Na Poslední leči v Jiřetíně se bavila stovka lidí

14.11.2010 10:00:26 | Autor: Hana Hilleová | Rubrika: Společnost | Obce: Jiřetín pod Bukovou

Na Poslední leči v Jiřetíně se bavila stovka lidí

Tradiční Poslední leč uspořádalo smržovské myslivecké sdružení v  kulturním domě v Jiřetíně pod Bukovou. O hudbu k tanci i poslechu se v sobotu 13. listopadu postaralo osvědčené seskupení Mini Team, nechyběla myslivecká tombola a lahodné zvěřinové pochoutky.

Taneční parket jiřetínského sálu okupovala zhruba stovka lidí. „Není to moc ani málo. Vešlo by se o dvacet až třicet lidí víc, ale to už by si tak nezatančili," řekla Blanka Patrová, členka mysliveckého sdružení.

„Organizujeme dvě Poslední leče a dva plesy. Na Smržovce bývá leč tradičně vyprodána, jiřetínská mívá každoročně komornější atmosféru," vysvětlila členka smržovského sdružení. Myslivci v minulých letech pořádali svoje akce kromě Smržovky také na Hamrskách, v Nové Vsi i  Jabloneckých Pasekách. V Jiřetíně tradici Posledních lečí obnovili v roce 2004.

Dvoučlenné hudební uskupení Mini Team z Desné podle Blanky Patrové dokonale uspokojí svým repertoárem všechny tancechtivé, proto duo Jakubička a Dolenský angažovali již poněkolikáté.

Jak uvedla Blanka Patrová, ke spokojenosti všech velkou měrou přispěla i osvědčená myslivecká kuchyně. Na výběr bylo selátko se šípkovou omáčkou a knedlíkem, jelení filet na čtyřbarevném pepři, pečený divočák, samozřejmě nemohl chybět zvěřinový guláš ani zvěřinová sekaná.

Na půlnoční losování připravili mysliveckou tombolu. „Žádný skutečný hon se nekonal, zvěře není mnoho," prozradil lesní správce Otto Suchomel. Zároveň upozornil na chloubu organizátorů, totiž umně vystavěnou kazatelnu, která vévodí jevišti a bez které by to prý nebylo ono.

Zábava pokračující do pozdních nočních či snad lépe časných ranních hodin potvrzovala slova organizátorů, kteří i letošní Poslední leč v Jiřetíně považovali za tradičně vydařenou akci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace