Mladé basketbalistky Bižuterie postoupily do finále juniorské ligy

28.01.2020 09:03:01 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladé basketbalistky Bižuterie postoupily do finále juniorské ligy

V kategorii U 19 sehrálo základní část celkem 24 týmů z celé ČR ve třech skupinách a jablonecké juniorky jednu z nich bez porážky vyhrály a postoupily do šestičlenné finálové skupiny, odkud vzejdou dva celky s nárokem postupu do extraligy. Nejvyšší soutěž Jablonec již v letech 2014 - 18 hrál s nejlepším výsledkem na 8. místě a naděje na návrat tedy opět existuje.

Poslední dva zápasy skupiny B přivedly na palubovku do města bižuterie týmy z horní poloviny tabulky, ale ty na domácím tým nestačily.

Bižuterie - Sluneta Ústí n. L. 103:49 (26:15, 50:24,79:37)

Rekordní výhrou skončilo utkání s třetím družstvem tabulky, i když to zpočátku tak nevypadalo. Ve druhé čtvrtině se podařilo nastřílet polovinu stovky a pak již hra domácích vedla ke splnění vytyčeného cíle. Šest děvčat nastřílelo více jak deset bodů, ale nejvíce velmi dobře hrající Viktorie Juricová, ta nastřílela 22 bodů a z toho byla úspěšná 4x za tři body.

Sestava a body: Juricová 22, L. Jirchářová 14, Šoltysová 13, T. Čmejrková a Kopicová 11, Novotná 10, Zirmová 7, K. Jirchářová 6, Janderová a Karlovská 4, Bendová 1.

Bižuterie - Slovan Litoměřice 70:63 (25:9, 39:28, 58:42)

S týmem níže postaveným než sobotní soupeř začalo utkání ještě výraznějším stavem v první čtvrtině, ale sobotní koncert se neopakoval. Důležitější však určitě je, že do zápasu zasáhlo všech dvanáct hráček z jablonecké lavičky. Zápas potvrdil neporazitelnost svěřenkyň trenéra Jana Čmejrka a obhájil význam sportovního gymnazia se zaměřením na basketbal.

Sestava a body: Šoltysová 15, L. Jirchářová 11, Janderová 9, Čmejrková a Zirmová 7, K. Jirchářová, Kopicová 5, Juricová 4, Bendová 4, Jakubičková 2, Karlovská a Novotná.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace