Noviny Jablonecka: Odešel ten první sporťák
08.04.2017 16:22:10 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Týdeník Noviny Jablonecka měly svoji dlouhou historii a svého času patřily mezi oblíbené tiskoviny tehdejšího mediálního prostoru. Chloubou byla sportovní stránka, která byla od samotného počátku silnou stránkou této tiskoviny.
Její redaktoři se snažili, prakticky všichni pocházeli z Jablonexu. Tím prvním byl Standa Koutný, který právě opustil tento svět. To prvenství mu zůstane, záviděl jsem mu, že mohl psát třeba o Láďovi Čulíkovi, Josefu Pfefrovi či Frantovi Pačesovi a celé té plejádě tehdejších jabloneckých kopálistů. Každou středu mnozí stáli na náměstí před Radnicí, kde na rohu měl novinový stánek první jablonecký fotbalový předseda Max Adamíra, aby hltali v „drbně", co se v Jablonci za ten týden událo nového.
V roce 1961 začal s redakcí spolupracovat Jirka Šourek, samozřejmě pracovník Jablonexu, a když Standa odjel služebně do Austrálie, převzal kormidlo sportovní stránky sám. Zajímavost v té době? Do redakce Novin Jablonecka nastoupil jako elév dnes věhlasný Vladimír Renčín... A když už jsem u těch vzpomínek, tak v roce 1969 se na stránkách Novin Jablonecka začala objevovat moje značka „hk", kterou si Jirka Šourek začal piplat, protože měl před sebou tři roky v kolumbijské Bogotě. Ale to jsem přeskočil dva roky, kdy si Jiří Šourek odskočil na vojnu na Čerchov, to sportovní stránce vládl Antonín Patočka. A pak už to šlo jako po drátku, objevila se jména redaktorůl Standa Kouba, Láďa Stránský, kteří vypomáhali než se Jirka z Bogoty vrátil ...
Standa Koutný byl a zůstane tím prvním, co dal sportovní stránce svoji tvář. Byl velkým fandou jabloneckého fotbalu a kdykoli jsme se potkali, ať už na Střelnici či ve Mšeně na juniorce, tak kromě vzpomínek na ten „náš" Jablonex přišlo vždy hlavně na fotbal, na novinky, na informace ze zákulisí.
Stando, na Tvoje prvenství se nezapomíná, a já, jako pamětník si dovoluji na to nejen zavzpomínat, ale hlavně Ti za to jménem čtenářů poděkovat.
Jaroslav Hrabák
Poslední rozloučení se Standou Koutným se koná v pondělí 10. dubna v 10 hodin na jabloneckém hřbitově.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu
V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří
Ve středu 8. dubna bude uzavřený magistrát v Komenského ulici
Ve středu 8. dubna bude celý den zcela uzavřené pracoviště jabloneckého magistrátu v Komenského ulici. Občané si své záležitosti budou moci vyřídit hned další den, ve čtvrtek 9. dubna, kdy bude prodloužená pracovní doba do 17 hodin. Důvodem uzavírky pracoviště magistrátu v Komenského ulici je odstávka vody.
Nejnovější články
Vyhlídka na libereckém mrakodrapu nabídne pohled z 80 metrů
Jablonecké muzeum mění název
Liberecký kraj vyvěsil romskou vlajku
Snížení jabloneckého béčka už přišlo pozdě
Městská policie řešila zdravotní komplikace i silně opilého muže
Nejčtenější články
08.04.: Jablonecké muzeum mění název
08.04.: Liberecký kraj vyvěsil romskou vlajku
07.04.: Snížení jabloneckého béčka už přišlo pozdě
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.