Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

21.04.2024 13:53:25 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Liberečtí svěřenci trenéra Marka Kláska hostili v odvetném čtvrtfinálovém zápase hráče SKST Tesla Batteries Havířov. Domácí borci si do odvety z Moravy přivezli nadějnou výhru 3:2.

Slavnostní punc celému zápasu dalo vystoupení mladého tanečního páru z Tanečního klubu Koškovi Liberec Po slavnostním nástupu a představení obou týmů, kdy u domácích byl na střídání připraven Roland Balog, byli představeni i arbitři utkání - pánové Jan Varcl, Jaromír Žid a Petr Sudek.

Hosté vedení zkušeným trenérem Kamilem Koutným přijeli do Liberce v naději, že se jim podaří urvat vítězství, a dostat tak boj o semifinále extraligy mužů nazpět do Havířova. K tomu jim měla napomoci i účast našeho reprezentanta Tomáše Polanského, který však pro zranění do utkání nemohl nastoupit. I tak Havířovští disponovali dalšími reprezentanty Janem Valentou, Šimonem Bělíkem a Adamem Štalzrem, který v úvodní dvouhře nahradil Tomáše. Nutno říci, že do utkání s domácí jedničkou Michalem Benešem vlétl jako uragán a první set ovládl v poměru 11:5. V dobrém výkonu pokračoval i v druhém setu, ale zde byl úspěšnější domácí borec a ve vyrovnané koncovce zvítězil 11:9. Po té už se utkání odvíjelo v jeho režii a nakonec i připsal očekávaný bod na konto domácího týmu, kdy svého soupeře porazil 3:1 na sety.

Ve druhé dvouhře nastoupili za Liberec dlouholetá opora Jakub Seibert. Za soupeře měl hostující jedničku Jana Valentu, se kterým na Moravě prohrál 0:3. Tentokrát se však Kuba na zápas velmi dobře vyspal a bouřlivě povzbuzovaný domácími fondy doslova urval výhru 3:1. Domácí borci tak po prvních dvouhrách vedli 2:0 a ve zbývajících třech zápasech jim "stačilo" vyhrát jeden zápas k vytouženému postupu.

Že se hosté nevzdají bylo zřejmé z následujících utkání, nejprve v souboji aktuálních trojek porazil Šimon Bělík po třech vyrovnaných koncovkách domácí legendu libereckého stolního tenisu Josefa Medka 3:0 na sety. V následujícím souboji jedniček týmů měl po prvním vyrovnaném setu přeci jen navrch  Jan Valenta a po vítězství 3:1 na sety srovnal stav zápasu na 2:2.

O vítězi celého utkání pak stejně jako v Havířově rozhodla poslední dvouhra. Zdravě nabuzený Adam Štalzer  v souboji s Jakubem Seibertem vedl 1:0 a 2:1 na sety, aby se nakonec radoval domácí borec a s ním i celá hala a tým domácích.

Liberečtí stolní tenisté tak po dvou výhrách 3:2 nad Havířovem postoupili do letošního semifinále extraligy mužů. V něm jim soupeřem bude favorit favoritů a obhájce titulu HB Ostrov Havlíčkův Brod. Za ten nastupují reprezentanti Pavel Širuček, Tomáš Tregler a David Reitšpies.

První utkání se hraje přířtí pátek v Havlíčkově Brodě a odveta v Liberci je naplánová na pátek 3. května od 18:00 v Liberci. Pokud chcete vidět stolní tenis nejvyšší úrovně, tak určitě doražte. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 158 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace