Obrazem: Bauer na Jizerské 50 nestačil pouze na Auklanda
13.01.2013 13:34:41 | Autor: Jan Žíla, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov
Velmi povedenou premiéru absolvoval Lukáš Bauer při své účasti na 46. ročníku Jizerské padesátky, když skončil na 2. místě. Těsně před cílem nestačil na drtivou soupaž Nora Anderse Auklanda, který zvítězil v Bedřichově už potřetí. Čeští běžci na domácí trati slavili velký úspěch, když do první šestky se vešla hned trojice Bauer, Řezáč, Novák. Nejlepší češkou se stala Klára Moravcová ze Ski klubu Jablonec.
Bauer za vítězem zaostal 24 sekund, ale ani to mu nesebralo dobrou náladu a v cíli rozdával úsměvy. „Rozhodly jednoznačně zkušenosti," přiznal nejlepší z českých závodníků. "Přesně věděl, kdy nastoupit a v závěru si mě vyloženě vychutnal. Do cíle už jsem neměl šanci. Byl to hodně náročný závod a já jsem před startem pořádně netušil, co od sebe můžu čekat, protože po Tour de Ski těch sil moc nebylo," přiznal Bauer po své premiéře.
Vítěz závodu Anders Aukland ovšem vysekl svému soupeři poklonu a pasoval ho na jednoho z vítězů na nadcházejícím mistrovství světa. „Lukáš byl velmi silný v tom prvním kopci, ale podařilo se mi ho stáhnout a společně jsme jeli skoro až do cíle. Lukáš Bauer je jedním z nejlepších jezdců a myslím, že ve Val di Fiemme bude na klasické padesátce hodně silný."
Na třetí příčce skončil druhý Aukland ve startovní listině Jörgen. Stanislav Řezáč, který obhajoval loňské prvenství, dojel do cíle na 5. místě následován dalším českým běžcem Novákem. Stanislav Řezáč v cíli komentoval nejen svůj výkon, ale i umístění Lukáše Bauera. „S výsledkem jsem spokojený vzhledem k tomu, co se v posledních dnech stalo a já přestoupil do týmu Xtra personell. I to mě stálo dost psychických sil. V první půlce byla trať trochu měkčí, což mi vyhovovalo méně a rozjel jsem se především ve druhé půlce závodu. Letos Lukášovi nahrálo i počasí a dalo se s ním počítat v těchto podmínkách mezi nejlepší trojku."
Vítězkou ženského závodu se stala Valentina Ševčenková z Ukrajiny, která je známá především ze Světového poháru, i když už několik sezón kombinuje svůj program i s laufařskými závody. Nejlepší českou závodnicí byla Klára Moravcová ze Ski klubu Jablonec, která na vítězku ztratila přes 6 minut.
Výsledky 46. ročníku Jizerská 50
Muži: 1. A. Aukland (Nor.) 2:12:19,4, 2. Bauer (ČR) -24,7, J. Aukland -2:55,3, Östensen (oba Nor.) -3:21,1, 5. Řezáč -3:45,5, 6. Novák (oba ČR) -3:48,3, 7. Södergren (Švéd.) -3:48,8, 8. Sorin (Rus.) -3:50,6, 9. Rönning (Nor.) -3:51,1, 10. Karp (Est.) -3:54,3.
Ženy: 1. Ševčenková (Ukr.) 2:36:15,6, 2. Bonerová (Švýc.) -31,1, 3. Saarinenová (Fin.) -2:33,1, 4. S. Hanssonová (Švéd.)-3:52,4, 5. Michajlovová (Rus.) -4:55,7, 6. J. Hanssonová (Švéd.) -4:55,9, ...9. Moravcová -6:10,2, 16. Kocumová -21:47,7, 17. Jetmarová (všechny ČR) -22:51,1.
Související články
Obrazem: Start Jizerské 50
Ski klub Wolfganga Samesche se na Jizerské 50 neztratil
Ročánek dominoval i na Jizerské 25
Ročánek v cíli porazil Magála, Jetmarová ujela všem ženám
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 62 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj podpoří vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Liberecký kraj pokračuje v dlouhodobé podpoře vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Rada kraje schválila vyhlášení dotačního programu Systémová podpora vzdělávání žáků v oboru základní škola speciální, jehož cílem je zlepšit podmínky pro vzdělávání dětí se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, včetně kombinovaných vad a poruch autistického spektra. Program je určen základním školám speciálním zřizovaným obcemi i soukromými zřizovateli na území Libereckého kraje. Zaměřuje se na podporu takových opatření, která reagují na specifické vzdělávací potřeby žáků a umožňují jim rozvíjet dovednosti v prostředí přizpůsobeném jejich zdravotnímu stavu, kulturnímu zázemí i životním podmínkám. Součástí podpory jsou také úpravy vzdělávání a školských služeb, které usnadňují každodenní práci pedagogů a přispívají ke kvalitnější výuce. „Vzdělávání žáků v základních školách speciálních vyžaduje individuální přístup, odborné zázemí i stabilní podporu. Tento program pomáhá školám vytvářet takové podmínky, aby se mohli žáci rozvíjet v bezpečném a respektujícím prostředí a aby měli pedagogové potřebné nástroje pro svou práci," uvedla Jitka Skalická, radní pro resort školství a sportu.
Žáci Průmyslovky Liberec vytvořili kolekci pro CityZen
Žáci oborů Textilnictví a Oděvnictví se podíleli na vzniku limitované kolekce šál a nákrčníků, která již zamířila do běžného prodeje. Výuka se tak posunula od školního cvičení k reálnému produktu a část výtěžku z jeho prodeje se navíc vrací zpět do školy na podporu dalšího rozvoje textilního a oděvního oboru. Spolupráce byla od počátku koncipována jako skutečné zadání odpovídající standardům komerční značky. Cílem nebylo vytvořit modelový projekt, ale zapojit žáky do reálného procesu vývoje produktu, se všemi nároky na kvalitu, odpovědnost a výsledek. „Pro žáky šlo o zkušenost, která výrazně přesahuje běžnou výuku. Pracovali s vědomím, že jejich výstup nebude posuzován jen ve škole, ale obstojí na trhu. To s sebou nese jinou míru odpovědnosti i motivace a zároveň posiluje jejich profesní sebevědomí," řekla Zuzana Pluhařová, zástupkyně ředitele Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Liberci.
Nejnovější články
Liberecký kraj obnovuje park u Severočeského muzea v Liberci
NSA potvrdila, že Jablonec nad Nisou dodržel dotační podmínky
Nové intervenční centrum pomáhá dětem a rodinám s domácím násilím
Česká smíšená štafeta rozzářila Nové Město
Divočina na závěr jabloneckého soustředění v Turecku
Nejčtenější články
23.01.: Divočina na závěr jabloneckého soustředění v Turecku
24.01.: Česká smíšená štafeta rozzářila Nové Město
25.01.: Nové intervenční centrum pomáhá dětem a rodinám s domácím násilím
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.