Aktuality strana 3830

Rubrika:--vše-- Obec:--vše--
Hledaný výraz:--bez omezení-- Akce pro den:--neurčeno--
Seřadit:

Osmé místo Soukalové na ME v biatlonu

23.02.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou
V italské Rindau - Val Ridanně probíhá ME biatlonu závodníků do 26 let, kde barvy ČR reprezentují rovněž studenti jabloneckého sportovního gymnazia a nevedli si vůbec špatně. Po treninkovém výpadku zaviněném zraněním nohy se osmým místem úspěšně vrátila do závodů především Gabriela Soukalová.
| více

 
 

Muži, který v Lučanech kradl elektromotory, hrozí pět let vězení

23.02.2011 | Krimi | Lučany nad Nisou
Dvaašedesátiletému muži z Ústí nad Labem už vyšetřovatel sdělil obvinění. Krádež za téměř 70 tisíc korun zloděj spáchal v létě minulého roku. | více

 
 

Vražda? Smrt ženy otřásla Desnou

23.02.2011 | Krimi | Desná v Jizerských horách
AKTUALIZOVÁNO K úmrtí šestatřicetileté ženy mělo dojít v úterý ráno kolem půl osmé v lokalitě Heleštajn. Policie čeká na výsledek čtvrteční soudní pitvy. Podle neoficiálních zdrojů šlo o vraždu. | více

 
 

Obrazem: Nově narozená jablonecká miminka 2. – 7. únor 2011

23.02.2011 | Společnost | Jablonec nad Nisou | foto (7)
Ve fotogalerii si můžete prohlédnout nově narozená miminka, která se narodila v jablonecké nemocnici.

 
 

Obrazem: Nově narozená jablonecká miminka 27. – 1.2.2011

23.02.2011 | Společnost | Jablonec nad Nisou | foto (18)
Ve fotogalerii si můžete prohlédnout nově narozená miminka, která se narodila v jablonecké nemocnici.

 
 

Podvodník chtěl peníze na mládež

23.02.2011 | Krimi | Pěnčín
Chodil po obci a žádal především firmy a živnostníky o sponzorský dar pro mladé fotbalisty FC Pěnčín. Jenže samotný klub o takovém „spolupracovníkovi” vůbec nevěděl. Podvodník se podle všeho snažil obohatit jménem malých sportovců. | více

 
 

Obrazem: Kroužek paličkování

22.02.2011 | Školství | Zásada | foto (12)
Paličkování je velice stará technika. Má sice svou historii - mnoho se o ní píše, ale téměř vždy vyvstalo zjištění, že je to technika, o níž se vlastně ani neví, jak se na ni přišlo. Ze začátku sloužila krajka hlavně jako ozdoba lidového oděvu a domácích užitkových předmětů. A aby tato činnost neskončila, začala Lenka Němcová v Masarykové základní škole v Zásadě vést kroužek paličkování. A světe div se, paličkují zde i „muži“.

 
 

Nábor dívek na basketbal pokračuje po jarních prázdninách

22.02.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (6)
Oddíl basketbalu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou otevírá přípravku pro děvčata narozených v roce 2002 a mladších, která mají zájem o tento sport. První adeptky tohoto krásného sportu již absolvovaly nenáročný sportovní test svých předpokladů, ale trenéři z oddílu Bižuterie očekávají největší zájem v pondělí 28. února, to jest hned první den po prázdninách. | více

 
 

Rodiče i odborníci se zlobí, kraj je vyhodil z jednání o optimalizaci školství

22.02.2011 | Zprávy | Jablonec nad Nisou
AKTUALIZOVÁNO Kulatý stůl k Návrhu optimalizace školství Libereckého kraje hostilo v úterý jablonecké Eurocentrum. Co se na něm řešilo, je ale záhadou. Krajský náměstek pro školství Radek Cikl na jednání nepustil veřejnost ani novináře.
| více

 
 

Obrazem: Nově narozená jablonecká miminka 11. - 15. února 2011

22.02.2011 | Společnost | Jablonec nad Nisou | foto (7)
V jablonecké porodnici přišla na svět další únorová miminka. Ve fotogalerii naleznete jak jejich obrázky, tak i další podrobnosti.

 
 

Nalezeno článků: 40362, zobrazeno: 38291-38300

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Maloskalští volejbalisté vstoupili do druhé části sezony bez ztráty bodu
Preventivní projekty Městské policie Jablonec jsou úspěšné
Začíná zápis do škol pro školní rok 2026/27
JE zmodernizovala kotelnu pro vyhřívání trávníku na Střelnici
Střípky z městské policie: Hudba, sousedé, sníh a alkohol

Nejčtenější články

15.01.: Střípky z městské policie: Hudba, sousedé, sníh a alkohol
17.01.: Preventivní projekty Městské policie Jablonec jsou úspěšné
15.01.: Dalešice hostily projednání navržených opatření proti velké vodě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace