Mšenu se odveta v Chrastavě podařila

23.04.2018 14:43:16 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ke konci září v sedmém kole divize prohráli fotbalisté překvapivě hladce 0:3 s Chrastavou, a tak měla v sobotu Jiskra na hřišti soupeře co odvádět. Podařilo se a Mšenští s jistotou zvítězili 2:0.

Spartak Chrastava - Jiskra Mšeno 0:2 (0:0)

Od počátku krajského derby ovládli herně mnohem lépe Jablonečtí, ale jejich několika střelám v úvodu prvního poločasu scházela patřičná přesnost. Na druhé straně si mohl po nebezpečné situaci vydechnout brankář Masařík, který stačil jen tak tak odkopnout před dotírajícím Benešem. Stejný hráč pálil nepřesně na mšenskou branku i po čtvrthodině hry. Jinak měli ale častěji na kopačkách fotbalisté z Jablonce, jenže do výraznější šance se dostat v první pětačtyřicetiminutovce nedokázali.

Naopak nečekaně mohli jít do vedení domácí, ve 28. minutě si navedl míč na střed vápna Radzinevičius a tvrdou střelou pod břevno prověřil kvality Masaříka, který stihl míč stěží vyrazit na roh! Jablonečtí na velkou příležitost Chrastavy odpověděli Čížkovým nákopem a hlavičkou kapitána Váni, při které ale domácí strážce branky Zoul zasahovat nemusel. Jiskra zahrávala hned několik rohových kopů, po jednom z nich neuspěl se svou střelou ani nestárnoucí Čížek. Další jablonecký centr z pravé strany nedokázal před brankářem trknout do sítě Chrastavy ani číhající Krejčík. Těsně před poločasem se do jabloneckého vápna prodral ještě Čuřík, ale Masařík stačil jeho střelu vyrazit.

Trenér Just o poločase provedl hned dvojí střídání, Kyselu s Houserem nahradili Helm se Štemberkem a jablonecký tlak ještě zesílil. Po odražené standardní situaci pálil do prostoru domácí šibenice Váňa a Zoul v domácí brance skvělým zákrokem podržel Chrastavské. Ve 48. minutě došlo k zajímavé situaci v domácím vápně, chrastavští fotbalisté nejdříve faulovali pronikajícího Krejčíka a rozhodčí Lafek nařídil pokutový kop pro Mšeno. Po následující konzultaci s pomezním rozhodčím sudí nařízenou penaltu odvolali, když nejdříve signalizovali ofsajdové postavení Krejčíka. Hostující hráči měli dále více ze hry a schylovalo se ke vstřelení vedoucího gólu. Blízko otevření skóre byl po rohovém kopu také Just, jenže zblízka těsně překopl břevno.

Zaslouženého vedení se mšenský tým dočkal až v 65. minutě, to dlouhé autové vhazování Čížka hlavou přizvedl na zadní tyč Just a Koblížek z blízka už procedil míč do domácí sítě - 0:1! O deset minut později se jabloneckým povedl rychlý kontr, který táhl na levé straně Čížek. Jeho střelu z úhlu domácí obránce Henzl odkopl na velké vápno jen k nohám střídajícího Nulíčka. Ten ukázkově zpracoval míč a propálil vše, co mu stálo v cestě, a zvýšil na 0:2! A byl to právě Nulíček, který mohl v závěru ještě vítězství navýšit, ale spokojenost za tři body byla hlavně na straně přítomných jabloneckých diváků.

Branky: 65. Koblížek, 75. Nulíček. Sestava Mšena: Masařík - Houser (46. Helm), Váňa, Koblížek, Hrnčíř - Kysela (46. Štemberk), Rozkovec, Koblížek, Pelta (75. Hartman), - Krejčík (62. Nulíček), Čížek.

Za týden hostí při sobotním dopoledni fotbalisté Mšena v Břízkách FK Turnov.