Mšeno zlomilo Náchod už během prvního poločasu

30.09.2012 09:57:03 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Pohledný zápas sehrálo Mšeno proti Náchodu. O osudu zápasu 8. kola divize C rozhodli domácí už během prvního poločasu, kdy to v Břízkách vypadalo spíše jako na střelnici než na fotbalovém hřišti. Domácí totiž během úvodních pětačtyřiceti minut soupeře zlomili pěti brankami. I ve druhém poločase si vypracovalo Mšeno tři tutovky, ale ty nakonec gólem neskončily.

Od prvních minut se jednalo o aktivní zápas, kdy se útočilo buď na jedné nebo druhé straně. Domácí ovšem svého soka zaskočili rychlou brankou. Paradoxně největší šanci hostů vypracoval domácí stoper, který nečekanou zpětnou hlavičkou málem zaskočil gólmana Kobachidzeho. O dvě minuty později vyslal svou jedovku na hostujícího gólmana Štěpánek, když mu balón chytře přenechal balón. Následný odkop hostí se moc nevyvedl a byl z toho i první trestný kop. To, že Mšeno má nebezpečné standartní situace je známo, ale v tomto zápase to platilo dvojnásob. Přesný centr se totiž snesl na hlavu Vance, který otevřel účet zápasu. I další ohrožení hostující branky přinesla standartka, tentokrát ovšem dotírající obránce dokázal zblokovat hlavičku Ginzela. Náchod to zkusil rychlou kombinací a úprkem na domácí polovinu, ale ze střely nabíhajícího Hubičky nic nebylo. Ve 26. minutě to už bylo 2:0 pro domácí tým. Z rohu proletěl balón až na Váňu, který nezaváhal a dočkal se gólu. O minutu později vstřelil další gól neúnavný Vukovič, ale pomezní odmával ofsajd, takže skóre zůstalo nezměněno. Čas tohoto útočníka ovšem přišel o chvíli později, kdy Štěpánek našel nádherným centrem od lajny osamoceného Vukoviče, který hlavičkoval za záda náchodského brankáře. Ve 37. minutě se po kombinaci dostal míč až ke Krejčíkovi, který si pohlídal hostujícího gólmana a využil jeho vyběhnutí k efektnímu lobu už na 4:0. Pátou branku Mšena dal tři minuty před poločasem znovu Vukovič, kterého přesně našel Krejčík. Tato rána k tyči stanovila i skóre prvního poločasu.

Po změně stran měl na kopačce další gól znovu Vukovič, ale jeho pokus vychytal hostující Swaczyna. Bohužel ve druhém poločase došlo k neúmyslnému zranění střídajícího Moravce, který opustil hřiště na nosítkách a následně zamířil do jablonecké nemocnice, jelikož jeho koleno potřebovalo lékařskou péči. V 74. minutě přišla další tutovka domácího týmu, když Krejčík s Vukovičem šli sami na gólmana, ale Krejčíkovu přihrávku skluzem vystihnul dobíhající obránce. Svou třetí branku v zápase mohl přidat Vukovič v 76. minutě, ale jeho tvrdá střela mířila doprostřed branky, kde stál hostující Swarczyna. Krásnou kombinaci předvedli domácí šest minut před koncem. Rachlonohý Bém zavezl balón až do vápna a zkusil vystřelit na zadní tyč, kde skluzem míč tečoval Vukovič, ale pouze do boční sítě. Těsně po této akci zahrozil i Náchod. Jedovatou dalekonosnou střelu Kuťáka musel nakonec skokem vyrazit Kobachidze.

Domácí lodivod byl s výkonem svého týmu velmi spokojený. „Dnes jsme předvedli jako tým bezchybný výkon a myslím si, že i diváci se bavili, protože góly padly po hezkých akcích. Nakonec jsme mohli dát i osm branek. Jsem s dnešním zápasem spokojený a to samé platí i o třech bodech, které nás drží v popředí tabulky."

FK Jiskra Mšeno - FK Náchod 5:0 (5:0)

Branky: 7. Vanc, 26. Váňa, 32., 42. Vukovič, 37. Krejčík. Rozhodčí: Severýn - Tereba, Šmakal, ŽK: 0:2. Diváků: 120.

FK Jiskra Mšeno: Kobaschidze, Selinger (79. Kopecký), Ginzel, Váňa, Bém, Vanc, Krejčík, Skwarczek, Mráček (76, Pfeifer), Vukovič, Štěpánek (72. Moravec).

FK Náchod: Swaczyna, Rompotl, Nejman, Srkal (39. Moravec - 54. Punar), Hubka, Simon, Hubička (37. Škoda), Malý, Petr, Kuťák, Gross.