Mšeno vstřelilo v druhém poločase 4 branky a zvítězilo nad Cvikovem

16.04.2011 16:26:30 | Autor: Martin Vosáhlo | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Podle tabulky jednoznačný zápas prvního Mšena a o záchranu hrajícího Cvikova začali lépe hosté. Po počáteční převaze vstřelil branku Kaiser a Cvikov až do poločasu vedení udržel. V druhém poločase jakoby nastoupila jiná mužstva a Mšeno brankami Brezinského, Peškara, Krejčíka a Čecha otočilo stav a zvítězilo 4:1.

Domácí Mšeno, za které nastupuje několik exjabloneckých hráčů, bylo v tomto zápase jasným favoritem. Trenér Cvikova to nejlépe potvrdil, když se s nadsázkou ptal rozhodčího ve druhé minutě, jestli už bude konec. Nakonec to ale byli hosté, kdo se začali jako první prosazovat. Ve třetí minutě se sám před brankáře dostával hostující Kaiser, brankář Bočok mu ale výborným vyběhnutím míč sebral. I další šanci hasil proti Kubějovi brankář Bočok. V 8. minutě museli domácí střídat zraněného hráče, ze hřiště odkulhal Váňa a nahradil ho Šimek. Cvikov se po chybě právě střídajícího Šimka dostával do šance, ale domácí odvrátili na roh. Z toho nakonec Cvikov skóroval, trefil se Kaiser. Domácí se zdáli být výsledkem i průběhem zaskočeni a dlouho se nedostali k pořádné šanci. Ve 20. minutě se do střely z dálky opřel domácí Lietava, branku ale netrefil. Ve 21. minutě se po pěkné akci dostával do vápna opět Lietava, hostující obránce skluzem zezadu trefil hráče i míč a rozhodčí to posoudil jako čistý zákrok. Další střelu vyslal v 23. minutě opět z dálky Peškar, ale ani on branku netrefil. Ve 25. minutě se domácí dostali do první velké šance, po úniku dva na jednoho se sám před bránou objevil Pokorný, ale trefil pouze vybíhajícího brankáře. Další střela na branku na sebe nenechala dlouho čekat a z dálky k tyči krásně vystřelil Peškar, hostující Machačný ale střelu vyrazil. Pět minut před koncem střílel opět nebezpečně domácí Brezinský, z dálky mířil těsně vedle. Zápas se ke konci poločasu začal přiostřovat a první žlutou viděl ve 43. minutě za faul zezadu hostující Urban. Další žlutou poté dostal za protesty domácí Vrabec.

Do druhého poločasu vystřídal hostující trenér, na hřiště přišel Baláž a odešel Chrdle. Mšeno se i přes tlak k větším šancím nedostávalo, a tak v 58. minutě stáhl domácí trenér Tymich hru na 3 obránce, stáhl obránce Holečka a poslal na hřiště Čecha. V 61. minutě dostal kartu za nadávky Macháček ze Cvikova. O další minutu později se prosadilo domácí Mšeno, po centru ze strany se trefil Brezinský. V 65. minutě byl nejdříve po druhé žluté kartě vyloučený hostující Urban, hlavní rozhodčí byl nakonec asistentem opraven, protože faul spáchal Knolle, žlutou dostal on a Urban na hřišti zůstal. Po tomto momentu se dlouho nehrálo, protože na hřišti i na lavičkách vzplály emoce. Když se vše uklidnilo, Mšeno zahrávalo standardku. Peškarovu přízemní střelu hostující brankář vytáhl až za brankovou čárou a Mšeno tak zápas během sedmi minut otočilo. Zápas byl vyhrocený a na hřišti se začalo přiostřovat, další žlutou za nadávky a zakopnutí míče dostal v 73. minutě hostující Kořínek. V 75. minutě stáhl Cvikov Urbana, kterému hrozila druhá žlutá a poslal na hřiště Bártla. Střídání připravil i domácí trenér a o dvě minuty později poslal za Lietavu do hry Houžvičku. Houžvička si hned po střídání málem připsal asistenci, když uvolnil Pokorného, ten v úniku z úhlu dloubákem přehodil brankáře, ale netrefil bránu. V dalším úniku jakoby mu Krejčík chtěl ukázat, jak se proměňuje nájezd a dloubákem přehodil brankáře a zvýšil na 3:1. Sedm minut před koncem vystřídal naposled i Cvikov, stáhl střelce branky Kaisera a hrát poslal Maška. Pět minut před koncem už vedlo Mšeno o 3 branky, když po nahrávce Houžvičky vstřelil branku střídající Čech. Dvě minuty před koncem ještě dostal žlutou kartu za faul zezadu domácí Selingr, a to bylo všechno, co ještě diváci mohli v tomto zápase vidět. Mšeno tak po zlepšeném výkonu v druhém poločase zvítězilo 4:1 a udrželo si první místo.

FK Jiskra Mšeno - FC Cvikov 4:1 (0:1)

Branky: 62. Brezinský, 67. Peškar, 79. Krejčík, 85. Čech - 10. Kaiser.

Sestava FK Jiskry Mšeno: Bočok - Selingr, Váňa (8. Šimek), Brezinský, Krejčík, Peškar, Vrabec, Holeček (58. Čech), Bém, Pokorný, Lietava (77. Houžvička).