Nenapravitelný motocyklista z Jablonecka skončil ve vazební věznici

07.05.2022 21:17:02 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Dalešice

Nenapravitelný motocyklista z Jablonecka skončil ve vazební věznici

Policisté hlídkové služby v Jablonci nad Nisou zaregistrovali v pondělí 2. května kolem třetí hodiny nad ránem za řidítky stroje Kawasaki 750 známého "klienta" policie s aktuálním zákazem řízení. Okamžitě se proto za ním rozjeli, aby mu v další jízdě zabránili.

Na jejich znamení k zastavení zareagoval přidáním na rychlosti. Následovala honička přes zhruba třiadvacetikilometrový úsek vedoucí přes Smržovku, Tanvald a Velké Hamry, která skončila až v Loužnici. Zde 34letý motocyklista svůj stroj odstavil u okraje silnice a policistům se vzdal.

„Hlídka muže podrobila dechové zkoušce i orientačnímu testu na drogy. Ten vyšel pozitivně na amfetamin a metamfetamin. Pod vlivem alkoholu nebyl. Odborné lékařské vyšetření spojené s odběrem krve odmítl, aniž by k tomu měl konkrétní závažný důvod. Policisté zjistili, že mají před sebou speciálního recidivistu v souvislosti s porušováním zákazu řízení motorových vozidel," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.


Od roku 2010 motocyklistu za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, tedy za ignorování zákazu řízení, poslaly soudy do vězení celkem šestkrát. Naposledy z něj vyšel přesně před rokem. Od té doby jsme proti němu zahájili trestní stíhání pro jinou jízdu v zákazu, která se ještě nedostala před soud, a i přesto měl stejný problém 2. května. Před policisty pak ujížděl jako smyslů zbavený velmi agresivní jízdou, kterou vážně ohrožoval další účastníky silničního provozu, přičemž některé obce projížděl až stoosmdesátikilometrovou rychlostí.

„Policisté u něj v batohu v průběhu bezpečnostní prověrky zajistili kromě sáčku s pervitinem a šesti tablet drogy MDMA také samonabíjecí pistoli ČZ Uherský Brod model 70 ráže 7,65 s 33 náboji. Držitelem povolení k držení takové zbraně nebo střeliva není, a proto se v této souvislosti už zodpovídá z přečinu nedovoleného ozbrojování. Do protokolu uvedl, že si pistoli pořídil na svou ochranu. Zajištěné drogy jsme zaslali k expertíze a čekáme na výsledek jejich rozboru. Potom o kvalifikaci jejich držení rozhodneme," upřesnila Baláková.

Vzhledem k tomu, že muž opětovně řídil motorové vozidlo, vyšetřovatel ho hned 2. května obvinil také z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a podal státnímu zástupci podnět k jeho vazebnímu stíhání, a to proto, aby dál nemohl ohrožovat bezpečnost silničního provozu, tedy, aby nemohl pokračovat ve své trestné činnosti. Stejný pohled na věc měl nejen státní zástupce, ale i soudce, který ho do vazby ve středu 4. května poslal.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Během pálení čarodějnic proběhla dopravně bezpečnostní akce
Kvůli vážné nehodě je uzavřená část silnice z Liberce na Turnov
Mezi Držkovem a Loužnicí na jednom místě havarovali dva motocyklisté
O prodlouženém víkendu policisté v kraji odhalili 268 přestupků
Tragická nehoda v Turnově si vyžádala život 41letého motocyklisty
VIDEO: Policisté zadrželi motocyklistu po honičce Turnovskem

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
Spanilá cyklojízda Cimrmanů 2022 objektivem Zdeňka Horáka
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace