Nerušit, prosím aneb Lomničtí ochotníci dobývají jablonecké publikum

10.11.2023 19:20:42 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Nerušit, prosím aneb Lomničtí ochotníci dobývají jablonecké publikum

Známou a úspěšnou anglickou komedii Raye Cooneyho o záletném ministrovi a poslanci Richardu Willey přivezl do Městského divadla Jablonec nad Nisou Divadelní spolek J. K. Tyl z Lomnice nad Popelkou. Pod režijním vedením Veroniky Nožičkové Sádkové rozehráli lomničtí ochotníci bezmála dvě a půl hodiny dlouhou plejádu humorných situací, výmluv, gagů, i interakce tak, že přítomní diváci brečeli smíchy.

Ač je zápletka poměrně jasná, dokázali protagonisté polechtat bránice a jejich výkon byl obdivuhodný. Když jsem sledovala rozesmáté obličeje všude kolem, mimoděk se mi vybavil obrázek cca 5 let starý. I tehdy přijeli Lomničtí do našeho města s nastudovanou komedií a i tehdy odvedli skvělou práci, jablonecké hlediště však nabídlo pouhou hrstku příznivců. Dnes je již ovšem situace zcela jiná a místní dobře vědí, že Divadelní spolek J. K. Tyl jim nabídne vynikající večer.

Vedle skvělých hereckých výkonů je na místě pochválit i scénu, která je sice tvořena pouze podobou apartmánu hotelu Westminster, ale i tak dokáže provést všemi zákoutími děje. Jediným, ale v podstatě roztomilým ´kiksem´, byl příchod pokojské, která na scénu vběhla v okamžiku, kdy začala přestávka. Po chvilce rozpačitého rozhlížení ovšem publikum toto nedopatření pochopilo a odebralo se do divadelního baru. Každopádně si však výkon Petra Sádka, Zdeňka Rajma, Barbory Rajmové, Zuzany Vávrové, Jana Pazderského o dalších bouřlivé ovace vysloužil právem.

A jak nám v Caffé Defilé, při pečlivém rozebírání vjemů právě prožitého večera, sdělila paní Božena z Lomnice nad Popelkou, mají místní divadelníci šťastnou ruku při výběru her, ale hlavně ochotu, radost a talent pro to, aby se vyrovnali profíkům. „Já jsem dneska přijela z Lomnice na pozvání kamarádky, jelikož my sice máme skvělé ochotníky, ale vy máte hezčí divadlo. A tahle kavárna v sousedství? To je pro mě takové překvapení a pohlazení pro duši," usmála se Božena, která má dceru ve Skotsku a vzpomínky má spojené především s ní, ale tento jablonecký večer v nich prý určitě chybět nebude.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace