Na pozicích v I. B třídě fotbalistů nic nového

29.10.2015 17:36:20 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Na obou koncích tabulky se po uplynulém, víkendu nic nezměnilo, v čele je Držkov pronásledován stejnými týmy jako před týdnem a závěr je také stále stejný - Harrachov, Brod B a Lučany,

Pěnčín - Zásada 4:0 (1:0)

Už ve třetí minutě poslal svůj tým v zápase I.B třídy východ do vedení Nemyrovsky z pěnčínského mužstva. I přes několik dalších šancí, které měli hlavně domácí, jiná branka v první půli ale už nepadla. V 50. poslal trenér Karela na hřiště Pumrleho, který v 55.minutě z penalty zvýšil na 2:0. Po druhé žluté kartě byl v 58. vyloučený hráč Zásady Fišer. Třetí branku v utkání a svoji druhou vstřelil v 75.minutě opět Pumrle. V 86. minutě, po ruce jednoho z hráčů Zásady, kopal Pěnčín druhou penaltu, ke které se postavil zase Pumrle a bezpečně ji proměnil a tím vstřelil i svůj třetí gól a završil tak hattrick, kterým upravil stav na konečných 4:0. Hosté se někdy ne právě vhodně vyjadřovali k výkonu sudího.

Rozhodčí: Klimt. ŽK: 2:4, ČK: 0:1 58 (Fišer Z).  Diváků 100. Pěnčín: Pivrnec - Sedlmajer, Sobotík, Pešat, P. Bukvic (70. Šikola) - Záveský, Lang, Matúška, Nemyrovskyy - J. Matějček (50. Pumrle), Zapadlo. Zásada: Mil. Kopal - Vávra, Čurda, Šíma, Srbek (87. Princ) - Procházka, Pelc (75. Neumann), Blažek, Lhota - Fišer, Tichý.

Držkov A - Velké Hamry B 1:0 (0:0)

Od samotného začátku utkání I.B třídy východ se hrál rychlý na fyzičku náročný fotbal, který se musel přítomným divákům líbit. Držkov poprvé zahrozil ve 20. minutě, kdy Just nastřelil tyč. Na druhé straně ve 30. minutě vykopával Batěk z brankové čáry míč po střele hostujícího útočníka. Vzápětí Vágner po samostatném průniku zahodil víc než stoprocentní šanci. Další tutovku domácích zahodil Vokáček ve 42. minutě. Hosté pak v závěru poločasu zahodili i další tutovku. Po změně stran Držkovští zvýšili obrátky a měli mírnou převahu, kterou zužitkoval Just a vstřelil, jak se později ukázalo, vítěznou branku. Hosté pak neproměnili jasnou šanci po chybě domácí obrany. Hrubku ovšem na poslední chvíli zachránil domácí gólman. Mezi 70. a 80. minutou Držkov zahodil tři vyložené šance, když pod tlakem donutil hostující zadáky k chybám. Dobře řídili pod dohledem delegáta všichni tři rozhodčí, Chovanec, Nejedlo, Mikula.

Branka: Just. ŽK: 3:3. Diváků: 65. Sestava Držkov: Zelenka - Tomeš, Holeček, Pavlata, Machula - V. Batěk (86. Prousek Petr), Vrabec, Just, Ševčík - Vágner, Vokáček. Sestava Velké Hamry: Blahna, Průcha, Jiřikovský (46. Vodrážka), Kříž, Dědek, Prousek L., Prousek V., Bajzik (77. Morávek), Landiga, Halabak, Kozák, Hnídek, Vodrážka.

Albrechtice : Lučany 2 : 1 (1:0)

Do Albrechtic zavítaly na další zápas I.B třídy východ sousední Lučany, kterým byly Albrechtice dlužné porážku z minulého roku nižší soutěže. „Utkání se hrálo za docela pěkného počasí i za pěkné divácké kulisy.V prvním poločase to bylo docela opatrně, ale byli to hosté, kteří využili chybu domácí obrany a ve 28. minutě docela lehce, do odkryté branky dali vedoucí gól," vylíčil za domácí tým úvod zápasu Jiří Krumbholz.

