Obnovený areál Protržené přehrady je předán veřejnosti

29.06.2016 08:08:33 | Autor: Redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jizerské hory

Obnovený areál Protržené přehrady je předán veřejnosti

Ke slavnostnímu předání obnoveného areálu Protržené přehrady veřejnosti došlo v úterý 28. června odpoledne. Dne 18. září si připomeneme 100. výročí katastrofy na Bílé Desné.

Lesy ČR na čele s ředitelem Ludvíkem Říčařem společně se svými partnery uspořádaly přátelské setkání všech zainteresovaných, kteří se v posledních letech na obnově areálu podíleli.

Jak nám sdělil jeden z hlavních motorů celého záměru zatraktivnění a znovuzpřístupnění této kulturní památky starosta Albrechtic v Jizerských horách Jaroslav Zeman: „Jsem nesmírně rád, že se nám zde za poslední tři roky podařilo vykonat opravdový kus poctivé práce, jehož výsledek tu nyní máte možnost vidět! Bez výborné spolupráce s Lesy ČR, Povodím Labe, s.p. a ochranáři by se nám to však nikdy nepodařilo," dodal Zeman.

My se se srdečným díkem za tento vymazlený areál rádi přidáváme a několika obrázky Antonína Bělonožníka se vracíme k úternímu slavnostnímu dni. Naše fotografie zároveň můžete brát jako pozvánku k navštívení tohoto magického místa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Prohlídka štoly na Protržené přehradě
Starostové si prohlédli rekonstruovanou štolu na Protržené přehradě
Krömerova bouda doslova vstává z popela
Lávka na Protržené přehradě a stezky na Bílé Desné již slouží turistům
Rekordní částka z desenské aukce pomůže obnově Protržené přehrady
V areálu Protržené přehrady instalovali novou lávku pro pěší

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 84 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
Jablonecký primátor přivítá ve městě vílu Nisu
V Tanvaldě se hrálo České nebe
Červnový svoz bioodpadu v Jablonci
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
11.06.: Z Tajvanu zmizí nebezpečné stromy, většinu jich město ošetří

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace