Na kurtech Nad Prosečí začal mezinárodní turnaj

22.05.2018 09:20:58 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na kurtech Nad Prosečí začal mezinárodní turnaj

Futures - mužský okruh ITF celosvětový okruh profesionálních tenisových turnajů mužů organizovaný Mezinárodní tenisovou federací. Představuje třetí a nejnižší úroveň mužského profesionálního tenisu.

Od soboty 19. května probíhala na kurtech ČLTK Bižuterie Nad Prosečí v Jablonci kvalifikace na tenisový turnaj mužů Futures s dotací 15 000 USD. V pondělí byla dokončena a z ní se ze 46 tenistů devíti zemí světa do hlavní soutěže probojovalo nejlepších osm tenistů. Jsou to čtyři Češi - Tomáš Papík, Michal Franek, Patrik Rykl a Antonín Bolardt, po jednom si účast vybojovali Lucas Gerch (SRN), Simon Baeaupain (BEL), Kody Pearson (AUS) a Nizozemec Marcel Sudzum.

Tito doplnili hlavního pavouka jabloneckého turnaje na 32 tenistů a mezi nimi najdeme hráče převážně z Česka (18), ale také Německa, Polska, USA, Austrálei, Belgie, Ruska, Rakouska, Nizozemí a Francie, nejvzdálenějším tenistou je první nasazený a loňský vítěz Brazilec Bruno Santanna.

Druhým nasazeným je S. Bangoura (USA), třetím je loňský finalista a dvojnásobný vítěz z Jablonce Jan Mertl (I.ČLTK Praha - na snímku), čtvrtým vítěz kvalifikace Tomáš Papík ze Sparty Praha. Součástí turnaje je i soutěž ve čtyřhře, kde je první nasazená dvojice Bangoura, Walkow (Pol). Zde bude hrát i jablonecká dvojice Dušan Hajátko a jeho bývalý svěřenec Jiří Lehečka (2001), který jako česká naděje již hájí barvy Agrofertu Prostějov. Ten bude hrát i dvouhru a jeho prvním soupeřem bude oddílový kolega z moravského oddílu Dominik Kellovský.

Utkání na kurtech Nad Prosečí začínají denně v 10 hodin na čtyřech kurtech a dál pokračují zápasy nejdříve v 11 a 13 hodin, vždy dle ukončení předcházejícího utkání. O víkendu budou na programu semifinále a v neděli finálové utkání.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Předkládejte žádosti do Programu regenerace MPR a MPZ
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Ulice Gen. Mrázka bude mít nový povrch, chodníky i osvětlení

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace