Největší běžkařský seriál ČEZ SkiTour zakončí sezonu v Harrachově

10.03.2023 21:03:15 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Harrachov

Největší běžkařský seriál ČEZ SkiTour zakončí sezonu v Harrachově

Aktualizováno: Běžkaři si v rámci 16. ročníku seriálu SkiTour dají poslední dostavení 10. a 11. 3. v Harrachově. Poslední zastávka začíná netradičně už v pátek 10. března večerním závodem s čelovkami na 20 km volnou technikou.

V sobotu 11. března přijdou nejprve na řadu děti a dorost a následně se také dočkají závodníci na klasických distancích dlouhých 10, 20 a 40 kilometrů. Startovné na vybraný závod pořídíte online až do 7. března na www.ski-tour.cz. Na své si přijdou rodiny s dětmi, úplní začátečníci i zkušení lyžaři. Zavírák sezony ozdobí také bohatý doprovodný program. V sobotu se rozloučíme se sezonou slavnostním vyhlášením celkového pořadí SkiTour a závěrečnou party pro lyžaře i širokou veřejnost. Mezi hosty by neměly chybět ani sportovní osobnosti v čele s Evou Puskarčíkovou, harrachovskou rodačkou.

Páteční programu bude pro opravdové běžkařské fajnšmekry. Za tmy se v 19:30 vyjede do VW 20kilometrového závodu volnou technikou v okolí harrachovského mamutího můstku. Organizátoři navíc plánují zařadit i ojedinělý výjezd po části sjezdovky, a tak by měl závodníky čekat naprosto unikátní úsek. Zbylé kilometry povedou po tamních závodních trasách, které také nabízejí poměrně náročné profily. Díky poloze na severním úbočí Čertovy hory na nich i přes nevelkou nadmořskou výšku bývá sníh do pozdního jara.

V sobotu dopoledne jsou na programu tradičně dětské závody Mini SkiTour. První kluci a holky odstartují v 10 hodin a svoji trasu a kategorii si najdou závodníci od 3 do 15 let. V pravé poledne se vyjede do hlavního maratonu na 40 kilometrů klasicky. Výjimečná trasa bude stoupat po závodních okruzích až těsně pod vrchol Čertovy hory. Nad osadou Hleďsebe se závodníci přesunou na Ručičky, aby sjeli až do údolí Mumlavy. Podél této říčky vystoupají na Krakonošovu snídani a po cestě podél Plešivce budou směřovat zpátky k cíli. Pokud bude přát počasí, trasa nabídne krásné výhledy.

O čtvrt hodiny později ve 12:15 odstartuje závod na 20 kilometrů, jehož trasa také nabídne krásné výhledy, ale rozhodně není tak náročná. Komu se nechce absolvovat dlouhé výjezdy, může zvolit trasu na 10 kilometrů České televize se startem ve 12:30, kterou zvládnou i rodiny s dětmi.

Od sedmi večer se bude konat slavnostní vyhlášení výsledků celého seriálu ČEZ SkiTour 2023, který v sobě zahrnuje jak ČEZ Jizerskou 50, tak dalších 5 závodů v ostatních českých pohořích i polský Bieg Piastów. Na něj naváže závěrečná party, na které budou moci všichni oslavit zdárně dokončenou sezonu.

Časový harmonogram akce:

Pátek 10. 3. 2023
16:00 - 18:30 Registrace a výdej startovních čísel
19:30 Start závodu dospělých - VW 20 km volně
21:00 Vyhlášení výsledků závodu

Sobota 11. 3. 2023
8:30 - 9:30 Registrace a výdej startovních čísel pro dětské závody
8:30 - 11:00 Registrace a výdej startovních čísel pro závody dospělých
10:00 Start dětských závodů
11:30 Vyhlášení výsledků dětských závodů
12:00 Start závodu - 40 km klasicky
12:15 Start závodu - 20 km klasicky
12:30 Start závodu - ČT 10 km klasicky
15:00 Vyhlášení výsledků závodu dospělých
17:30 - 18:30 ČEZ Mini Energy Fest - koncert písničkáře Pokáče
19:00 Slavnostní vyhlášení celkových výsledků seriálu ČEZ SkiTour 2023

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který v Tanvaldě odjel z místa nehody
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace