Nadace vyhlásila grantový program ekologické výchovy pro rok 2020

19.12.2019 07:36:27 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jizerské hory,Liberecký kraj,Jablonecko

Nadace vyhlásila grantový program ekologické výchovy pro rok 2020

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vyhlásila další ročník grantového programu ekologické výchovy dětí v Libereckém kraji pro rok 2020. Žádosti se vyplňují do jednoduchého formuláře a nadace se tak snaží zájemcům vše administrativně ulehčit, aby většinu času mohli věnovat projektu samotnému a ne papírování.

„Naším cílem je podpora nejmladší generace se snahou ji vést k udržitelnému a kladnému vztahu k přírodě a krajině, kde žijí," vysvětlil Ondřej Petrovský, ředitel nadace.

Žádost mohou podat školy všech stupňů, organizace pracující s mládeží, jednotlivci, pedagogičtí pracovníci a další za předpokladu, že jejich projekty budou zaměřeny na věkovou skupinu žáků mateřských, základních nebo středních škol. Nadace podpoří především realizaci praktických ekologických výukových programů pro cílovou skupinu. Projekty by měly klást důraz na práci v terénu, kterou je míněna například výzkumná práce, pozorování živočichů či rostlin, péče o přírodní zajímavosti, ekosystém lesa, regionální problémy a podobně. Nadace preferuje vlastní projekty a nepodporuje pouhý nákup služeb, kurzů, či hotových programů. „Snažíme se podpořit samostatnou aktivitu dětí, vítáme projekty, které zapojují více subjektů, jako jsou například rodiče či veřejnost a zohledňujeme i akce s delší časovou návazností," doplnil Petrovský.

Vyplněnou žádost je třeba zaslat na email info@nadaceivanadejmala.cz do 31. ledna 2020. Letošní novinkou je omezení finančního rozsahu, kdy je možné žádat o částku mezi 5 a 30 tisíci korunami. Limit se nevztahuje na samotný projekt, ale na podíl, o který si škola požádá. A ani tentokrát není vyžadována žádná finanční spoluúčast. Další informace včetně projektů podpořených v minulých letech a samotného vyhlášení naleznou zájemci na internetových stránkách nadace www.nadaceivanadejmala.cz v sekci Granty. Případné dotazy je možné směrovat na Ondřeje Petrovského tel. 605 701 503 nebo e-mail: info@nadaceivanadejmala.cz. „Žádosti bude hodnotit poradní sbor z řad odborníků na ekologickou výchovu a schvalovat správní rada nadace. O výsledcích grantového programu budeme všechny žadatele informovat," informoval Petrovský.

V letošním roce vyhlásila nadace již osmnáctý ročník. Do toho minulého se přihlásilo 26 projektů a po pečlivém zvážení jich bylo podpořeno 12 v celkové výši 151 548 Kč. „V průběhu celého roku byly projekty postupně realizovány. Nyní můžeme konstatovat, že všechny dopadly úspěšně a zkontrolovali jsme, že prostředky byly vynaloženy efektivně," řekl Petrovský.

Za celou historii grantového programu bylo podpořeno 220 projektů celkovou částkou přesahující 2,8 miliónu korun. Na grantový program přispívá pravidelně Liberecký kraj a některé regionální firmy. I díky jejich podpoře byla realizována celá řada aktivit dětí a mládeže zaměřená na ekologickou výchovu. Podařilo se například uspořádat několik poznávacích pobytů přímo v Jizerských horách, proběhly výzkumné projekty zaměřené na poznávání přírody a nezbytnosti její ochrany.

Nadace pomohla i školám s vybudováním edukativních prvků na školních zahradách nebo pomůcek na její zkoumání dětmi. Zajímavé byly též aktivity zaměřené na práci školních kolektivů v terénu, kdy se účastnily výsadby stromů nebo se celoročně zapojovaly do praktické ochrany přírody. „Bez pomoci firem i Libereckého kraje by to však nebylo možné a velmi si jejich podpory vážím," uzavřel Petrovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků
Benefiční kalendář pomůže Jizerským horám
Nadace představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2020
Nadace pomáhá Jizerským horám již 25 let
Nadace Ivana Dejmala podpoří ekologickou výchovu dětí

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Slavíme Evropský den chráněných území

Správa Krkonošského národního parku se připojuje k oslavám Evropského dne chráněných území. Tento svátek připomíná 24. května význam dobře koncipované a udržované sítě velkoplošných chráněných území na evropském kontinentu a jejich roli v zachování přírodního, kulturního a historického dědictví. Další informace

Krkonoše jsou opět čistější, na skládce skončí 5 tun odpadu

Dvě stovky pracovníků Správy KRNAP a na sedm desítek dobrovolníků závěrem minulého týdne vyrazily na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky. Výsledkem je více než 5 tun odpadu, který skončí na skládce. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vlivem mikrospánku vyjel mezi Frýdštejnem a Malou Skálou ze silnice
Změny v městské hromadné dopravě v Jablonci nad Nisou
Na jablonecké křižovatce řidič nedal přednost v jízdě
Změny na jabloneckém magistrátě, dvě koordinátorky mluví ukrajinsky
Jablonec koupí třetí mobilní kameru

Nejčtenější články

23.05.: V Zásadě vyjel ze zatáčky a narazil do sloupu elektrického vedení
23.05.: FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla
24.05.: Skvělý vstup atletů LIAZU do první ligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace