Mladší dorostenci ELP vyhráli druhou ligu v házené

19.05.2012 20:49:26 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Poslední utkání sezóny 2011/2012 potvrdilo, že jablonečtí mladší dorostenci zaslouženě vyhráli celou soutěž, když v zápase s druhou Chrudimí zvítězili v domácí jablonecké hale 26:24. Pohodové utkání zvládli oba soupeři bez problémů, na obou stranách hřiště dostali příležitost všichni hráči a pro některé to byla pěkná rozlučka s kategorií mladšího dorostu.

ELP Jablonec - Sokol Chrudim 26:24 (13:13)

Jablonečtí hráči zahájili utkání ve velkém stylu a v 6.minutě již vedli 5:1 a ve 12. minutě ještě 8:5, poté ovšem soupeř začal dokazovat svoji kvalitu a během čtyř následujících minut srovnal na 8:8. Utkání bylo vyrovnané až do konce poločasu, kdy byl stav 13:13, tak i dalších pět minut druhé půle.
Pak si domácí vytvořili tří až pětibrankový náskok, který drželi až do 57. minuty 26:21. Soupeř v posledních 3 minutách kosmeticky upravil na konečný výsledek 26:24, to již ale nemohlo zabránit oslavách jabloneckého týmu k vítězství v celé soutěži druhé ligy mladšího dorostu.
V tomto utkání a v celé soutěži se projevila vyrovnanost jabloneckého týmu. Hráči základní sestavy byli schopni ohrozit soupeře ze všech postů a týmy soupeřů se nemohli soustředit pouze na jednoho či dva nejlepší hráče. Kolektivní výkon všech hráčů, který se opíral o výbornou obranu , rychlé přechody a kvalitní zakončení v postupném útoku. Celkové jablonecké skóre 690:441, dělá průměr na zápas 31:20. Během celé sezony mezi jablonecké nejlepší hráče patří brankář Marek Frýda, který byl nejlepším brankářem celé soutěže, rozehrávač a střelec Tomáš Bernardy 139 branek za 20 utkání, levé křídlo Patrik Trejbal 139 / 22, levá spojka Vítek Patočka 130/22. Další hráči nevynikali tolik v celkových statistikách, ale i oni přispěli velkou měrou k celkovému vítězství pravé křídlo Daniel Trejbal 80/20, starší žák a velmi nadějné šikovné křídlo Ondra Poláček 44/15, pravá spojka Tadeáš Hrubeš 41/15, který odehrál výborný podzim a po velkých jarních zdravotních problémech nastoupil aspoň na pár minut i v posledním utkání, zápas od zápasu se zlepšující pivot Petr Preisler 30/20, levé křídlo Michal Hartig 27/22, pivot Filip Smrček 25/16 a v Jičíně hostující rozehrávač Fanda Dědeček 18/11. Dále tým doplňovali starší žáci Chotěnovský, Radosta, Klinger, Hozman. Kategorii mladšího dorostu opouští ročník 95, trojice Bernardy, Hrubeš, Patočka, která se bude od nové sezóny připravovat s týmem mužů.
Velká gratulace všem hráčům,hodně úspěchů a zdraví v nadcházející sezóně.

Sestava a branky: Frýda - P. Trejbal 5, Patočka 5, D. Trejbal 4, Bernardy 4, Preisler 4, Poláček 1, Hrubeš 1, Klinger 1, Hartig 1, Radosta, Smrček.

Nadějný tým má možnost postupu do I. ligy, ale o tom se bude rozhodovat na výboru oddílu tento týden a trenér Dědeček mladší k tomu NJ řekl: „ Odcházejí věkově tři nejlepší hráči a i když je zatím i dost hráčů pro příští rok, ale na další rok už není kádr. Raději budeme hrát zase II.ligu kde si zahrají všichni a vyhrají se. Navíc chybí finance, v I. lize je většina týmů z Moravy a to je problém."