Mezi Držkovem a Loužnicí na jednom místě havarovali dva motocyklisté
02.05.2022 18:47:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Držkov,Loužnice
Na silnici první třídy číslo deset mezi Loužnicí a Držkovem se v sobotu 30. dubna dopoledne před desátou hodinou staly dvě dopravní nehody, jejichž účastníky byli motocyklisté.
Nejprve jel podle vysvětlení policistů motocyklista se svým motocyklem Honda NC750 v táhlé levotočivé zatáčce ve směru od Loužnice za pomalu jedoucím řidičem s vozidlem Škoda Fabia, který začal ještě zpomalovat z důvodu odbočování vpravo na polní cestu, přičemž dával znamení o změně jízdy vpravo. Tohoto si ovšem motocyklista nevšiml, a když si řidič začal z důvodu bezpečného vjetí na polní cestu při odbočování najíždět ke středu vozovky, tak se motocyklista rozhodl pro jeho předjetí po pravé straně. V tomto okamžiku již začal řidič vozidla odbočovat vpravo, motocyklista nestačil zareagovat a do vozu narazil.
„Motocyklista při tomto střetu s vozidlem utrpěl zranění, se kterým byl na ošetření převezen Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje do jablonecké nemocnice. Alkohol byl u tohoto motocyklisty i řidiče vozidla vyloučen provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Předběžná výše způsobené škody činí částku 80 tisíc korun," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.
Ovšem vzápětí po této dopravní nehodě také ještě před desátou hodinou jel ve stejném směru od Loužnice druhý motocyklista s motocyklem BMW, který nepřizpůsobil rychlost situaci v silničním provozu a narazil do zadní části vozidla uvedeného vozu Škoda Fabia, které zůstalo po první nehodě s motocyklistou v konečném postavení v pravém jízdním pruhu. Po tomto střetu došlo k pádu motocyklu na levý bok a následnému smýkání po vozovce až do příkopu v protisměru.
„Tento motocyklista utrpěl zranění, se kterým byl letecky transportován Leteckou záchrannou službou do liberecké nemocnice. Dechová zkouška i u tohoto motocyklisty měla negativní výsledek. V tomto případě byla škoda vyčíslena předběžně na částku 85 tisíc korun. Charakter zranění a doba léčení u obou motocyklistů je předmětem probíhajících šetření, které i nadále provádějí policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou. Ti samozřejmě zjišťují veškeré okolnosti obou událostí, které se staly na jednom místě bezprostředně po sobě," dodala policejní mluvčí.
Související články
Hasiči zasahovali v Kořenově u požáru automobilu
Zaparkované auto v centru Jablonce se samovolně rozjelo
Policie hledá svědky srážky auta s chodkyní v jablonecké ulici Liberecká
Přejel v Alšovicích do protisměru a narazil do sloupku, popelnice i auta
Starší cyklista nezvládl v Pulečném řízení elektrokola a havaroval
Ve smyku narazil v Jablonci do zaparkovaného vozidla
O prodlouženém víkendu policisté v kraji odhalili 268 přestupků
Během velikonočního víkendu krajští policisté šetřili přes 30 nehod
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch končí ve funkci
Ministr životního prostředí Igor Červený po vzájemné dohodě odvolal z funkce ředitele Správy Krkonošského národního parku Robina Böhnische. Správu KRNAP vedl Robin Böhnisch od ledna 2018. Do jejího čela nastoupil s ambicí propojovat odbornou ochranu přírody s otevřenou komunikací směrem k obcím, partnerům i veřejnosti. Během svého působení organizaci směřoval k moderní, odborně silné a datově podložené instituci. Podílel se na přípravě i prosazení klíčových strategických dokumentů. Více podrobbností na Našem Pojizeří
Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy
Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Zraněného řidiče v Jablonci vyprošťovali hasiči
Rekonstrukce inženýrských sítí omezí dopravu v centru Jablonce
V Jablonci nad Nisou shořela kůlna
MP Jablonec: Rychlá jízda, řidiči bez řidičáků a opuštěný pes
Moldavská delegace navštívila Liberecký kraj
Nejčtenější články
12.03.: V Jablonci nad Nisou shořela kůlna
11.03.: Vzácného kakadu zachránili jablonečtí hasiči
10.03.: Šenýr Bijoux představil korunku Rising Star pro Miss 2026
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.