Nejtěžší cesta zůstala prozatím nepokořena

04.12.2010 19:43:11 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Nejtěžší cesta zůstala prozatím nepokořena

V převečer slavnostního otevření nové Lezecké arény, která vyrostala na místě bývalé výtopny Brandl, se uskutečnilo exhibiční lezení, v němž se soutěžící snažili pokořit nejtěžší z cest označenou obtížností osm. Ta nakonec odolala a na prvního lezce, který jí zdolá, si bude muset počkat.

Během večera si lezci a pozvaní hosté vyzkoušeli, jak se na jednotlivých cestách leze. Došlo i na zapsání těch, kdo jí zdolali.

Aréna je určena všem horolezcům

Celkově je v prostoru arény 88 cest pro lezení nejrůznějších profilů. Zalézt si tu může opravdu každý. Pro začátečníky jsou připraveny kolmé profily, pokročilejší lezci mohou vyzkoušet cesty s převisy a pro technicky vyspělé lezce jsou připraveny náročné cesty,  včetně zmiňované s obtížností osm. Stavitelé uvádějí, že při výstupu této cesty odmotáte 25 metrů lana. Jejím autorem je Jan Kareš, který byl původně do závodu také přihlášen, ale nakonec se ho ze zdravotních důvodů nemohl účastnit. Rodinu Karešových zde nakonec zastupovala Eliška Karešová a zástupcem byla opravdu dostatečným, protože její výkon v soutěži byl více než obdivuhodný a dal se srovnávat s mužskými výkony.

Cesta byla nad síly všech

 

Nejtěžší cestu nové lezecké arény nakonec nezvládl ani jeden ze soutěžících této exhibice. Přesto se tato akce opravdu povedla a jak zmiňoval moderátor akce, mohlo se tak jednat i pokřtění Lezecké arény. Tři nejlepší mužští lezci totiž se svým šampaňským naložili po svém a lezecké stěny pokropili. Mezi oceněnými byla i Eliška Karešová jako jediná žena v soutěži.

„Ani jsem to nevěděla, že mě do soutěže někdo přihlásil." smála se Eliška. „Teď mě mrzí, že jsem si vyzkoušela tolik cest. Měla bych víc síly," dodala ještě před svým výkonem.

Druhou galerii z otevření Lezecké arény si můžete prohlédnout zde.

Obří lezecké centrum si první den vyzkoušelo 180 lidí. Více informací se dočtete zde.


 


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Vinnetou se vrací do Turnova!

Pokud jste si mysleli, že jste viděli všechny možné verze příběhu o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem, připravte se na překvapení! Divadelní soubor Tyl Slaná vás zve na reprízu divadelní komedie Vinnetou od autora Petra Kolečka, která se uskuteční ve čtvrtek 22. února v Městském divadle v Turnově. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

20.02.: Hořel rodinný dům v Zásadě
21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace