Na Jablonecku se zranilo šest lyžařů
06.02.2011 17:58:41 | Autor: mk | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Tanvald,Jizerské hory
Pro šest lyžařů zraněných na Jablonecku vyjela o víkendu sanita. Informovala o tom mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.
Na chirurgii do tanvaldské nemocnice převezli záchranáři šestiletou lyžařku, která si pádem na lyžích v Albrechticích v Jizerských horách vymknula koleno.
Do nemocnice v Jablonci odvezli s vymknutým ramenem dvaatřicetiletého lyžaře, který upadl na Severáku v Hraběticích. Po pádu na běžkách si třiadvacetiletá lyžařka zlomila ruku. Zlomenou nohu ošetřili jablonečtí chirurgové také osmiletému lyžaři, kterého sanita odvezla z Dobré Vody. Pádem na lyžích v Hraběticích se zranila šestnáctiletá lyžařka. Záchranáři ji předali lékařům se zhmožděním břicha. V jablonecké nemocnici skončil i dvaapadesátiletý běžkař, který si v Bedřichově poranil koleno.
Během víkendu musel také vrtulník dvakrát vzlétnout na Semilsko pro zraněné děti. Desetiletá holka si poranila páteř v sobotu na sjezdovce v Benecku. „Se zlomeninou páteře přepravil vrtulník mladou lyžařku na traumatologickou ambulanci liberecké nemocnice," uvedla Lenka Markovičová.
Vrtulník musel také letět o den později pro sedmiletého chlapce, toho v Jablonečku smetl jiný lyžař. „Chlapec vlétl do ochranné sítě a byl v bezvědomí," upozornila Markovičová. S poraněním hlavy ho záchranáři převezli na traumatologii do Liberce.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Firmy v regionu Tanvald
SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy
Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.
Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby
Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.
Nejnovější články
Vlastníci Krajské nemocnice převzali nové akcie sjednoceného subjektu
Obrazem: Rallye Jizera přilákala stovky diváků
Dorostenecká rekordmanka byla druhou nejrychlejší ženou
Obrazem: Hobby horsing v jablonecké hale
FOTO: Jablonecká prohra se Sigmou po 20 letech!
Nejčtenější články
08.03.: Obrazem: Rallye Jizera přilákala stovky diváků
08.03.: Obrazem: Hobby horsing v jablonecké hale
08.03.: Dorostenecká rekordmanka byla druhou nejrychlejší ženou
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.