Campusu zbývá už jenom boj o udržení 1. ligy
06.02.2011 14:41:53 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Po včerejším debaklu 2:12 od Otrokovic nastoupil jablonecký Campus k dalšímu utkání 1. florbalové ligy proti SFK Kozel Počernice. Campus už mnoho možností sbírat body nemá, protože jej budou čekat už pouze 3 zápasy. Nic to ovšem nemění na faktu, že včerejší porážka rozhodla o tom, že Campus zamíří do play - out, kde bude bojovat o udržení první ligy v Jablonci. Na Jabloneckých gólech se v zápase 20. kola podíleli bratři Kujanové a Jaromír Lisa. Za hosty byla nejvýraznější dvojce Lazor - Houšť, která byla k nezastavení a byla zapsána pod většinou gólů Počernic.
Nedělní soupeř jabloneckých florbalistů z Počernic se pohybuje v klidném středu tabulky, zato domácí musejí řešit záchranářské problémy. Hráčům navíc nepomohla ani včerejší vysoká prohra a tak byli všichni fanoušci Campusu zvědaví, jestli trenér Radko Hašek zvládne svůj celek motivovat k získání dalších bodů.
Campus opět ztratil první dvacetiminutovku
Domácí do zápasu vlétli jako uragán, ale střely bratří Kujanů nebyly úspěšné. Potom skvělým zásahem podržel Jablonec brankář Švec. Jenže v 6. minutě založil Kovařík rychlý brejk, na jehož konci byla úspěšná teč Zavadila. Jablonec tedy opět nedokázal vstřelit první branku zápasu a tak dotahoval skóre 0:1. O čtyři minuty později už to bylo ovšem 0:2, když Počernice dokázaly využít přesilovou hru. Úspěšným střelcem hostí byl Lazor, kterému asistoval Houšť. Míček tedy putoval na půlku, kde jej vybojoval Jaromír Lisa a hned z rozehry snížil na 1:2. Rozdíl mezi oběma góly byl pouhé čtyři sekundy. Ve 14. minutě mohl Jablonec využít nabídnutého oslabení soupeře, ale to se jim nepovedlo. Na druhé straně stejnou výhodu nabídl Pospíšil, který se provinil bráněním ve hře a touto šancí hosté nepohrdli. V 18. minutě úspěšně zakončoval po přiťuknutí Houště opět Jaromír Lazor. Domácí celek do konce třetiny nedokázal odpovědět a tak do šaten odcházel za stavu 1:3.
Lisa se prosadil i podruhé
Ani výrazná promluva, kterou měl o přestávce ke svým svěřencům trenér Hašek, nepomohla, protože hostům stačilo 19 sekund od zahájení druhé třetiny a zvýšili na 1:4. Za Počernice dal rychlý gól Martin Houšť. Několik minut se potom hra přelévala ze stranu na stranu, ale další branka přišla až ve 28. minutě. Druhou branku Campusu v zápase dal opět už tradiční střelec Jaromír Lisa a snížil na 2:4. Tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky ale Počernice opět účet zápasu navýšili na 2:5. Už z předchozích úspěšných akcí šel míček po ose Houšť - Lazor. Domácí se snažili dostat se soupeři na kobylku, ale jejich střely pohotově likvidoval gólman Michajlovič. Jenomže po odehraných čtyřiceti minutách byl stav pořád 2:5 pro Počernice.
Campus soupeře přestřílel, ale vyhrát nedokázal
Pět minut po začátku třetí třetiny snižoval na 3:5 Ondřej Kujan, který se prosadil bez asistence. Dlouho potom se nic, co se skóre týče, nedělo. Až v 55. minutě zakončila akci jako už několikrát v zápase dvojice Lazor a Houšť. O minutu později přišel gól z hokejky hostujícího Kovaříka na 3:7. Těsně před koncem zápasu na 3:8 zvyšoval počernický Bláha. 28 sekund před koncem ještě pečetil konečný stav zápasu Marek Kujan na 4:8 po přihrávce Michala Krále.
1. FBK Campus Jablonec n/N - SFK Kozel Počernice 4:8 (1:3, 1:2, 2:3)
Branky a asistence: 10. Lisa, 28. Lisa, 45. O. Kujan, 60. M. Kujan (Král) - 6. Zavadil (Kovařík), 10. Lazor (Houšť), 18. Lazor (Houšť), 21. Houšť (Bláha), 37. Lazor (Houšť), 55. Lazor (Houšť), 56. Kovařík (Bláha), 57. Bláha (Zavadil). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:4, Využití: 0:3, Diváků: 30, Zásahy brankářů: Švec 26 - Michajlovič 40.
Sestava 1. FBK Campus Jablonec n/N: Schlindenbuch, Pospíšil, Hašek, Havel, Lisa, Škodný, Kujan O., Měkota, Kujan M., Švec, Jelínek, Strýček, Hendrych, Vocelka, Horn, Drnec, Král, Zelený.
Sestava SFK Kozel Počernice: Zimek, Janoušek, Houšť, Svoboda, Fiala, Kovařík, Pátík, Lazor, Bláha, Zavadil, Michajlovič.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Městská policie: Ztracené dítě a doutnající koš
Město Jablonec připravuje záměr parkovacího a bytových domů
Kraj reaguje na posun modernizace KNL úpravou smlouvy
Liberecký kraj jedná dál o koupi Ještědu
Nejčtenější články
05.12.: Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
07.12.: Město Jablonec připravuje záměr parkovacího a bytových domů
06.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.