Na olympiádě dětí a mládeže zlato pro triatlonistu Bižuterie

24.06.2011 21:08:12 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Na olympiádě dětí a mládeže zlato pro triatlonistu Bižuterie

Celý týden probíhá v Olomouci V. letní olympiáda dětí a mládeže, kde má Jablonecko v reprezentaci Libereckého kraje téměř stovku mladých sportovců, kteří jsou odchovanci sportovních klubů regionu. První zlato pro člena jabloneckého oddílu získal v triatlonu žáků Lukáš Novák z Bižuterie.

Z dostupných informací je Liberecký kraj ze čtrnácti delegací na desátém místě, když se prosazují hlavně atleti oddílu LIAZ, kteří do pátku získali 4 medaile, ale jediné zlato za Liberecký kraj získala v mladších žákyních Dominika Hanušová z Jilemnice v běhu na 300 metrů. O čtyři medaile se podělili stříbrnými úspěchy Míša Bičianová na 300 metrů za 40,63 vt., Karin Höferová v dálce za 558 cm a Tomáš Patrik na 60 metrů starších žáků za 7,29 vteřin. Čtvrtý úspěch zaznamenala bronzem v hodu míčkem Lada Cermanová za výkon 60,78 metru ( všichni TJ LIAZ). V kolektivních sportech se daří házenkářům vedeným Františkem Dědečkem ml., kteří vyhráli jednu ze dvou skupin, ale v šestičlenném finále dvakrát prohráli, což vypadá na 4. místo. Nedařilo se basketbalistkám Bižuterie, které ve skupině prohrály ve skupině čtyři zápasy, porazily pouze Pardubický kraj a o deváté místo rovněž prohrály s Moravskoslezským krajem 36:39 a jsou desáté. Dle známých výsledků jsou na tom ještě hůře fotbalisté, které reprezentují zhruba napůl hráči Liberce a Jablonce, ale ze šesti odehraných zápasů ve všech prohráli.

Zástupci Libereckého kraje získali zatím 21 medailí, z toho 8 zlatých a nejúspěšnější je zatím mladá cyklistka Kateřina Růžičková z České Lípy, která vyhrála kritérium a bodovací závod.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Spustili registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru
V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
Obrazem: Velké Hamry v derby krajského přeboru přehrály Pěnčín
Horké léto ve Smržovce aneb Eurion 2022
Liberečtí policisté zachránili lidský život

Nejčtenější články

15.08.: V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace