Na Střelnici se konal ve druhé půli velký obrat

28.11.2017 16:10:03 | Autor: Jaroslav Hrabák, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Atraktivní zápas se hrál bohužel už v zimních podmínkách, ve všední den a ještě večer a na to diváci už neslyšeli, bohužel. Ten kdo přišel, nelitoval. Favoritem byla Slavia, hosté si to i mysleli, ale málo pro to udělali, zvláště jejich zhasnutí po obrátce hry překvapilo.

FK Jablonec - SK Slavia Praha 1:1 (0:1)

Trenéři Zdeněk Klucký a Jaroslav Šilhavý poslali do zápasu tyto hráče:

• FK Jablonec: Valeš - Holeš, Pernica, M. Kysela, Hanousek - Masopust (81. Diviš), V. Kubista, Považanec, Zelený - Jovović (59. Doležal) - Mihálik (89. Kouřil).
Náhradníci: Bárta - Hübschman, Janetzký, Janković.

• SK Slavia Praha: Laštůvka - Bořil, Jugas, Ngadeu, Sobol - Hušbauer, Souček (87. Necid) - Stoch (68. Van Buren), Danny (65. Hromada), Zmrhal - Škoda.
Náhradníci: Kovář - Altintop, Sýkora, Frydrych.

Zápas začal pro sešívané podle očekávání. Ujali se iniciativy, hrálo se prakticky na jednu bránu, jabloneckou. Když ve 29. minutě Škoda trefil břevno Valešovy brány, zdálo se, že vše spěje k jasnému výsledku. Pro hosty. Stoch na levé straně Holeše školil, ten nedokázal jeho centry blokovat a po břevnu přišel trest: Stoch oslovil svým centrem tentokrát Zmrhala, jablonecká defenzíva „zmrzla" a gól hlavou skončil u tyče - 0:1. Slávistické útoky se valily jeden za druhým a početní fandové klubu z Edenu jenom úpěli, když míče buď zlikvidoval Valeš nebo sami slávisté s šancemi nenaložili tak, jak měli. Do kabin se šlo za stavu 0:1, ale ruku na srdce, slávisté měli rozhodně vytěžit víc. Ve 35. minutě měl blízko ke gólu Hušbauer, ve 43. minutě další Stochův centr dával k tyči Ngadeu, ale výtečně zasáhl Valeš. Jablonci se povedla akce ve 37.minutě, Zelenému se povedla pěkná pumelice, ale Laštůvka byl na místě.

Jablonec - Slávie 1:1<br />Autor: Václav Novotný Po obrátce se zpočátku obraz hry moc nezměnil, již v 52. minutě po Sobolově centru se dostal míč ke Škodovi, ale ten svůj střelecký apetit asi zapomněl v Edenu. Po pěti minutách hry Zelený dostal balon před vápnem, ale jeho utažená střela šla těsně nad břevnem do zámezí. A kyvadlo zápasu se začínalo otáčet. Ještě v 54. Souček vyděsil Valeše střelou z dálky ale v 62. Považanec vypálil do skrumáže a Laštůvka měl velkou kliku, že míč prošel přímo k němu. V 65. to přišlo: Slavia kopala roh, míč však vybojovali domácí a ten po ose Hanousek - Masopust - Mihálik skončil gólem v Laštůvkově síti. Slavia začala pomalu odcházet, snažila se sice o aktivitu vepředu, ovšem domácí hrozili smrtícími brejky, ten v 82. minutě skončil šancí Zeleného, po Divišově přihrávce zakončoval dobře, ale Laštůvka byl u tyče včas.

Zápas tedy skončil dělbou bodů a na Střelnici i v Edenu si určitě říkají ještě dnes, že ti první mohli nakonec vyhrát a ti druzí po takovém průběhu, zvláště první půle, prostě měli vyhrát. Slávistická noční můra trvá již osm let, ale nejen ze zápasů na Střelnici, posledních pět ligových duelů se ani jednou „sešívky" z vítězství nad Jabloncem neradovali.

Zápasová statistika:

Branky: 65. Mihálik (Masopust) - 33. Zmrhal (Stoch).
Karty:
70. Zelený (JAB), 76. Masopust (JAB) - 71. Ngadeu (SLA).
Rozhodčí: Marek - Kotík, Mokrusch.
Diváci:
3038.

Domácí rozloučení Kluckého týmu se Střelnicí bylo úspěšné a určitě to dodá chutí do zimní přípravy. Liga ještě nekončí, předehrává se první „jarní" kolo a to v sobotu v 19 hodin na hřišti ligového premianta v Plzni.