Mšeno zvítězilo nad Sedmihorkami, ale bude bez dvou vykartovaných hráčů

15.05.2011 15:02:27 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Velmi zajímavý byl další domácí zápas Mšena v soutěži krajského přeboru. Na svém pažitu přivítal domácí tým Sedmihorky. V zápase sice dokázal zvítězit 1:0 a připsat si další tři body do tabulky, ale zároveň v tomto zápase přišel o dva vykartované hráče a v příštím zápase budou trenéru Tymichovi s největší pravděpodobností chybět i další zranění hráči. Celkem v zápase padly tři červené karty, což je na zápas této třídy dost nezvyklé.

Hostující tým ze Sedmihorek postrádal ve své jedenáctce několik stabilních hráčů, ale to trenéra hostí moc dlouho trápit nemuselo, protože už ve 21. minutě postrádali domácí Karla Vance. Ten jako poslední obránce zatáhl záchrannou brzdu proti pronikajícímu útočníkovi ze Sedmihorek a za faul zezadu byla po zásluze udělena první červená karta v zápase. První půlka nepřinesla úžasný fotbal, ale spíše hru o střed hřiště, kdy ze hry měli povětšinou více domácí. Ti se dostali do dvou velkých šancí, ale ani jedna neskončila gólem. Sedmihorky výrazně zahrozily po nenápadné akci ve 39. minutě, kdy se dostaly do pokutového území a z chumlu vypálil jeden z hostujících hráčů sice slabou střelu, ale do protipohybu brankáře Bočoka. Domácí zachránila při této situaci pravá tyč. Už v první půlce proběhlo dost diskusí s rozhodčími jak ze strany hráčů, tak i laviček.

Ve druhé půlce se počet diváků rozrostl ještě o několik hráčů Slovácka, kteří se přišli podívat na fotbal a neviděli toho málo. Už v první minutě mohlo jít Mšeno do vedení, když obráncům Sedmihorek unikl Krejčík. Bohužel pro něj byl i moc rychlý na balón, který se mu zapletl mezi nohy při jedné z kliček, a než stihl vystřelit vrátil se poslední obránce hostů a z jednoznačné šance tak nezbylo nic. O dvě minuty později se už Krejčík dočkal. Po rohu se z chumlu hráčů míč odrazil na penaltu, kde osamocený Krejčík vypustil nechytatelnou střelu, která znamenala vedení pro domácí Mšeno 1:0. Další pokus o navýšení skóre v 64. minutě byl na kopačce Peškara. Ten to zkusil od velkého vápna, ale jeho tvrdou ránu směřující doprostřed branky dokázal vyrazit brankář hostí. Jedinou větší šancí Sedmihorek ve druhé půlce byla střela Kusáka, ale ta zamířila nad branku Bočoka. Osm minut před koncem mohli domácí pojistit své vedení. Autor první branky Krejčík se dostal do pokutového území, kde ustál souboj s jedním z obránců Sedmihorek, ale zkusil slabou střelu, s níž neměl brankář žádné problémy. Celkem oprávněně se na Krejčíka zlobili další dva spoluhráči, kteří byli v pokutovém území naprosto osamoceni. Úplný závěr zápasu byl opravdu vyhrocený, protože Sedmihorky začaly posledních pět minut tlačit domácí a vycítily šanci poprat se o vyrovnání. V poslední minutě proto došlo ke střetu Brezinského s jedním z útočících hráčů, kdy oba na dlouhou nohu trefili balón ve stejnou chvíli. Domácí hráč zkoušel míč ještě posunout do bezpečí za postranní čáru, ale neměl tolik síly, aby tam míč dojel. Ten zůstal ve hře, hosté pokračovali dál, i když Brezinský už ležel na trávníku. Rozhodčí Simmerová přerušila hru a v tu chvíli se na hřišti začaly dít věci. Přišla hromadná strkanice, kde brankář Mšena Bočok neudržel nervy na uzdě a udeřil jedno z hráčů Sedmihorek do zad, za což obdržel červenou kartu, ale společně s ním se do šaten vydal i hostující kapitán Mencl, který se nevhodným způsobem vyjádřil k hlavní rozhodčí. Na poslední minuty se do branky postavil náhradní brankář Braniš, ale nic podstatného řešit už nemusel a Mšeno doma vybojovalo další vítězství.

Díky tomuto zápasu musí realizační tým Mšena řešit, jak poskládat sestavu pro další utkání. „V tuto chvíli nám chybí jeden zraněný a dva vyloučení z tohoto zápasu, Bočok a Vanc. Zatím nevíme, co přesně bude s Brezinským, kterému při tom souboji v 90. minutě křuplo v koleni. Prozatím na to šlápnou může, ale hodně ho to bolí, takže uvidíme, jestli bude schopný odehrát ten příští zápas v Jablonečku."

FK Jiskra Mšeno - FK Sedmihorky 1:0 (0:0)

Branka: 48. Krejčík. Rozhodčí: Simmerová, Klimt, Řeháček. ŽK: 1: 2 (52. Peškar - 41. Švarc, 84. Řezáč). ČK: 2:1 (21. Vanc, 90. Bočok - 90. Mencl). Diváků: 50

Sestava FK Jiskra Mšeno: Bočok, Selinger, Daniel (69. Čech), Brezinský, Vanc, Peškar, Vrabec, Lietava O. (83. Švorc), Bém, Houžvička (90. Braniš), Krejčík

Sestava FK Sedmihorky: Koubus, Řezáč, Švarc, Mencl, Bangha, Špína (62. Pařík), Král, Kněbort, Kusák, Mrňák (85. Gregor), Kratochvíl.