Na Posvícenském turnaji v Libčicích skončili Pragováci třetí

26.08.2013 20:32:58 | Autor: Petr Balatka | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tradiční, již 61. ročník turnaje v Libčicích byl náročnou prověrkou pro obměněný celek jabloneckých házenkářů. Za soupeře měli především týmy, které skončily v uplynulém ročníku II. ligy na třetích místech svých skupin a to domácí Libčice a Starý Plzenec.

Doplnil je ještě tradiční účastník Čambavamba Praha, který sice skončil bez bodu poslední, ale všechny soupeře herně potrápil. Zato o umístění na prvních třech místech, při shodném počtu čtyř bodů, rozhodoval pouze rozdíl branek ze vzájemných utkání těchto tří týmů.

Mini tabulka z jejich výsledků byla následující:

1. Libčice 34:30 (2 body)

2. Starý Plzenec 28:30 (2 body)

3. ELP Jablonec 26:30 (2 body)

ELP - BS Starý Plzenec 14 : 10 (8:2)

Pragováci zaskočili soupeře velmi dobře organizovanou a variabilní obranou. Získávali poměrně snadno míče a z rychlých protiútoků soupeře trestali. Poločasový výsledek byl až neskutečně příznivý. Ve druhé části jim však odešla střelba o čemž svědčí mimo jiné např. pět nastřelených tyčí a mnohé pochytal i skvělý golman soupeře. Plzeňští dotáhli až na rozdíl jediné branky 9:10 a 10:11. Závěr ale patřil opět Pragovákům, kteří si zkušeně pohlídali zasloužené vítězství.
Branky ELP: M. Heinl, Hána a Meloun po 3, Matek a Šatava po 2 a Trejbal J. 1.

ELP - Sokol Libčice n.V. 12 : 20 (5:8)

Také proti domácím začali Pragováci ambiciosně. Po většinu prvního poločasu vedli 3:0 a 4:1. Za tohoto stavu však došlo k problematickému vyloučení Hány a během dvou minut přesilovky domácí vyrovnali na 4:4. Jablonečtí znervozněli, opět začaly zvučet tyče domácí branky, přidal se hustý déšť a čaroval domácí golman Kříž. Do přestávky z toho bylo vedení domácích o tři branky. Stejný trend pokračoval ještě deset minut ve druhém poločase, kdy se ve snaze rychle získávat míče, doslova rozsypala obrana hostí a domácí zvýšili svůj náskok až na 15:8. V té době se domácí jednoznačně lépe vyrovnali s mokrým povrchem a kluzkým míčem. V závěru utkání Pragováci opět zabrali, hra se vyrovnala, ale nádech debaklu již nestačili odvrátit.
Branky ELP: M. Heinl 5, Hána 3, Matek 2, Albani a Vraný po 1.

ELP - Čambavamba Praha 22 : 14 (12:9)

Pragováci v tomto utkání museli zvítězit, aby napravili nepříznivý dojem z předchozího utkání a bodově se dotáhli na druholigové soupeře, když v jejich vzájemném utkání poněkud překvapivě vyhráli plzenští nad domácími 16:14. Jejich soupeř, hecovaný ještě nedávným Pragovákem Jirkou Kubalem, jim toho však z počátku mnoho neusnadnil a bojoval jako o život. Přesto o přestávce již prohrával o tři branky. Ve druhé části hry jablonečtí již zase soustředěnou hrou postupně v klidu navršili své vedení až na rozdíl osmi branek a zaslouženě vyhráli. V tomto utkání se k dobrému výkonu rozehrál navrátilec Vraný a s velkou chutí hrající J. Trejbal. Hána svým střeleckým koncertem zabojoval o nejlepšího střelce turnaje, kterým byl nakonec vyhlášen, když při stejném počtu vstřelených branek, v „sedmičkovém rozstřelu" porazil Gebauera z Čambavamby.
Branky ELP: Hána 8, M. Heinl 4, J. Trejbal 3, Meloun, Šatava a Vraný po 2 a Albani 1.
Vedle osmi hráčů v poli, kteří se všichni zapsali do střelecké listiny se turnaje zúčastnili ještě gólmani Kysela a Frýda, kteří se pravidelně střídali a oba předvedli kvalitní výkony!!

Trenér Dědeček k turnaj poznamenal. "Okolnosti nás donutili odjet na tento prestižní turnaj pouze s deseti hráči. Když přihlédnu i k pátečního přípravnému utkání v Turnově, odchodu dalších zkušených hráčů a počtu zraněných, tak jsem rád, že hráči jako Hanslián, Tyl, či Vraný projevili zájem se do týmu mužů pro II. ligu vrátit. Ti kteří dnes v Libčicích nastoupili, jednoznačně prokázali, že po absolvování náročné přípravy jde jejich výkon od utkání k utkání nahoru a nebojím se konstatovat, že se na tomto turnaji začala formovat nová základní sestava pro II. ligu. Výsledkem, který je třeba mimořádně ocenit bylo vítězství nad Starým Plzencem, naproti tomu utkání s Libčicemi ukázalo na rezervy především v psychice hráčů. Nechci vyzvedávat výkony jednotlivců, ti s kterými jsem byl mimořádně spokojen to vědí. Musím však poděkovat celému týmu za bojovnost a celkový přístup ke hře. I třeba k dalšímu programu herní přípravy, která se nyní přesouvá do hal a které pro mě vyvrcholí přátelákem v prvoligovém Náchodě 6. září a utkáním II. kola Českého Poháru o týden později!"