Oba dorosty zvládly derby s Libercem 2:0

08.05.2011 21:27:33 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Další kolo české ligy staršího dorostu svedla proti sobě velké rivaly, protože domácí Baumit hostil na hřišti v Břízkách sousední Slovan Liberec. Derby to bylo se vším všudy s lepším koncem pro domácí Jablonec, kterému se podařilo už během prvního poločasu proměnit nabídnutou penaltu, na kterou nedokázali hosté najít odpověď.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a oba soupeři si nedali jediný balón zadarmo. V 52. minutě přišla standardní situace pro jablonecké po faulu na pronikajícího Štemberka, ale vyslanou střelu dokázal brankář vyrazit. Minutu potom ze skrumáže ve vápně střílel Pavlata, ale trefil jenom dobře postaveného brankáře Slovanu. Potom se poprvé osmělil ve druhé části i Liberec, ale žádná vážná situace z jejich útoku nevznikla. Naopak jejich snahu Baumit využil k protiútoku, který znamenal zvýšení skóre. Zprava po křídle unikl Helm a poslal míč do vápna, kde vracející se obránci Liberce udělali chybu a Král balón dotlačil do soupeřovy branky. Vedení 2:0, ale fotbalistů Baumitu nestačilo a stále se snažili zvýšit stav. V 67. minutě střídající Bulíř centroval od pravé lajny do pokutového území, ale dvojici jabloneckých zakončovatelů překvapilo množství prostoru natolik, že střela jednoho z nich byla snadnou prací pro libereckého gólmana. Za minutu potom Štemberk unikl obráncům hostí, ale ne nadlouho, protože nebyl dostatečně rychlý a vracející se poslední obránce mu znepříjemnil zakončení v pokutovém území za cenu sporného faulu, který nechal hlavní arbitr bez povšimnutí, i když se domácí dožadovali penalty. Liberec nebyl tolik aktivní dopředu, ale spíše domácí Baumit provětrával jeho obrané řady. Helm nejdříve poslal načechraný centr do pokutového území, ale nikdo z domácích jej nedokázal sklepnout do branky. Po této situaci to zkusil Liberec a vynutil si faul, ale trestný kop vyslaný na branku Jablonce v síti neskončil. Domácí Pavlata potom střílel od velkého vápna, ale Král, který se doklouzl na teč, byl u míče o chvíli později a nedosáhl na něj. Další šanci si opět vypracovali domácí, když Štemberk poslal na Linku, ale jeho střela mířila nad branku. Další šancí na zvýšení skóre byl trestný kop Linky. Ten prošel malým vápnem, ale nikdo z domácích jej nedokázal tečovat. Před koncem zápasu přišly dvě velké šance na obou stranách. Nejdříve to byla liberecká a jednalo se o tutovku. Přihrávka libereckého hráče po levé straně směřovala přesně na hlavu jeho spoluhráče, který dokázal zakončit, ale Jablonec podržel skvělým reflexivním zákrokem Vavřich. Míč ještě směřoval do branky, ale obránce Jablonce jej pohodlně odkopl. Z jeho rány do bezpečí se vyvinul protiútok Jablonce, který zakončoval střílející Štemberk. Jeho ránu, ale nešťastně tečoval jeho nabíhající spoluhráč Král mimo branku. Do konce se už nic podstatného nestalo a tak Jablonec udržel druhé místo v tabulce, díky třem bodům, které získal proti čtvrtému celku.

„Bylo to klasické derby, kdy se hodně bojovalo. Byli jsme trošku lepší a měli víc šancí než soupeř. Mrzí mě velký počet standardních situací a rohů, které jsme nedokázali proměnit. Do konce zbývá už jenom pět zápasů. My už nemůžeme postoupit, takže už jenom hrajeme co nejlépe to jde, abychom si dobře zahráli a předváděli hezký fotbal. S umístěním uvidíme jak to půjde. Když by jsme udrželi druhé místo, bylo by to pěkné,” vyjádřil se po zápase trenér domácích Josef Just.

FK Baumit Jablonec - FC Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: Štemberk (pen), 57. Král
Rozhodčí: Langer, Klimt, Horák. ŽK: 2:2 (39. Král, 44. Barcuch - 32. Kordík, 50. Patka). Diváků: 88.

Sestava FK Baumit Jablonec: Vavřich, Helm, Šidlo, Barcuch (88. Kozel), Podzimek, Štěpánek (58. Bulíř), Král (89. Dvořák), Linka, Pfeifer, Pavlata, Štemberk

Sestava FC Slovan Liberec: Kolář, Povr, Patka, Uzel, Beníšek, Dobeš (88. Zídka), Kmoníček, Urbanec, Kordík (46. Káva), Jelínek (60. Jánošík), Werner (73. Banda)

FK Baumit Jablonec - FC Slovan Liberec 2:0 (0:0) - mladší dorostenci

Mladší dorostenci Baumitu ve svém derby utkání následovali nastavený trend a dokázali Liberec porazit stejně jako starší dorostenci 2:0. Vše podstatné se odehrálo hlavně ve druhé půlce, kdy padaly branky. Během tří minut dokázali Jablonečtí vstřelit dvě branky. V 50. minutě skóroval na 1:0 Kuhn a tři minuty později zvyšoval na 2:0 Krámský.

Branky: 50. Kuhn, 53. Krámský