Neregistrovaným hokejovým přeborníkem je AHA Jablonec

05.04.2013 11:55:29 | Autor: Jan Kostelník, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V sobotu 30.března 2013 skončilo play - off okresního přeboru ledního hokeje neregistrovaných třetím finálovým zápasem mezi týmy HC Vratislavice a AHA Jablonec nad Nisou.

Po základní části, kde se spolu všechny týmy utkaly třikrát, postoupily do play off tyto týmy ze třetí a čtvrté pozice. V play off mezi sebou nejprve svedly boj o postup do semifinále týmy AHA Jablonec a Rolba Jablonec (ROL) a HC Vratislavice (VRA) a X - team.

Tyto série skončily poměrem 2:1 ve prospěch AHA a 2:0 pro Vratislavice. V semifinále pak na sebe narazily týmy RTE (Rope Technolgy) a Vratislavice a druhou dvojici tvořily AHA a Gasservis Liberec (GAS). Z těchto soubojů pak vzešli soupeří pro finále, kdy AHA postoupilo přes GAS s výsledkem 2:1 na zápasy a VRA porazily 2 x RTE, jinak suveréního vítěze základní části.

První finálový zápas byl napínavý do poslední vteřiny. Po třech třetinách skončil zápas nerozhodně 5:5, kdy se celku VRA podařilo ještě před koncem řádné hrací doby vyrovnat. Následovalo tak prodloužení čtyřech proti čtyřem hrané sytémem "náhlá smrt". Během prodloužení však žádný gól nepadl a následovaly tak samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hráči AHA a dotáhli tak stav série 1:0 ve svůj prospěch.

Góly AHA: 30:18 - Khlebtsov (Feige), 30:41 - Skřivánek (Urbánek),42:40 Khlebtsov (Skřivánek), 43:21 Lochman (Martinčík) , 46:17 - Khlebtsov (Skřivánek).
Rozhodující samostatný nájezd: Lochman.
Góly VRA: 25., 42. a 50. Kordík, 30. Šafrán, 39. Herbst.

Druhý finálový zápas bez větších problémů ovládli hráči Vratislavic a celkem jednoznačným výsledkem 6:1 srovnali finálovou sérii na 1:1.
Góly VRA: 12.Kordík, 22.Fontána ,28. Žďárský, 42. Bystřický
50. Němec, 58. Žďárský.
Gól AHA: 51. Berka.

Třetí rozhodují zápas byl opět napínavý až do konce a oboum týmům chybělo dost klíčových hráčů. Po rychlém nástupu do první třetiny vedlo AHA již v osmé minutě 2:0. Ve druhé třetině vstřelila obě mužstva po jedné brance a do třetí třetiny nastupovala za stavu 3:1 pro AHA. Na začátku třetí třetiny snížily Vratislavice na rozdíl jediné branky. Mužstvo Vratislavic si ještě snažilo v téměř dvou minutové power play vynutit prodloužení, ale tým AHA si dokázal pohlídat výsledek až do poslední sirény. Po uhájení těsného vítězství 3:2 porazilo družstvo AHA obhájce loňské sezńy a poměrem zápasů 2:1, poprvé v historii tohoto týmu, vyhrálo tuto soutěž.
Utkání nedohrál Lojza Škeřík (AHA), který při zápasu utrpěl zlomeninu nosu a lehký otřes mozku, ale pocit vítězství si alespoň na střídačce nenechal ujít.
Góly AHA: 05:21 - Pňakovič (Mráček), 07:32 - Skřivánek (Mráček), 30:19 - Pňakovič (Škeřík)
Góly VRA: 27. Žďárský (Fontána), 43. Pokorný ml.(Kupf)