Na halový šampionát dorostu a juniorů odjíždí 35 atletů TJ LIAZ

12.02.2015 14:02:27 | Autor: Martin Michalský | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na halový šampionát dorostu a juniorů odjíždí 35 atletů TJ LIAZ

O nadcházejícím víkendu proběhne v atletické hale Otakara Jandery v Praze ve Stromovce Mistrovství České republiky dorostu a juniorů. Výprava atletů LIAZ bude u toho s nadějemi na medaile.

Tímto závodem pro většinu dorostenců a juniorů vrcholí halová sezona. Jejich nejlepší výkony  směřují právě sem k tomuto klání nejlepších mladých atletů z celé republiky. Velká výprava oddílu TJ zcela jistě neodjíždí bez nadějí na medailové pozice. V některých disciplínách jsou dokonce někteří závodníci v pozici papírového favorita.

Z tréninkové skupiny Dany Jandové bude jistě chtít uspět všech osm atletů. V roli favoritky odjíždí na šampionát Tereza Vokálová (na snímku uprostřed). Na překážkách i v dálce jsou její letošní výkony doposud na prvním místě současných tabulek. Na prvním místě v tyči a třetí na překážkách je v současnosti také dorostenec Dan Bárta. Medailové ambice však mají i další. Míša Bičianová na 800, Petra Šafaříková ve sprintech či výborná vrhačka Lada Cermanová.

Také svěřenci trenérů sportovního gymnázia, trénující závodníky Liazu jsou v českých tabulkách na pozicích, které je řadí mezi favority. Dálkař a sprinter Ondřej Rapp, sprinterka Kateřina Hýsková. Po dlouhé době má TJ LIAZ zásluhou trenéra Mašky také zdatné vrhače. Například Eliška Sichrovská, byť kladivářka, se dostala mezi českou koulařskou elitu také.

Mimo jiné jsou ve výpravě také běžkyně na dlouhé tratě. Svěřenkyně trenérů Truksy, Fořta či Štembery budou bojovat o finálová umístění. Abigail Šolcová, na nejdelší trati 3000 m, Denisa Fořtová a Natálie Štemberová na trati 1500 m. Natálie je pak přihlášena i na trať 3000 m.

Tradičně si mladí atleti Liazu dělají zálusk na úspěch v jediné kolektivní atletické disciplíně, kterou jsou v halové sezoně štafety na 4x 200 metrů. Štafeta dorostenek má jistě potenciál na velmi vysoké umístění. Štafety juniorů či juniorek svým kolektivním pojetím mohou překvapit a boj o medaile je nemusí minout.

Víkend tedy budí v trenérech a příznivcích oddílu LIAZ nejednu naději.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

KAM ZA SPORTEM: 14. 2. - 18. 2. 2015

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.

Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl

V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalová fantazie: Kozel vyřadil Trpišovského!
Krajská soutěž Kniha roku je v plném proudu, hlasovat lze na webu
Město Jablonec rozšiřuje svoz bioodpadu
MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
Jablonecké technické služby zahájily opravy výtluků po zimě

Nejčtenější články

03.03.: MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
02.03.: Hrůza v Mladé Boleslavi: Korunu tomu nasadil Alegue
03.03.: Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace