Na čele skupin I.B třídy Smržovka a Hodkovice

21.09.2016 09:38:27 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Smržovka sice měla se ziskem výhry problémy, ale po boji Libštát přeci jen přehrála a je ve trojici nejlepších s Harrachovem a Horní Brannou. Ve skupině západ Hodkovice se na čele osamostatnily, když využily bodové ztráty Jenišovic.

Skupina východ:

Lučany - Držkov 1:6 (1:4)

Před zápasem měli hosté jedno vítězství a za čtyři zápasy vstřelili pouhé dva góly. Vedení klubu se podařilo zajistit přestup, pro okres neznámého fotbalisty, Martina Stoličného z Karvinska a ten hattrickem byl rozhodujícím faktorem zápasu. Na branku Ocha v 5. minutě ještě domácí stačili odpovědět, ale do poločasu to pak schytali ještě třikrát a bylo rozhodnuto. Přitom hra byla vyrovnaná, ale produktivita byla na straně hostů, zatímco u Lučanských byl střelecky jalová.

Branky: 8. Procházka - 32.,44 a 54. Stoličný, 5. a 48. Och, 26. Vokáček. Rozhodčí: Klimt. ŽK: 0:1. Diváků: 30. Lučany: Sobotík - Patočka, Horký (54. Svozil), Hušek, Chroustovský - Maňák, Koudelka, Kořínek (73. Nesvadba), Bukvic - Procházka, Purm. Držkov: Zelenka - Machula, Pavlata, Čermák, E. Dvořák - Stoličný, Vágner, Just, Och - Ševčík, Vokáček.

Smržovka - Libštát 5:4 (3:3)

Podle postavení v tabulce byli domácí favoritem, ale hosté od začátku dokazovali, že chtějí ve Smržovce bodovat. Také se hned ve 4. minutě ujali vedení, a i když domácí vzápětí vyrovnali, tak se družstva do poločasu střídala ve vedení a po půli byl stav 3:3. Smržovští po obrátce dokazovali, že vyhrát chtějí a získali vedení 4:3, ale hosté opět srovnali. Domácí osm minut před koncem šli opět do vedení a na to již hostům k vyrovnání nezbyly síly a ani čas.

Branky: 10. a 57. Beránek, 14. Šich, 27. Tolvaj, 82. Frydrych - 4. Štěpánek, 20. Jelínek, 33. Šif, 77. Beran. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Smržovka: Mička - Beránek, Šich, Patočka, Sucharda - Vokuš, Frydrych, Klaus, Tolvaj - Štěpánek, Jelínek.

Albrechtice - Plavy 3:4 (2:2)

K sobotnímu utkání zajížděly do Albrechtic Plavy a poprvé v této sezóně v nejsilnější sestavě a trenér Sitarčík měl z čeho vybírat. Začátek zápasu hosty zastihnul v nedbalkách a zejména mladý Štěpnička z týmu domácích byl k neudržení. První gól po ofsajdu domácím rozhodčí ještě branku neuznal. Ve 14.minutě po špatně provedeném centru Votočka provedli domácí rychlý protiútok a po centru Štěpničky vsítil zkušený Bělina první branku. Druhý gól domácí vsítili v 27. minutě po rohovém kopu, kdy hosté na přední tyči neuhlídali Bělohlávka. Naštěstí pro hosty hned z protiútoku a dlouhém vhozeném autu nezaváhal na hřišti nejlepší hráč Sitarčík a snížil ve 28. minutě na 2:1. Gól do šatny pak po pěkné kombinaci v poslední minutě první části hostující Lupa.

Odhodlání hostů bodovat ochablo hned na začátku druhého poločasu, kdy ve 46. minutě po špatném odkopu Jelínka a následném centru nešťastně srazil míč do vlastní branky Plný. Vyrovnání přišlo v 55. minutě po rohovém kopu, kdy se hlavou trefil do správné branky Plný. O šest minut později se podruhé v zápase trefil hrající trenér Sitarčík a hosté poprvé v zápase vedli. Kombinace po ose Toman - Kohoutek - Lupa - Sitarčík opravdu museli lahodit oku diváků. Do konce zápasu se na promáčeném terénu odehrával bojovný fotbal z obou stran. Komplikace pro hosty v udržení příznivého výsledku nastala v 75. minutě, kdy pro zranění musel na chvíli opustit hřiště Jelínek. Při signalizaci celé lavičky a samotného hráče o povolení opětovného vrácení se na hřiště hlavní i pomezní rozhodčí dělali mrtvého brouka. Po důrazném opětovném upozornění, hlavní rozhodčí přerušil hru a Jelínka po druhé žluté kartě vyloučil. Hostující celek nakonec výsledek uhájil a veze si cenné body z venku.

Branky: 14. Bělina, 27. Bělohlávek, 46. Pecháček - 28. A 61. Sitarčík, 44. Lupa, 55. Plný. Rozhodčí: Malena. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (75. Jelínek). Albrechtice: Hradecký - Pecháček (65. Šimek), Vávra, Štěpnička, Bělina - Svoboda, Koldovský, Zelinka (46. M.Sedlák), Honzák - Bělohlávek, J. Sedlák. Plavy: Škaloud - Jelínek, Plný, Votoček, Lupa - Jón (M.Lejsek), L. Lejsek, Černý, Kohoutek (75. Rimský) - Sitarčík, Toman (89. Tomíček).

Pěnčín - Kokonín 6:1 (1:0)

Hosté byli před zápasem bez bodu a bez vítězství a také to tak zůstalo, i když v prvním poločas si udržovali naději. První branku inkasovali až po více jak půlhodině hry. Než se však po obrátce rozkoukali bylo to zásluhou Honzy Matějčka 2:0. Po dalších sedmi minutách to však bylo již 4:0 a bylo o výsledku rozhodnuto. Nic na tom nezměnilo ani snížení na 1:4. Dvě branky do konce byly ještě důkazem převahy domácích fotbalistů.

Branky: 33. a 88. J. Mrklas, 52. a 79. Pumrle, 50. Hušek - 75. P. Mrklas. Rozhodčí: Ďörď. ŽK: 0:2. Diváků: 40. Pěnčín: I. Matějček - Hušek (75. Šupík), Balásek, J. Matějček, Ferenc - Lang, Matúška (79. Čížek), Pumrle, Mrklas - P. Matějček, Zapadlo. Kokonín: T. Paldus - Staněk, Penz (64. Sýkora), Brož, Chuchla (75. Šourek), - Pala, Kalous, M. Šilhán, Mrklas - J. Šilhán, Janků (46. Ferenc).

Roztoky - Harrachov 2:1 (1:1)

V sobotu Roztoky nastoupily proti prvnímu týmu tabulky Harrachovu. Utkání začalo ve svižném tempu a už v 1. minutě zahrozili hosté, když střelu po zemi k tyči musel domácí brankář Grof vyrážet na roh. Roztoky o sobě daly vědět v 9. minutě, Kupkár zahrál rohový kop a Illnerově hlavičce chyběly milimetry. Ve 26. minutě, kdy hosté svým důrazem vyhráli tři souboje za sebou ve středu hřiště, napřáhl z dálky nikým neatakovaný Poselt a krásnou ranou pod břevno poslal svůj tým do vedení. Roztoky mohly vyrovnat ve 38. minutě, kdy si míč narazil Illner s Kopáčkem, nastřelil ho před branku, ale ani na třikrát se brankáře hostů Uhlíře překonat nepodařilo. Když už se blížil závěr prvního poločasu, hosté chybovali při rozehrávce, malou domu zachytil Kupkár, po kličce Uhlířovi a střele do prázdné branky vyrovnal na 1:1.

V úvodu druhého poločasu byly aktivnější Roztoky. V 51. minutě to zkoušel levačkou z vápna D. David, jeho střelu Uhlíř chytil. V 57. minutě zahrál Harrachov rohový kop, hlavičku zblízka zneškodnil na brankové čáře brankář Grof. O dvě minuty později se situace opakovala na druhé straně. Roh zahrával Kupkár, na míč si naskočil domácí Mikolášek a protlačil ho za Uhlířova záda - 2:1. Od té chvíle byly lepším týmem Roztoky. Nedisciplinovaní hosté se začali zabývat spíš rozhodčím než hrou, což vyhovovalo domácím. V 62. minutě vhodil dlouhý aut Kopáček, míč prodloužil hlavou Illner a Kupkárova dorážka proletěla nad břevnem Uhlířovy branky. V 75. minutě unikl po pravé straně domácí Jar. Nýdrle, přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Honců, ten však z deseti metrů prázdnou branku minul. V 83. minutě rozehrál rohový kop Kopáček, na přední tyči zakončoval prudce hlavou Illner, ale Uhlíř reflexivně vyrazil. V závěru zápasu diváci viděli jen několik ostrých zákroků hostů. V nastaveném čase to po rohovém kopu zkoušeli z vápna hosté, ale branku netrefili.

Branky: 45. Kupkár, 59. Mikolášek - 26. Poselt. Rozhodčí: Jacik. ŽK: 3:1, ČK: 0:1 (87. Barbořák). Diváků: 100. Harrachov: Uhlíř - Kroupa, Horáček, Barbořák, Veselý, David, Tuhela, Kobr, Poselt, Rieger, Ibrahim (80. Chlup).

Horní Branná - Jablonec n. J. 2:2 (2:0)

Branky: 31. Kubelka, 44. Strmeň - 64. J. Vrána, 77. Zahradník z penalty. Rozhodčí: Marek - Čurda, Horáček, ŽK: 2:3. Diváků: 150.

Skupina západ:

Mimoň - Jenišovice 1 : 1 (1:0)

Branky: 40. Eichler - 49. Vavřich. Rozhodčí: Bohata. ŽK: 0:3. Diváků: 70. Jenišovice: Cejnar - Vavřich, Holeček, Bubák, Mat. Randák - Poláček (66. Rác), Bernard, Žák (46. Vích), Žabokrtský - Hurt, Dlouhý

Sokol Rozstání - Mšeno B 3:2 (2:2)

K dalšímu utkání zajížděla rezerva Jiskry do Rozstání, které patří do horních pater 1.B. třídy, ale i přesto chtěli hosté naplno bodovat. Tomu odpovídal i začátek utkání, kdy domácí chvílemi nevěděli kam dřív skočit a uchylovali se k velkému množství faulů. Jiskra se dostala k několika šancím, ale dát branku se podařilo až Počtovi ve 14.minutě, kdy zužitkoval standartní situaci, kterou rozehrával Daniel. I poté byla Jiskra fotbalovější a domácí důraznější. Ve 21.minutě kopali domácí první rohový kop a po nedůrazu ve vápně, Jírou srovnali. To však Jiskru nezastavilo a ve 32.minutě zastavili domácí průnik Svobody pouze faulem a tak se kopal pokutový kop, který nadvakrát proměnil Škvor. Ve 40. minutě opět po zbytečné chybě v obraně hostí, domácí tým podnikl rychlý průnik, který nikým neobtěžovaný Hajský zakončil a tím i stanovil vyrovnané poločasové skóre.

Do druhého části hry Jiskra nastoupila s cílem vstřelit branku a vyhrát, ale důrazní domácí hráči jim to rozhodně neulehčovali. Hráli velmi disciplinovaně, důrazně a při každé příležitosti podnikali rychlé protiútoky. Hosté měli několik vyložených šancí (Veselouš, Böhm a Šourek), ale branku nevstřelili a tak po rychlém brejku udeřilo na druhé straně, kdy v 82.minutě Braniše prostřelil opět Hájek. Do konce utkání se i přes velkou snahu hostí vstřelit branku nepodařilo a tak zůstal stav 3:2 pro domácí i po závěrečném hvizdu rozhodčího Dytrta.

Branky: 40. a 82. Hajský, 21. Jíra - 14. Počta, 32. (PK) Škvor. Rozhodčí: Dytrt. ŽK: 2:2. Diváků: 50. Sestava Mšeno B: Braniš ml. - Škvor, Šourek, Krámský, Daniel - Hýř (56. Vejprava), Pešat, Hartman (80. Janovský), Svoboda - Počta (62. Böhm), Veselouš.

Jablonné v Podj. - Hodkovice 2:4 (2:2)

Vedoucí tým tabulky potvrdil svoji formu, i když začátek se mu příliš nepovedl. Domácí již v 11.minutě vedli 2:0. Hosté měli ve svém tým v tomto zápase kanonýra Pavlíka, který po šesti minutách snížil a později završil i hattrick. Po půlhodině vyrovnal za hosty Vaňo. Ve druhé části byli již hosté lepší a dvěma góly potvrdili svoji pozici na čele tabulky.

Branky: 10. Kovalev, 11. Janďura - 17., 73. a 84. Pavlík, 30. Vaňo. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 1:4. Diváků: 80. Hodkovice: Bouška - Kraus, Škopan, Tóth, Řepka (51. Vérteši) - Bendák, Do. Dostrašil (22. Nevyhoštěný), Du. Dostrašil, Jáč - Pavlík, Vaňo (67. Hanisch).