Potom se také už Albrechtice osmělovaly a deset minut po té jim, po pěkné akci Koldovského, podařilo Bělohlávkem vyrovnat. Ve druhé půli měli domácí více šancí než v té první, ale vždy jim stál v cestě brankář nebo konstrukce branky. Čtvrt hodiny před koncem přišla pěkná akce domácích, kdy se po dlouhém autu do vápna hostí prosadil Bělohradský. A zařídil toužebné vítězství domácích nad nepříjemným soupeřem z Lučan.

Branky: 38. Bělohlávek, 73. Bělohradský - 28. Chroustovský. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Švec. Albrechtice: Bártl - Koldovský L., Vaněček, Pecháček (61. Bělohradský), Vávra, Hradecký Pipek, Sedlák J., Svoboda, Ngueyen, (46. Štěpnička), Bělohlávek (75. Sedlák M. ml.). Lučany: Sobotík - Patočka (85. Horký), Brož, Röschl, Chroustovský Svozil, Maňák, Koudelka, Kořínek - Dítě, Pavelka.

Harrachov - Rokytnice 0:4 (0:1)

Rokytnickým se utkání s posledním Harrachovem mimořádně povedlo, respektive nejvíce Tomáši Havlíčkovi, který domácím nastřílel hattrick. Poločas byl pouze o gól, ale na začátku druhé části využil dvě ze šancí Havlíček a hosté vedli o tři branky. V závěru ještě potvrdil vítězství hostů čtvrtým gólem Pavel Vrána.

Branky: 21., 51. a 55. Havlíček, 78. P. Vrána. Rozhodčí: Lopuszynski - Drobník, Bohata, ŽK: 1:2. Diváků: 50. Harrachov: Kučera - Kroupa (85. Morávek), Horáček, Tuhela, Bergmannn, Medal,. Vodseďálek, David, Kobr (18. Ježek) - Jiroutek, Kočib (46. Ibrahim).

Železný Brod B - Smržovka 0:2 (0:1)

Branky: 15. Jelínek, 86. A. Brož. Rozhodčí: Prinz - Ouředník, Dvořák, ŽK: 3:1. Diváků: 60. Žel. Brod B: Mařík - Škaloud, Grebeníček, Kotlár, Frolík - Podstavek, Makula, Maryško, Aubrecht - Kordík, Šefr. Smržovka: Čermák - Beránek, L. Brož, Patočka, Sucharda - Vokuš, A. Brož, Jelínek (88. Skála), Klaus - Frydrych (82. Nič), Štěpánek

Plavy - Horní Branná 2:3 (0:2)

Hosté vstoupili do zápasu zostra a pak se jim navíc povedlo ideálně vyřešit dvě příležitosti, takže po brankách Pešiny a D. Paulů vedli 2:0. Ve druhé části přidal třetí gól hostů Šimek. Domácí ale ještě zabojovali, po faulu v pokutovém území byl po druhé žluté kartě vyloučen hornobranský kapitán Kocourek a z nařízené penalty snížil Toman. Pak ovšem vulgární nadávkou a vyloučením oslabil vlastní tým Toman a počty hráčů na hřišti byly zase vyrovnány. V 80. minutě snížil na 2:3 domácí Jón, ale cennou výhru už hosté udrželi a zůstávají na skvělém třetím místě v tabulce.

Branky: 70. Toman z penalty, 80. Jón - 19. Pešina, 21. D. Paulů, 60. Šimek. Rozhodčí: Lafek - Kuka, Bez, ŽK: 1:4, ČK: 1:1 (72. Toman - 69. Kocourek). Diváků: 80. Plavy: Škaloud - M. Lejsek, Černý, Trmal (41. Jelínek), Korotvička - Jón, Tomíček, Šimerda, L. Lejsek - Toman, Čermák. H. Branná: Strmeň - Kocourek, Jón, Šimůnek, Pešina, J. Paulů, Šimek, Hanč (90. Holman), D. Paulů (76. Fiedler), Beneš, Jindřišek.

Roztoky - Jilemnice 1:0 (0:0)