Na správné adrese a na prknech jabloneckého divadla

16.09.2023 08:55:11 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Na správné adrese a na prknech jabloneckého divadla

Svérázná komedie Marca Camolettiho, plná omylů i náhod, uchvátila ochotníky z Lučan. A tak ji Lučanský spolek divadelní nastudoval, a pod režijním vedením Jiřího Šolce odehrál v jabloneckém kulturním stánku.

Poměrně střídmá, ale povedená a příjemná scéna a bezmála dvouhodinová stopáž hry již dávaly tušit, že se Lučanšrí komedii pověnovali se vší pečlivostí. A jakmile se na pódiu objevily Ivana Halamová (Gergette) a Monika Dvořáková (Marie Louisa), bylo jasné, že i výkony budou excelentní. Co způsobí vícenásobná množství inzerátů ze stejné adresy a navíc se zdánlivě stejnou značkou? A proč se všichni muži ukáží v trenýrkách?

Odpovědi nám ochotníci z Lučan naservírovali s plnou parádou. Nutno dodat, že veselohra probíhala ve svižném tempu, který dával bránicím jen minimální prostor na oddych, ale i přesto dokázaly výkony všech protagonistů děj ještě pozvednout. Vedle zmíněných dam stojí za zmínku i výkon Vladimíra Kučery v roli Spartaka. Tato trojice si v ničem nezadala s profesionály a i díky nim mělo představení takovou jiskru, jakou by od ochotníků čekal málokdo. Však se také publikum mohlo utleskat a herci si v závěru mohli vychutnat spontánní Standing ovation.

Představení se konalo v rámci projektu ´Ochotnické divadlo v našem regionu´ za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonci nad Nisou v září

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace