Mladým běžkařům o víkendu konečně začala zima
08.01.2020 14:32:37 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
V jabloneckých Břízkách začala pro mladé lyžaře Libereckého kraje každoroční série závodů Poháru závodu KSL našeho kraje. Úvodní závod byl obohacen o nominační závody ročníků 2006 a 2007 v klasickém běhu i volně na Zimní olympiádu dětí a mládeže, která se bude konat v Karlovarském kraji již od 20. ledna.
Pořadatelem byl v Břízkách tradičně SKI klub Jablonec, který se obětavě vyrovnal se sněhovou nouzí a to zásluhou výrobou umělého sněhu. Sobotní pohárová klasika se na solidně zasněženém kolečku zajela na kraji regulérnosti a tím, že mladí závodníci museli i 3x vyjet i náročný úsek známého okruhu. Po mírném sobotním ochlazení a sněžení, již to v neděli vypadalo na trati trochu jako v zimě.
Výsledky 1. Pohárového závodu žactva Libereckého kraje:
Žákyně nejmladší (2011) - 1 km klasicky - 18 startujících
1. Sofie Fejfarová - Velké Hamry 6:17,8,
2. Anežka Mohvaldová - Benecko + 9,3
3. Lisa Kalinová - Sporticus team + 13,7
Žáci nejmladší (2011) - 1 km klasicky - 11 startujících
1. Michal Hřebík - Janov - Bedřichov 5:28,8
2. Max Buriánek - Lučany n. N. + 22,2
3. Kryštof Lukavec - Lomnice n. Pop. +46,7
Žákyně nejmenší (2010) - 1 km klasicky - 32 startujících
1. Anna Masnicová - Dukla Liberec 5:10,6
2. Anežka Hroudová - Dukla + 28,7
3. Jana Machová - SKI klub Jablonec + 31,2
Žáci nejmladší (2010) - 1 km klasicky - 21 startujících
1. Adam Kohout - Janov-Bedřichov 5:04,4
2. Filip Drda - Janov-Bedřichov + 2,0
3. Josef Schäfer - Dukla + 13,2
Žákyně mladší (2009) - 2 km klasicky - 31 startujících
1. Pavlína Salabová - Jilemnice 9:13,1
2. Nikole Plecháčová - Jilemnice + 24,7
3. Ella Suchardová - Jilemnice + 1:04,4
Žáci mladší (2009) - 2 km klasicky - 24 startujících
1. Jan Janata - SKI klub 9:31,3
2. Jan Korbelář - Jilemnice + 21,6
3. Adam Hrouda - Dukla + 26,1ˇ
Žákyně mladší (2008) - 2 km klasicky - 30 startujících
1. Anna Mládková - Dukla 9:13,8
2. Karolína Špicarová - Jilemnice + 12,4
3. Amálie Nováková - Tanvald + 43,3
Žáci mladší (2008) - 2 km klasicky - 27 startujících
1. Martin Šír - ASC Rasochy 8:49,9 (start mimo pohár LK)
2. Matouš Půbal - Dukla + 23,6
3. Štěpán Jungwirth - Dukla + 26,9
4. Vojtěch Trejbal - Studenec + 36,4
Žákyně starší (2007) - 3 km klasicky - 23 startujících
1. Zdeňka Janatová - SKI klub 13:16,7
2. Sofie Vyhlídková - Lomnice n.Pop. + 1:12,0
3. Daniela Peštová - SKI klub + 1:12,8
Žáci starší (2007) - 3 km klasicky - 28 startujících
1. Aleš Řezáč - SKI klub 11:45,9
2. Vojtěch Benda - SKI klub + 1:12,0
3. Ondřej Dutka - SKI klub + 1:50,9
Žákyně starší (2006) - 3 km klasicky - 18 startujících
1. Kateřina Dušková - Dukla 13:28,0
2. Lucie Jindřišková - SKI klub + 4,0
3. Anna Šírová - Dukla 14,6
Žáci starší (2006) - 3 km klasicky - 16 startujících
1. Adam Smejkal - SKI klub 12:10,2
2. Jakub Salaba - Jilemnice + 23,8
3. Jan Dufek - SKI klub + 42,7
Žákyně starší (2005) - 3 km - 18 startujících
1. Markéta Štefanová - Studenec 13:34,2
2. Zuzana Bourová - Studenec + 21,1
3. Lucie Tůmová - SKI klub + 11:04,2
Žáci starší (2005) - 3 km klasicky - 17 startujících
1. Jan Štefan - Studenec 11.39,5
2. Jonáš Hellmich - Dukla + 9,1
3. Ondřej Čermák - SKI klub + 41,9
Na start prvního závodu lyžařského poháru žactva Libereckého kraje se postavilo celkem 314 závodníků, kteří bodovali v tomto prvním závodě letošní série. O nominaci na Zimní olympiádu dětí a mládeže 2020 se rozhodovalo v kategoriích narození 2006 a 2007.
V neděli se závod do Poháru nezapočítával a jel se volně. Zúčastnilo se tedy méně závodníků - 132. V obou stylech běhu se na nejvyšší stupeň v jednotlivých ročnících postavilo pouze 6 závodníků: Sofie Fejfarová, Kateřina Dušková, Aleš Řezáč, Jan a Zdeňka Janatovi a jako host startující Martin Šír z Vysočiny.
Druhý pohárový závod KSL Libereckého kraje žactva v běhu na lyžích pro rok 2020 bude pořádán lyžařským sportovním klubem Benecko v neděli 12. ledna.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl
V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Nejnovější články
Atletická halová sezona vyvrcholí o víkendu v Ostravě
Rekord, který čas neporazil
Maryša otráví Vávru v josefodolském divadle
Liberecký kraj koupil Horský hotel a vysílač Ještěd
Město podpoří pokračování projektu MAP Jablonecko
Nejčtenější články
25.02.: Co nového v jízdním řádu od 1. března?
25.02.: Knihy za korunu najdete v jabloneckém re-use centru
26.02.: Liberecký kraj koupil Horský hotel a vysílač Ještěd
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.