Novou Ves povede nadále Milan Fiala

11.11.2010 09:37:31 | Autor: Aleš Vávra | Rubrika: Zprávy | Obce: Nová Ves nad Nisou

Novou Ves povede nadále Milan Fiala

Podle očekávání dopadla volba nového vedení Nové Vsi nad Nisou. Zastupitelstvo jednomyslně zvolilo dosavadního starostu Milana Fialu. Místostarostkou zůstává Kamila Lubasová

Situace v nově zvoleném jedenáctičlenném zastupitelstvu nebyla vůbec složitá. Obyvatelé Nové Vsi totiž ve volbách vybírali pouze z jedenácti lidí na jediné kandidátce.

Při volbě starosty se pouze sám Milan Fiala zdržel hlasování.

Staronové vedení chce v následujícím období pokračovat v zasíťování obce a dobudování vodovodu a kanalizace. „Rádi bychom také zlepšili bezpečnost pro chodce. Je zapotřebí víc chodníků," nastínil své plány Fiala. Obec se také bude nadále věnovat rozvoji zeleně.

Ekologie je totiž její silnou stránkou. Liberecký kraj v srpnu Novou Ves ocenil Zelenou stuhou za péči o zeleň a životní prostředí v soutěži Vesnice roku Libereckého kraje. Obec teď pokračuje i v celostátní soutěži.

Za největší úspěch minulých volebních období Milan Fiala považuje úspěšné čerpání dotací. „Získali jsme tři miliony na areál Teprberk, což bylo hodně složité. Ze svého bychom tolik peněz nikdy nesehnali, je to polovina našeho rozpočtu," vysvětlil starosta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Vedoucí TJ Pěnčín přehrál pátou Chrastavu
Obrazem: V divizním derby zvítězily Velké Hamry
Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů
Volejbalisté Malé Skály v kvalifikaci vyzvali MFF UK Praha
Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem

Nejčtenější články

11.04.: Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
12.04.: Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace