Na Strahově si jablonečtí hoši zastříleli

09.02.2020 08:17:54 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Generálku si jablonecký celek připravil na Strahov, kde ho čekal kvalitní přírodní trávník a rovněž docela příjemný soupeř Slavoj Vyšehrad. Výsledkem byla jablonecká kanonáda. Nechali si nějaký gól na Příbram?

Slavoj Vyšehrad - FK Jablonec 1:6 (1:3)

Trenér Rada poslal do přípravy tyto svoje hráče, další čtyři koníky pak nasměroval do sestavy béčka, které prohrálo svoji přípravu s Varnsdorfem 2:3.

1. poločas: Hrubý - Holík, Jugas, Plechatý, Krob - Jovović, Kubista, Hübschman, Považanec, Sýkora - Doležal.

2. poločas: Hanuš - Holík, Jugas, Plechatý, Krob - Pleštil (57. Macháček), Hämäläinen, Považanec, Pilík, Acosta - Chramosta.

FC Slavoj Vyšehrad: Sušac - Drobílek, Pouček, Laňka, Bašič, Kokorovič, Černý, Švejdík, Nitrianský, Šandera, Čvančara. Náhradníci: Otáhal, Drozda, Suchan, Alexandr, Zinhasovič, Hani, Rothe, Verner.

Úvodem v 5. minutě kopal Jablonec penaltu. Jovović vyslal do zakončení snajpra Doležala, toho ve vápně fauloval Kokorović a Krob z nařízené penalty nekompromisní ránou pod břevno poslal Jablonec do vedení 1:0. V 16. to bylo 2:0 díky Martinu Doležalovi, jenž zúročil minelu Vyšehradu. Dvanáctý tým druhé nejvyšší soutěže poprvé zahrozil po 24. minutých hry, prudká střela Nitrianského po rohovém kopu, ale mezi tyče nemířila. Slavoj měl velké problémy s rozehrávkou, ve 26. minutě to opět potvrdil Doležal, když vystihl malou domů mezi obráncem a brankářem Šušacem a pohodlně přidal třetí branku zelenobílého celku.

Pět minut před poločasovou pauzou předvedl krásný průnik mezi čtveřicí hráčů soupeře Považanec, po jeho centru byla ale Doležalovi branka malá. Až s řádným vypršením prvního poločasu se dočkali branky i hráči Vyšehradu, Bašič dokázal z blízka prostřelit Hrubého a do kabin se odcházelo za vedení Jablonce 3:1.

Do druhé půle Jablonečtí doslova vlétli a ve 46. Chramosta přihrál Acostovi, jehož nádherný obstřel skončil v šibenici na 4:1. To už byli na hřišti další čerství hráči, bohužel brzy musel jít ze hry mladý Pleštil, kterému se udělalo nevolno. Jablonec měl i poté další šance, ale Hämäläinen v záklonu mířil vysoko nad branku. Až v 72. minutě se konečně gólově urodilo, ujala se přesná prudká střela Chramosty před vápnem, která zapadla přesně k tyči na 5:1. O deset minut později se náš celek dočkal i šesté branky, to centr Pilíka poslal hlavou do sítě i s pomocí břevna obránce Holík.

Branky: 15. a 26. Doležal, 3. Krob (PK), 47. Acosta, 72. Chramosta, 82. Holík - 45. Bašič.

Rozhodčí: Šimek - Braun, Mach.

Trenér Petr Rada k utkání řekl: „Hráli jsme na přírodní trávě, což je v tomto období výborné a jsem s tím maximálně spokojený. Ve hře byly určité věci, vyhráli jsme a jsme spokojeni. V základní sestavě máme ještě nějaká místa, není to ještě definitivně uzavřené. Dnes se vystřídali všichni a měli vytížení, čtyři hráče jsme poslali za B-tým. Škoda jen, že se Pleštilovi v druhé půli zamotala hlava a musel střídat, ale věřím, že i u něj to bude dobré a bude připraven."

Generálka tedy vyšla, ostrý ligový start uvidíme na Střelnici v pondělí 17. února s Příbramí a výkopem v 18 hodin.