obrazem: Orient Show přinesla zábavu a navíc finance pro Barunku

27.06.2014 13:48:00 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Železný Brod

Obrazem: Orient Show přinesla zábavu a navíc finance pro Barunku

V Městském divadle Železný Brod se v pátek 20. června konala Orient show. Vystoupily na ní tanečnice z Železného Brodu, z Koštálova, Semil, Jablonce nad Nisou a Rokytnice. Výtěžek akce půjde na nemocné a postižené děti - konkrétně nadaci Dobrý Anděl a Barunce, která potřebuje rehabilitovat.

Takto viděla Orient show jedna z pořadatelek Mirka Michalíková:

S odstupem a po srovnání myšlenek a vstřebání dojmů jsem se rozhodla napsat menší poděkování k naší krásné akci. Celá akce byla dobročinná. Všichni vystupující, moderátor, fotografové, kameraman i organizátoři dělali tuto akci pouze za krásný úsměv malé Barunky Mildnerové a dobrý pocit z možnosti přispět i nadaci Dobrý Anděl, pro které se tato dobročinná akce konala.

Velký dík patří hlavní organizátorce Helence Čihulkové, která se s touto akcí sžila na několik měsíců a věřím, že chvílemi to byla pro ni i noční můra nejen  při shánění sponzorů, ale i při celkové organizaci celé této akce. Dík patří i moderátorovi a zpěvákovi Honzovi Bartošovi, který téměř celý život žil v Brodě a na prosbu, aby tuto akci moderoval, neřekl ne, i když to dle jeho slov prý moc neumí, ale opak byl pravdou. Nejen že krásně zazpíval, ale celou akcí nás provedl tak nádherně, že i profíky strčil do kapsy.


A na co nesmím v žádném případě zapomenout je velké poděkování nejen Broďákům  za psychickou podporu, za přinesená víčka a přidání peněz do kasičky u vstupu, ale i za velkou podporu našich účinkujících, které obdarovali krásným potleskem, což bylo hlavně pro ty nejmenší krásným dárkem za jejich snahu a píli při secvičování. Někteří z nich stáli před diváky úplně poprvé a z potlesku měli velikou radost. Jedna malá holčička v zákulisí skákala radostí a vykřikovala - tleskali nám, tleskali - škoda, že jste to nemohli vidět, to byl opravdu jeden z nejkrásnějších okamžiků večera.

Veškeré vybrané peníze jsme rozdělili mezi Barunku, a to 6500 Kč a Dobrého Anděla 2500 Kč a věříme, že tato částka pomůže tam, kde má. Původní plán byl, že rozdělíme peníze na půl, ale pak jsme se rozhodli, že Barunka přeci jen potřebuje léčbu rychleji a stát ani pojišťovna na tuto léčbu, bohužel, nepřispívá. Barunka si šetří peníze na pobyt v Klimkovicích, na který ji ještě chybí opravdu velká částka, a to zhruba 75 000 Kč. To je pohon pro nás, abychom zase vymysleli nějakou tu akci, aby se Barunka mohla léčit.

Poděkování patří samozřejmě i účinkujícím: Skupina Seherezad - Železný Brod, Skupina Nylas -Železný Brod, Skupina Oriana - Železný Brod, Natálie Budovičová - solo, Duet Míša a Bára - Železný Brod, Skupina Almas a Samar - Železný Brod, Jasmínky - Koštálov, Sultánky - Koštálov, Scenický tanec Parau Parau - Jablonec nad Nisou, Moderní tance - Železný Brod, Tasmina - Jablonec nad Nisou, Disco Smilies - Semily, Mažoretky - Rokytnice nad Jizerou.

Obrovské díky patří i úžasným cukrářkám, které se spojily a přivezly nám krásné dorty, které se v průběhu celého večera dražily. Za tyto krásné kousky se vydražilo 6500 Kč. Jmenovitě se jednalo o tyto cukrářky: Iveta Francová, Lenka Blažková, Jana Košvancová, Paní Hušková, Karolína Veselá, Lenka Bodlaková, Dana Velová, Věra Kůrková a Pavlína Hujerová. Paní Kůrková nám také zapůjčila svou výstavu malovaných portrétů, které jste mohli vidět ve vestibulu divadla.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tanečnice z regionu ukáží své umění na Orient show v Železném Brodě
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v červnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 153 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Více než 1,5 milionem korun podporuje kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630 000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1.200.000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Jizerská 50 přináší změny v MHD

V sobotu 31. ledna a v neděli 1. února budou spoje linky č. 101 končit v zastávce Bedřichov, centrální parkoviště. Úsek Bedřichov, centrální parkoviště - Bedřichov, Maliník otočka tak nebudou obsloužené. Veškeré informace k závodům jsou na https://jiz50.cz/


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá svědka srážky policejního auta s dalším vozem
Premiéra Jablonce dopadla dobře: Rozhodl teplický kat Jawo
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
Nový rok zahájili Maloskalští výhrami nad Havlíčkovým Brodem

Nejčtenější články

30.01.: Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru
01.02.: Policie hledá svědka srážky policejního auta s dalším vozem
01.02.: Premiéra Jablonce dopadla dobře: Rozhodl teplický kat Jawo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace