Muchovman - Muhuman opět v Tanvaldě

25.04.2023 06:35:28 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

Muchovman - Muhuman opět v Tanvaldě

Další ročník adrenalinového závodu Muhuman se nezadržitelně blíží. V sobotu 13. května si poměří své síly běžci, cyklisté a lezci (respektive nosiči s vlastní povinnou zátěží). Start, cíl a zázemí závodu je již druhým rokem v prostoru Kempu Tanvaldský Špičák.

Vraťme se do historie tohoto závodu. Prvotní závod Muchovman vznikl jako nápad několika nadšenců z Velkých Hamrů, Tanvaldu a okolí někdy v roce 2002. Základní myšlenkou bylo spojit závodníky do družstev, a tak v duchu hesla "ve dvou se to lépe táhne" vznikly týmy tříčlenné ve složení běžec, cyklista a lezec. Volba, kam umístit závod, padla na atraktivní prostředí Černostudničního hřebene, který nabízel terény vhodné pro všechny disciplíny. 

Při nultém ročníku 2003 se na startu v Beranech nakonec sešlo asi 100 borců a borkyň, v dalším roce již 200 a tím se z původně plánovaného "sranda závodu pro pár kamarádů" stala regulérní adrenalinová akce pro širokou veřejnost. V roce 2005 se závod přesunul do areálu Hospody ve Vrších ve Zbytkách.

Po dvouleté pandemické pauze se závod v loňském roce přesunul do Tanvaldu. A jelikož již běžci neabsolvují trasu s vrcholem na Muchově, ale běhají po lesních cestách kolem Špičáku, tak bylo nasnadě závod přejmenovat. Právě MUHUMAN nahradil Muchovmana. Kategorie se nově obohatily o dětské závodníky či jednotlivce. Věříme, že i letošní ročník přinese řadu parádních výkonů a nezapomenutelných zážitků. 

Informace, propozice, přihlášky, aktuality najdete na http://www.muchovman.net/

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Adrenalinový závod Muhuman 2022
Z Muchovmana se rodí Muhuman
Tanvaldský Minimuchovman 2020 přilákal 50 závodníků
Obrazem: Tanvaldský Minimuchovman 2019
Obrazem: 16. ročník Muchovmana
Obrazem: Tanvaldský Minimuchovman 2018
Obrazem: Minimuchovman 2016

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Omezený provoz v ulici Turnovská v Jablonci

Ve středu 28. května bude krátkodobě omezený provoz v ulici Turnovská. Důvodem omezení bude pokládka asfaltu po likvidaci březnové havárie vodovodu. Provoz po dobu pokládky povrchu budou řídit semafory.

Filmová přehlídka a koncert v Turnově připomínají výročí konce války

Globální vojenský konflikt, který má na svědomí více než 62 milionů životů. Největší a nejvíce zničující válečné střetnutí v dějinách lidstva. To byla 2. světová válka. Letos si připomínáme 80 let od jejího konce. V úterý 27. května je na programu Kulturního centra Turnov další zajímavá vzpomínková akce. Nese název Konec dočasnosti, 35 let od odchodu sovětské armády z Turnova. Týká se sice jiné kapitoly našich dějin, ale je stejně důležité na ni nezapomenout. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hořely sklady v jablonecké ulici Palackého
Střípky z MP Jablonec: U pumpy chtěl platit poctivým stříbrem
Fotbalisté Velkých Hamrů převezmou pohár za vítězství ve 4. ČFL
Podpořte svou komunitu, my podpoříme vás, vyzývá město
Město Jablonec rozšiřuje svoz bioodpadu od panelových domů

Nejčtenější články

27.05.: Řidič s osobáku nedal přednost dodávce, která skončila na střeše
30.05.: Hořely sklady v jablonecké ulici Palackého
29.05.: Střípky z MP Jablonec: U pumpy chtěl platit poctivým stříbrem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace