Nová zastávka v Desné pomůže i zaměstnancům Ornely

27.10.2010 13:21:32 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Desná v Jizerských horách

Nová zastávka v Desné pomůže i zaměstnancům Ornely

Pátou železniční stanici má od středy Desná. Novou zastávku u Riedlovy vily využijí pracovníci Preciosy, fanoušci sportovních zápasů, školáci nebo návštěvníci kulturních akcí v obci.

„Pro zaměstnance Ornely, kteří při dojíždění využívají železnici, se časově cesta do závodu zkrátí asi o 10 minut. Dosud museli vystupovat v Dolním Polubným," řekl starosta obce Marek Pieter.

Atraktivní bude nová stanice i pro fanoušky fotbalu, kteří cestují vlakem povzbudit své hráče. Pokud pojedou do Desné, od zastávky Riedlova vila budou muset ke stadionu urazit asi jen čtvrt kilometru.

„Zastávka je situována přímo do centra. Využívána tedy bude i při velkých akcích, jako je pouť nebo Dřevosochání. Předpokládám, že zastávku využijí také školáci, kteří nedaleko od ní mají školu," přidal starosta.

V Desné se jedná o druhou železniční zastávku, kterou tu letos otevřeli. Od konce srpna vlaky zastavují také na stanici nazvané Desná - Pustinská.

„Nemáme sice monitoring, ale bydlím v blízkosti, a tak sleduji, jak je využívána. A řekl bych, že si postupně získává své příznivce," přiblížil Marek Pieter. Podle jeho mínění si oblibu získá nová zastávka v zimě u příznivců běžek. „Naskýtá se šance dojet vlakem do Polska a přes Jizerku si na lyžích zajet zpátky," nastínil Pieter.

Město s vybudováním dalších železničních stanic nepočítá. „Tyto dvě byly v územním plánu z roku 1985, další tam nemáme," konstatoval starosta.

Dvě železniční zastávky v Desné postavili v rámci projektu Zlepšení dopravní obslužnosti území Mikroregionu Tanvaldsko. Za zhruba 29 milionů vybudovali za poslední dva roky čtyři nové železniční zastávky a opravili nebo postavili 19 autobusových zastávek mezi Velkými Hamry a Desnou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 21 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Jablonecké muzeum připravuje jarní bižuterní kurz

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
20.04.: Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace