Nerušit, prosím aneb Lomničtí ochotníci dobývají jablonecké publikum

10.11.2023 19:20:42 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Nerušit, prosím aneb Lomničtí ochotníci dobývají jablonecké publikum

Známou a úspěšnou anglickou komedii Raye Cooneyho o záletném ministrovi a poslanci Richardu Willey přivezl do Městského divadla Jablonec nad Nisou Divadelní spolek J. K. Tyl z Lomnice nad Popelkou. Pod režijním vedením Veroniky Nožičkové Sádkové rozehráli lomničtí ochotníci bezmála dvě a půl hodiny dlouhou plejádu humorných situací, výmluv, gagů, i interakce tak, že přítomní diváci brečeli smíchy.

Ač je zápletka poměrně jasná, dokázali protagonisté polechtat bránice a jejich výkon byl obdivuhodný. Když jsem sledovala rozesmáté obličeje všude kolem, mimoděk se mi vybavil obrázek cca 5 let starý. I tehdy přijeli Lomničtí do našeho města s nastudovanou komedií a i tehdy odvedli skvělou práci, jablonecké hlediště však nabídlo pouhou hrstku příznivců. Dnes je již ovšem situace zcela jiná a místní dobře vědí, že Divadelní spolek J. K. Tyl jim nabídne vynikající večer.

Vedle skvělých hereckých výkonů je na místě pochválit i scénu, která je sice tvořena pouze podobou apartmánu hotelu Westminster, ale i tak dokáže provést všemi zákoutími děje. Jediným, ale v podstatě roztomilým ´kiksem´, byl příchod pokojské, která na scénu vběhla v okamžiku, kdy začala přestávka. Po chvilce rozpačitého rozhlížení ovšem publikum toto nedopatření pochopilo a odebralo se do divadelního baru. Každopádně si však výkon Petra Sádka, Zdeňka Rajma, Barbory Rajmové, Zuzany Vávrové, Jana Pazderského o dalších bouřlivé ovace vysloužil právem.

A jak nám v Caffé Defilé, při pečlivém rozebírání vjemů právě prožitého večera, sdělila paní Božena z Lomnice nad Popelkou, mají místní divadelníci šťastnou ruku při výběru her, ale hlavně ochotu, radost a talent pro to, aby se vyrovnali profíkům. „Já jsem dneska přijela z Lomnice na pozvání kamarádky, jelikož my sice máme skvělé ochotníky, ale vy máte hezčí divadlo. A tahle kavárna v sousedství? To je pro mě takové překvapení a pohlazení pro duši," usmála se Božena, která má dceru ve Skotsku a vzpomínky má spojené především s ní, ale tento jablonecký večer v nich prý určitě chybět nebude.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace