Nejtěžší cesta zůstala prozatím nepokořena

04.12.2010 19:43:11 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Nejtěžší cesta zůstala prozatím nepokořena

V převečer slavnostního otevření nové Lezecké arény, která vyrostala na místě bývalé výtopny Brandl, se uskutečnilo exhibiční lezení, v němž se soutěžící snažili pokořit nejtěžší z cest označenou obtížností osm. Ta nakonec odolala a na prvního lezce, který jí zdolá, si bude muset počkat.

Během večera si lezci a pozvaní hosté vyzkoušeli, jak se na jednotlivých cestách leze. Došlo i na zapsání těch, kdo jí zdolali.

Aréna je určena všem horolezcům

Celkově je v prostoru arény 88 cest pro lezení nejrůznějších profilů. Zalézt si tu může opravdu každý. Pro začátečníky jsou připraveny kolmé profily, pokročilejší lezci mohou vyzkoušet cesty s převisy a pro technicky vyspělé lezce jsou připraveny náročné cesty,  včetně zmiňované s obtížností osm. Stavitelé uvádějí, že při výstupu této cesty odmotáte 25 metrů lana. Jejím autorem je Jan Kareš, který byl původně do závodu také přihlášen, ale nakonec se ho ze zdravotních důvodů nemohl účastnit. Rodinu Karešových zde nakonec zastupovala Eliška Karešová a zástupcem byla opravdu dostatečným, protože její výkon v soutěži byl více než obdivuhodný a dal se srovnávat s mužskými výkony.

Cesta byla nad síly všech

 

Nejtěžší cestu nové lezecké arény nakonec nezvládl ani jeden ze soutěžících této exhibice. Přesto se tato akce opravdu povedla a jak zmiňoval moderátor akce, mohlo se tak jednat i pokřtění Lezecké arény. Tři nejlepší mužští lezci totiž se svým šampaňským naložili po svém a lezecké stěny pokropili. Mezi oceněnými byla i Eliška Karešová jako jediná žena v soutěži.

„Ani jsem to nevěděla, že mě do soutěže někdo přihlásil." smála se Eliška. „Teď mě mrzí, že jsem si vyzkoušela tolik cest. Měla bych víc síly," dodala ještě před svým výkonem.

Druhou galerii z otevření Lezecké arény si můžete prohlédnout zde.

Obří lezecké centrum si první den vyzkoušelo 180 lidí. Více informací se dočtete zde.


 


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace