Náměstkyně Opočenská ocenila fotografické šperky

05.10.2023 17:52:13 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Náměstkyně Opočenská ocenila fotografické šperky

V obřadní síni jablonecké radnice předala náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská ceny vítězům fotosoutěže Vyšperkuj Jablonec. Na ni navazuje participativní rozpočet 2023/2024, který má stejný podtitul - Vyšperkuj Jablonec.

„V rámci fotosoutěže mohli Jablonečané zasílat fotografie veřejných prostor, které je zaujaly na dovolených - umělecké instalace, vodní a herní prvky, mobiliář apod. a připojit k nim popis toho, co zobrazují, kde byly pořízené a čím jsou inspirativní pro Jablonec. Fotografiemi jsme chtěli občany inspirovat, jaké projekty by bylo možné realizovat prostřednictvím participativního rozpočtu Vyšperkuj Jablonec také v našem městě," vysvětluje Opočenská.

První cenu - návštěvu České mincovny pro dvě osoby - si odnese autorka snímku Průchozí fontánky Dana Brouzdová, která přesvědčila porotu o nezbytnosti zakomponovat do města více vodních prvků. Druhé místo a dva lístky na koncert skupiny J.A.R. patří Sylvii Staňkové za dětské hřiště z Litomyšle s nezvyklými herními prvky, jež mají i didaktický účel. A o třetí místo se podělily dva příspěvky - dvě vstupenky do kina si odnese autor fotografie neobvyklých laviček pro náctileté v Poličce David Škorpík a Barbora Janoušková, která zaujala komisi snímkem pítka, u kterého se může občerstvit pán i jeho zvířecí kamarád.

Komise udělila také dvě zvláštní ceny, a to večeře s náměstkyní Opočenskou. První připadla Petru Brouzdovi za Časovou osu v Chebu, kdy na dlouhém krytu dešťového kanálu jsou vypsána důležitá data z historie města. Druhým výhercem je Dana Brouzdová, ta zaslala snímek Náměstí republiky s malbami z rumunského města Fagaraš.

Participativní rozpočet Vyšperkuj Jablonec 2023/2024 odstartoval 1. října, své náměty mohou lidé posílat do 10. listopadu na e-mail strategie@mestojablonec.cz, odevzdat osobně v podatelně jablonecké radnice, nebo vyplnit formulář na www.vysperkuj-jablonec.cz, kde je možné návrh odevzdat on-line.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká perle aneb to nejlepší z Jablonce
Jaký program nabídnou Jablonecké podzimní slavnosti 2021?

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Čtyři zlaté medaile mladšího žactva zůstaly v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace